Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма)

Сучасна стоматологія приділяє особливе значення своєчасній діагностиці. Тому панорамний знімок став незамінним атрибутом в стоматологічній практиці. Для багатьох пацієнтів незрозуміло, панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) – що це? Процедура дозволяє вчасно виявити захворювання, з’ясувати стан зубів і допомогти в лікуванні.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і що показує панорамний знімок зубів (ортопантомограмма)?

Первинну консультацію необхiдно починати з ортопантомограмми. Знімок дозволить точно визначити стан зубів, підібрати оптимальний метод стоматологічного лікування. Особливо актуальним панорамний знімок буде при серйозних запущених проблемах з зубами, коли захворюванню піддається не один зуб, а відразу декілька. Завдяки опису панорамного знімка зубів (ортопантомограмми), лікар може з’ясувати стан всіх тканин пародонту і діагностувати всі стоматологічні хвороби – від простого карієсу до серйозних змін в кісткових тканинах або суглобах щелепи.

Розшифровка панорамного знімка зубів (ортопантомограмми) показує докладне зображення щелеп. На ній добре видно стан пазух, альвеол, суглобів щелепи. Завдяки знімку лікар не упустить жодної деталі, якої немає на окремому рентгені зуба. Опис ортопантомограмми дає можливість побачити хронічні запальні процеси в зубах, яке не мають виражених симптомів.

Актуальним панорамний знімок буде для людей старшого віку, у яких є дефекти пломбування зубних каналів. Виявити і вчасно усунути їх допоможе тільки панорамний знімок. Він також необхідний в разі комплексного лікування порожнини рота, імплантації, при порушеннях прикусу.

У разі тривалого лікування знадобиться проведення декількох панорамних знімків. Перший виконується на початку лікування для підбору оптимального методу терапії зубів і ясен. Контрольний знімок роблять пізніше для корекції і рекомендацій по лікуванню.

Панорамний знімок найчастіше призначають в наступних випадках:

  • Контроль зростання молочних зубів і зубів мудрості. Знімок допоможе визначити правильний розвиток зубного ряду і формування прикусу. У разі зубів мудрості на панорамному знімку буде чітко видно їх стан і особливості росту.
  • Вирівнювання зубів. Діагностика дає зрозуміти стан зубного ряду, допоможе скласти покрокове лікування.
  • Підготовка до імплантації. За допомогою знімка можна оцінити відстань до гайморових пазух, висоту і ширину щелепи, відстань до щелепного нерва, виявити наявність запалення кісткових тканин. На знімку добре видно вогнища запалення, тканини, які порушені запальним процесом.
  • Захворювання пародонту. Знімок робиться для визначення місця і глибини пародонтальних кишень для підбору найкращого способу лікування.
  • Кісти зубів, видалення зубів мудрості. На знімку відображені запальні вогнища. За допомогою знімка можна точно розробити план хірургічного втручання.

Методика проведення та види ортопантомограми (панорамного знімка) зубів

Ортопантомограмма (методика проведення) передбачає використання мінімальних доз радіації. Фахівці кажуть, що користь від знімка набагато перевищує шкоду здоров’ю. У сучасній стоматології використовують обладнання, яке убезпечить пацієнта і лікаря від зайвих доз випромінювання. Тому панорамний знімок зубів дитини не менш поширений, ніж у дорослих.

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) 3д виконують стоячи, для інвалідів та дітей – сидячи. Попередньо пацієнт знімає вироби з металу, грудну клітку досліджуваного закривають свинцевою накладкою. Для центрування щелепи використовують пластинку, яку прикушує пацієнт. Голова пацієнта фіксується на апараті. Зйомка щелепних суглобів проводиться фронтально або в бічному відображенні в 2 положеннях – рот закритий і відкритий. Вся процедура займає не більше 5 хвилин.

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) 3d безболісний, не вимагає спеціальної підготовки, променеве навантаження при ньому мінімальне – 0,02 мЗв, що можна порівняти з польотом на літаку. Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) 3д і рентген колосально відрізняються один від одного. На знімку показано стан зубів і тканин більш детально, ніж на класичному рентгені.

Ортопантомограмма у дітей дозволена з 5 років. Її часто проводять з метою формування правильного прикусу у дитини. Ортопантомограмма молочних зубів необхідна для визначення особливостей росту і розвитку тимчасових зубів.

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) при вагітності має свої особливості. Для жінок в положенні процедура не заборонена, проводиться за направленням

Панорамний знімок зубів мудрості – поширена стоматологічна практика. Вона незамінна в разі виникнення необхідності видалення зубів. За допомогою знімка лікар зможе дізнатися положення і стан зубів мудрості, з’ясувати характер хірургічного втручання.

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) 2д дещо відрізняється від тривимірного зображення. Це пов’язано з неможливістю повторення контуру щелепи у всіх площинах. На двомірному знімку відсутня інформація про третю координату, яка несе дані про кістковий гребінь і структуру кісток. Тому панорамний знімок зубів 2d статичний і плоский.

Ціна панорамного знімка зубів в стоматології «Полімед»

Ціна на панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) повністю виправдана його практичністю. В цілому ціна на панорамний знімок зубів в кілька разів дешевше, ніж кілька рентгенівських знімків зубів по черзі.

Вартість панорамного знімка зубів (ортопантомограмми) можна дізнатися на сайті стоматології «Полімед» або звернувшись до адміністрації клініки.

Запис на панорамний знімок зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.