Рентгенівські знімки зубів (рентгенодіагностика)

Рентгенодіагностика захворювань зубів і щелеп – один з найпоширеніших методів в стоматологічній практиці. Завдяки діагностиці лікар зможе максимально повно побачити картину стану зубних рядів і тканин, грамотно встановити діагноз, правильно провести терапію.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Навіщо робиться рентгенівський знімок (рентгенодіагностика) зубів?

Рентгенівський знімок хворого зуба має високу точність і тому застосується в клініках всіх країн. Сучасне обладнання значно відрізняється від аналогів минулих років. Завдяки його використанню, вдається мінімізувати дозу опромінення і отримати точне зображення зубів. Рентгенодіагностика карієсу зубів може бути застосована у всіх сферах стоматології.

Рентген знімок всіх зубів дає можливість стоматологу з’ясувати те, що не видно неозброєним оком. За допомогою знімка визначають хвороби пародонту і загальний стан зубів. Діагностика спрямована на оперативне з’ясування фронту робіт і проведення грамотної терапії.

Рентгенівський знімок зубів потрібен для отримання інформації про новоутворення в порожнині рота. За допомогою знімка лікар може точно вивчити всі патології і проблеми в порожнині рота, скласти схему терапії. Нерідко рентген знімки зубів з описом – єдиний метод діагностики захворювань.

Показанням до проведення рентгенодіагностики є наступні проблеми:

 • затримка появи зубів;
 • формування патологічного прикусу;
 • патологічні зміни, кісти і т.д.;
 • глибокий карієс та його ускладнення;
 • визначення стану каналу зуба;
 • переломи щелепи;
 • пульпіт і т.д.

Незважаючи на те, що ця процедура досить поширена, вона має деякі протипоказання. Це стосується пацієнтів з кровотечами і у важкому стані. Не рекомендований рентгенівський знімок зуба при вагітності. Хоча доза опромінення досить мала, організм дитини дуже чутливий до рентгенівськиї променів. Тому вагітним жінкам при проведенні діагностики шию і груди закривають свинцевими жилетами.

З урахуванням того, що стоматолог не призначить рентген знімки зубів з описом без вагомої причини, діагностику вагітним можна проводити при дотриманні заходів безпеки. Проведення рентгена дозволено в другій половині сроку виношування дитини.

Процедура рентген діагностики займає кілька хвилин. При цьому метод повністю безпечний. Підготовка до рентгенодиагностики починається зі зняття будь-яких виробів з металу, які можуть засвітити знімок. Для захисту організму пацієнта надягають спеціальний чохол зі свинцю, який закриває шию і пояс. У стоматології його називають свинцевий фартух. Чохол не пропускає радіаційні промені і значно знижує дозу опромінення.

Далі пацієнт притискає зубами спеціальну мітку і через кілька хвилин знімок буде виконаний. Сучасне обладнання випромінює мінімальну кількість радіації. Згідно з нормами, доросла людина може отримати дозу опромінення не більше 1000 мк.хв. Ця цифра дорівнює приблизно 100 знімкам, виконании на сучасному рентгенологічному апараті або 40 панорамним зображенням. Тому стоматологи з упевненістю говорять, що знімок повністю безпечний і нешкідливий.

Які бувають види і як робиться рентгенівський знімок зубів в стоматології «Полімед»?

Рентген знімки класифікують на кілька видів:

 • Прікусний. Найбільш поширений спосіб діагностики. На знімку видно два зубних ряди. За допомогою зображення лікар визначає ураження карієсом і пародонтит. На зображенні показано кілька зубів, кістка, патологічні процеси. Щоб подивитися всю щелепу, стоматологу потрібно зробити від 14 до 20 знімків.
 • Прицільний. Зображення одного зуба і навколишніх тканин. На знімку показаний зуб з коренем і ясна навколо нього, добре видно канали. Знімок виконують на плівці, яку пацієнт прикладає до хворого зуба. Такий вид діагностики використовують для вивчення конкретного зуба, з’ясування причини хворобливих відчуттів. Головне достоїнство методу – мінімальна кількість рентгенівських променів.
 • Палательний. Знімок всіх зубів однієї щелепи. Рентген пластинку кладуть між верхнім і нижнім зубним рядом. Така методика найбільш популярна при лікуванні та діагностиці неправильного прикусу.
 • Панорамний. Повний знімок порожнини рота, на зображенні видно відразу обидві щелепи.
 • Знiмок скронево нижньощелепного суглобу.
 • Телерентгенограмма.

Щодо показань лікар визначає оптимальний варіант діагностики. Рентгенівські знімки зубів і розшифровку проводять в залежності від конкретного випадку. Особливо актуальний рентгенівський знімок зуба мудрості. З його допомогою можна визначити стан прихованої частини зуба і навколишніх тканин.

Не менш важливий рентген знімок дитячих зубів. У дітей поширений карієс і ризики його ускладнення. Хвороба часто виявляється у важкодоступних ділянках і прихована під час зовнішнього огляду. За допомогою рентгенівського знімка можна з’ясувати патології в тканинах зуба. Завдяки знімку щелепи дитини, лікар зможе вчасно усунути проблеми формування патологічного прикусу, виявити патології в зростанні і розвитку зубів. Знімок дозволяє стоматологу дізнатися глибину локалізації хвороби і тяжкість захворювання.

Рентген знімок зубів у дітей особливо важливий з метою розуміння, чи зачеплені зачатки постійних зубів. Рентгенівські знімки молочних зубів допоможуть правильно поставити діагноз і грамотно підібрати спосіб лікування. Як результат – лікування кореневих каналів не призведе до негативних наслідків і збереже зачатки корінних зубів і прикусу. Рентгенівський знімок молочних зубів – найбільш підходяща процедура для глибокого і точного обстеження.

Рентгенівський знімок в стоматології – невід’ємна частина діагностики і терапії різних захворювань ротової порожнини. 

Запис на рентгенівський знімок зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.