Герметизація фісур

Герметизацію фісур у дітей слід проводити для того, щоб запобігти неприємним наслідкам найбільш поширеного захворювання у дітей і дорослих – карієсу.

Запишитесь на прием. Администраторы стоматологии “Полимед” с Вами свяжутся в рабочее время.

Що таке герметизація фісур у дітей

Фісурами називають поглиблення на поверхні емалі. Саме в них, найчастіше, починається каріозний процес.У глибоких фісурах зуба, який нещодавно прорізався, утруднена гігієна. Відсутнє самоочищення жувальної поверхні, тому що немає антагоніста. На ще не сформованій емалі накопичується наліт і починається процес її руйнування, тобто карієс.

Герметизація фісур у дітей – це ефективний метод механічної профілактики карієсу. В процесі процедури на жувальних поверхнях запечатуються поглиблення і борозенки. Як результат, для незрілої емалі в період зростання зуба створюється надійний захист зубної поверхні від агресивних зовнішніх факторів (мікроорганізмів та залишків їжі).

Герметизація фісур – це поширена процедура в дитячій стоматології.Її проводять дитині після повного прорізування зуба або протягом року. В іншому випадку, з часом борозни можуть наповнитися мікроорганізмами. Пізнє виконання процедури призведе до того, що карієс буде розвиватися під герметиком.

В яких випадках герметизувати зуби не треба:

  • Немає виражених фісур на жувальній поверхні та глибоких ямок в емалі.
  • Зуб прорізався не в повному обсязі.
  • Якщо фісури зуба, що вже прорізався, протягом декількох років без патологій.
  • Якщо вже присутній глибокий або середньої глибини карієс.

Методи герметизації фісур у дітей

Методи герметизації фісур у дітей досить однотипні. Перед процедурою зуб готують – очищають від нальоту, обробляють антисептиком і висушують. Для кращого зчеплення герметика з зубом, на емаль наносять спеціальні препарати. Тільки після цього, зубну поверхню покривають герметиком, який твердіє під променями ультрафіолету. Після застигання матеріалу поверхню полірують і видаляють залишки герметика. Для максимального захисту жувальної поверхні, на зуб наносять лак з фтором.

Основні способи герметизації фісур:

  • Не інвазивний. При цьому способі, головна вимога – емаль не повинна бути вражена карієсом, а фісури неглибокі. Поверхня зуба покривається герметиком. Такий метод використовують для постійних або молочних зубів, які нещодавно прорізалися.
  • Інвазивний метод використовують для герметизації вузьких і глибоких фісур і при початковому карієсі. Метод передбачає розширення фісур з метою проникнення герметика крізь емаль.
  • Метод розширеної герметизації застосовується в ситуаціях, коли після шліфування фісур виявлені каріозні поразки. Інфіковані тканини підлягають обов’язковому видаленню. Порожнину в зубі закривають герметиком.

Завдяки наявності в арсеналі стоматологів широкого асортименту композиційних герметиків, завжди вдається досягти очікуваних результатів.

Герметизація фісур одного зуба в дітей триває, в залежності від випадку, 10-30 хвилин. Процедура не викликає дискомфорту у дитини. Завдяки герметизації, вдається захистити зуб від зовнішніх чинників, приблизно, на рік-два. Точний період залежить від індивідуальних особливостей організму дитини. Після герметизації правила гігієни залишаються стандартними – правильно підібрані зубна щітка і паста, використання зубної нитки та ополіскувача, регулярне чищення – 2 рази на день після прийняття їжі.

Стоматологи використовують різні герметики:

  • Прозорі герметики дозволяють візуально контролювати стан жувальної поверхні та стежити за розвитком каріозного процесу. Їхній головний недолік – складність контролю стану герметика через прозорість матеріалу.
  • Непрозорі герметики мають молочно-білий відтінок. З таким кольором легко стежити за наявністю герметика на поверхні зуба. Єдиний мінус – немає можливості контролювати стан фісури.

Герметики розрізняють і за кількістю вмісту фтору.

Герметизация фісур у дітей

Герметизація фісур у дітей має тільки позитивні відгуки. Процедура здатна надовго захистити жувальну поверхню від каріозних процесів. Лікар-стоматолог вже на консультації, після огляду ротової порожнини, називає остаточну ціну за весь обсяг робіт.Герметизацію фісур молочних зубів рекомендують проводити у віці 2-3 років. У цей період у дитини відбувається повне прорізування молочних зубів. При вчасно виконаній герметизації, ризик захворювання карієсом зводиться до мінімуму.Герметизацію фісур постійних зубів проводять дітям з 6-7 років. У цьому віці на жувальних поверхнях зубів збираються мікроорганізми, які важко видалити за допомогою звичайного чищення.Герметизація фісур – це поширена процедура, яка надійно захистить зуби дитини від руйнувань і карієсу.

 

Хто проводить

Вартість

Услуга
Цена

Відгуки

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.