ЗУБИ МУДРОСТІ (РЕТЕНОВАНІ ЗУБИ)

Ретенований зуб мудрості – це поширена стоматологічна проблема. Найчастіше, це останній моляр значно занурений в м’які тканини. У більш простому розумінні – зуб, який не прорізався з ясен. Така незначна, на перший погляд, патологія може стати причиною безлічі проблем і серйозно нашкодити здоров’ю в цілому.

Запишитесь на прием.

Администраторы стоматологии “Полимед” с Вами свяжутся в рабочее время.

Що таке ретенований зуб мудрості

Вирушаючи на прийом до стоматолога, слід розуміти чим є ретенований зуб мудрості. За своєю природою, зуби мудрості це органи, які втратили свої функції під час еволюції. За статистикою, близько 10% людей Земної кулі не мають цих зубів зовсім. У інших осіб зуб мудрості не тільки присутній, але і прорізується без патологій, правильно займаючи своє місце в зубному ряду. У гіршому варіанті, у пацієнта є зачатки зубів мудрості, але виникає проблема при їх прорізуванні.

Ретенований зуб, по факту, це одна з найрозповсюджених стоматологічних патологій. Ретенація виникає під впливом різних факторів:

 • спадковість;
 • раннє видалення молочних зубів у дитинстві, що призводить до різних дефектів прикусу і неправильного розташуванню постійних зубів у оклюзії;
 • дефекти прикусу та підвищена скупченість зубів.

Щодо рівня прорізування зуба, виділяють кілька видів ретенції. Частково ретенований зуб не менше проблемний, ніж повністю занурений в ясна. Щодо ступеня ретенції, розрізняють наступні варіанти розташування зуба:

 • під кутом вперед;
 • під кутом назад;
 • горизонтально, по відношенню до решти зубів;
 • коронковою частиною вниз.

Як визначити ретенований зуб. Методи та симптоми

Діагноз ретенованого зуба найпростіше поставити при частковому прорізуванні. На яснах видно ділянку коронки, яка може перебувати в зубному ряду або поза ним. Помітити навіть частково ретенований зуб мудрості досить важко, тому що він розташований в самому далекому краю щелепи. Щоб його побачити, потрібно широко відкрити рота перед дзеркалом. Типові симптоми ретенованого зуба при частковому прорізуванні – почервоніння ясен, набряк, виражений больовий синдром. Виявити повністю ретенований зуб можна за допомогою рентгена. Найчастіше, такий зуб не додає пацієнтові незручностей. Єдине, що може бути помітно – випинання ясен. У пацієнтів з ретенованим зубом температура тіла може бути підвищена, що обумовлено запальними процесами в яснах. Такий зуб діє на сусідні: викликає їх зміщення і розхитування. В результаті, з’являється біль при жуванні та відкриванні рота.

Ретенований зуб може викликати карієс, пульпіт і періодонтит сусідніх зубів.

У важких випадках симптоми ретенованого зуба мудрості пов’язані з фолікулярною кістою та гнійними ускладненнями. Такі патології призводять до підвищення температури тіла, утворення абсцесів і флегмон. Щоб виявити ретенцію зуба, лікар призначає рентгенівське дослідження.

Чи потрібно видаляти ретенований зуб

Проблемою ретенції зубів страждає величезна кількість людей. Найчастіше, зуб недостатньо прорізується, викликає запалення та біль. Ретенція супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів і підвищенням температури тіла.

Перше питання, яке стоїть перед пацієнтом, це “Чи потрібно видаляти ретенований зуб?”. Універсальної відповіді на це питання не існує. Рішення “Видаляти чи ні ретенований зуб мудрості?” залежить від індивідуального стоматологічного випадку. За статистикою, такі зуби частіше видаляють, ніж залишають. У більшості випадків, видалення ретенованого зуба обумовлено наступними факторами:

 • регулярний біль і неприємні відчуття;
 • неправильне розташування зуба мудрості;
 • карієс частково ретенованого зуба;
 • утворення свищів і абсцесів;
 • запалення навколо ретенованого зуба;
 • кіста;
 • залучення в запальний процес сусідніх зубів.

Якщо зуб ріжеться під нахилом або горизонтально стикається з сусідніми зубами, то процес супроводжується болем. Пацієнту стає нестерпно жувати їжу. У запущених випадках ретенція може стати причиною паралічу лицьового нерва. У даній ситуації, видалення зуба проводиться в обов’язковому порядку.

Видалення не призначають, якщо зуб успішно порізався, розташований в правильній позиції та бере участь в пережовуванні їжі. Однак найчастіше, «вісімці» не вистачає місця в ряду, що викликає дефекти функції жування і проблеми з прикусом.

Рішення про видалення ретенованого зуба мудрості залишається за лікарем. Стоматолог всебічно оцінює проблему, визначає відсутність ускладнень і, тільки після цього, приймає рішення про операцію.

Видалення зуба мудрості – це хірургічне втручання, яке здатний виконати тільки досвідчений лікар! Провести видалення ретенованого зуба при його неправильному розташуванні вкрай складно. Видалення нижніх ретенованих зубів – більш складна маніпуляція, ніж верхніх. Кістка нижньої щелепи щільніше і менш пориста.

Видалення ретенованого зуба відбувається, виключно, під анестезією. Іноді, лікар може направити пацієнта в стаціонар для екстракції ретенованого зуба під загальним наркозом.

Видалення починається з надрізу ясна за допомогою скальпеля для формування доступу до кістки. Лікар звільняє простір для доступу до зуба шляхом препарування тканин за допомогою п’єзотома (спеціального ультразвукового апарату, який м’яко прибирає слизову та кісткову тканини). Стоматолог проводить екстракцію зуба (його видалення) по частинах. На м’які тканини після операції накладаються шви. Бажано, після видалення застосувати фотодинамічну терапію з використанням терапевтичного лазера. Після неї, посттравматичний набряк буває набагато меншим і швидше заживає слизова тканина.

Хто проводить:

Відгуки

Игорь Наумович
У меня была достаточно сложная ситуация, зуб буквально удаляли по кусочкам. Все закончилось хорошо и я хочу выразить благодарность доктору за саму процедуру и рекомендации после.
Владислав
Read More
В клинику обратился, чтобы удалили нижнюю восьмерку. Не обращал внимания на боль, и только когда стало совсем больно, обратился к докторам. И очень вовремя. Все сделали качественно и профессионально, без каких-либо последствий.
Альбина Ефременко
Read More
Никогда не думала , что в 25 лет могут быть такие проблемы с зубом мудрости. Не прорезавшиеся зубы влияют и на состояние других зубов и могут ухудшить общее состояние организма. В моем случае нужно было удалять и точка. Сама операция была безболезненна, но вот следующие пару дней. Спасибо докторам за рекомендованные обезболивающие и качественно проведенную процедуру. Пару дней перетерпеть и рот в порядке!

Вартість

Услуга
Цена
Удаление зуба мудрости (ретинирование восьмерки)
от 8000 грн

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.