Атипове видалення зубів

Аномальне розташування вісімок, а також їх покручені корені, спричиняють низку неприємностей. В цьому випадку, необхідне атипове видалення зубів мудрості.

Восьмі моляри можуть з труднощами прорізуватися або НЕ прорізуватися взагалі. Їх прийнято вважати атавізмом, тобто жувальними зубами, які нашим стародавнім пращурам були необхідні, але зараз ми всі добре справляємося і без них. Замість користі, “примхливі” зуби мудрості спричиняють хворобливі відчуття, запалення і такі ускладнення як флюси, кісти та абсцеси.

Атипове видалення можливе і без прояву симптомів, як планова операція, щоб запобігти проблемам в майбутньому.

На відміну від звичайного видалення, атипова операція полягає в наступному:

 • анестезія повинна бути посиленою та діяти довше;
 • операція займає більше часу;
 • під час операції розсікають м’які та кісткові тканини;
 • відновлення триває довше.

Зміст

 • Показання до проведення атипового видалення
 • Як проходить атипове видалення
 • Післяопераційні рекомендації
 • Як підготуватися до атипового видалення 8-го зуба
 • Хто проводить
 • Вартість
 • Відгуки
 • Запис
Записатиись на прийом

Адміністратори стоматології “Полімед” зв’яжуться з Вами в робочий час.

 

Показання до проведення атипового видалення

 • Під час прорізуванні вісімки, в зубній дузі з’являється дефіцит місця. Навіть у зуба, який ще не прорізався, з часом виростають корені. Він міцніє, росте і починає тиснути на сусідні зуби. Це викликає біль, можливі запалення, зміщення зубів і більш серйозні ускладнення. В цьому випадку, видалити вісімку – це уникнути серйозних проблем з малою жертвою.
 • Складна форма зубних коренів і кореневих каналів. Не завжди є можливість залікувати канали і тоді вони стають джерелом інфекції. В цьому випадку, необхідний рентгенівський знімок, щоб при операції фрагменти коренів не залишилися в альвеолярному відростку щелепи;
 • При карієсі, пульпіті та періодонтиті, коли немає доступу до зуба і можливості його вилікувати;
 • При інших індивідуальних стоматологічних проблемах фахівець оцінює прикус для визначення наявності місця в зубному ряду, перевіряє стан зубів і ясен, а також досліджує рентгенівські знімки для постановки точного діагнозу.

Як проходить атипове видалення

Як і для будь-якого хірургічного втручання, при атиповому видаленні зубів важливе відповідальне ставлення і лікаря, і пацієнта. Атипове видалення зубів – непроста операція і не кожен хірург-стоматолог за неї візьметься. У клініці «Полімед» фахівці видаляють зуби будь-якої складності, гарантуючи якісний результат. Як це відбувається:
 1. Перш за все, необхідно зробити рентгенівський знімок, завдяки якому можна буде судити про довжину та зігнутості коренів, про те на скільки близько розташовані зубні корені до гайморової пазухи і нервових закінчень. Завдяки цьому, хірург зможе спланувати максимально безпечний хід операції;
 2. Атипові зуби мудрості не видаляють цілком, як інші моляри, а розсікають і витягують по частинах. Після цього, для швидкого загоєння лунки, використовують Фліз і мембрани з колагену (найкраще зі своєї власної плазми – PRGF). Завдяки цьому, прискорюється регенерація тканин і реабілітаційний період триває менше.
 3. Для післяопераційного періоду фахівець прописує ліки: знеболюючі, антибіотики, препарати проти запалення і антигістамінні (якщо спостерігаються набряки тканин).

Післяопераційні рекомендації

Для атипового видалення зубів застосовують місцеві анестетики, які повністю нівелюють хворобливі відчуття під час операції.

У деяких випадках, коли видалення дуже складне і операція обіцяє бути тривалою, використовується медикаментозний сон.

З огляду на це і на складність операції, яка зачіпає не тільки зуб зі слизовою оболонкою, але і кістку та окістя, в післяопераційний період можна очікувати:

 • гематоми та набряки. На другий день з’являється набряк, який збільшується на третій день і через пару днів зникає;
 • через набряк буде складно відкривати рот і, як наслідок, важко розмовляти та харчуватися;
 • ниючий біль, який знімається за допомогою прописаного знеболюючого;
 • в процесі відновлення може підвищуватися температура тіла.

Будь-який з цих симптомів абсолютно нормальний в процесі реабілітації, але при погіршенні стану, потрібно відразу звернутися до лікаря. Повне відновлення займає, в середньому, до 14 днів.

Під час відновного періоду потрібно ретельно і дбайливо доглядати за порожниною рота і дотримуватися прописаних рекомендацій фахівця.

Як підготуватися до атипового видалення 8-го зуба

Стоматологічна операція це хвилюючий процес для будь-якої людини. Як усунути хвилювання?

Довіра до лікаря – найважливіший момент. Якщо Ви впевнені в компетентності фахівця, то будете спокійніше почувати себе перед операцією.

Видалення зубів краще проводити вранці.

Після операції не можна буде їсти протягом двох годин. Тому, з ранку потрібно щільно поснідати.

Ответы и вопросы

Чаще всего местное обезболивание. но при тяжелом случае возможен общий наркоз. Все назначается индивидуально.

 

Вартість

Услуга
Цена
Атипичное удаление зубов
8330.0 грн

Хто проводить

Христян
Геннадій Євгенійович
Ковригіна
Вікторія Вікторівна
Сєргєєва
Анна Михайлівна
Сун-Зуо-Хін
Євгенія Валентинівна
Філіппова
Ольга Володимирівна
Сєргєєв
Роман Костянтинович
Багдасарян
Гаяне Сейранівна

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.