Пластика вуздечки верхньої губи та вуздечки язика в Дніпрі

Вуздечка язика – це з’єднувальний орган в його нижній частині. Якщо у новонародженої дитини коротка вуздечка язика, то малюк може погано смоктати молоко, недоодержуючи поживні речовини, а у старших діток можуть спостерігатися дефекти мови, зміщення зубів або порушення прикусу.

Запишіться на прийом.

Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться у робочий час.

Ознаки короткої вуздечки язика

  • дитині складно захоплювати сосок при годуванні або він часто його упускає;
  • малюк цокає або клацає язичком і швидко втомлюється;
  • дитині складно смоктати молоко, тому, він їсть менше, ніж хоче і дуже повільно додає у вазі;
  • при годуванні малюк компенсує неможливість допомогти собі язичком і намагається прикушувати сосок губами або яснами, що може викликати біль у годуючої;
  • в процесі розвитку дітей, коротка вуздечка викликає шепелявість або картавість;
  • дитині складно висовувати язик.

Що таке френулопластика або пластика вуздечки язика, губи у дитини

У ротовій порожнині розташовані вуздечки губ і язика. Вони дуже еластичні. Занадто коротка вуздечка або її неправильне розташування призводять до безлічі проблем. Підрізання вуздечки дозволить новонародженій дитині вільно рухати губами і язиком. Щоб уникнути серйозних наслідків і дефектів у дорослому віці, пластику вуздечки в стоматології проводять дітям якомога раніше.

Френулопластика вуздечки язика у дітей – це термін, яким називають підрізання вуздечок язика, верхньої та нижньої губ. Виявляють патологію короткої вуздечки язика, як правило, лікарі-педіатри. Відбувається це у випадках, коли виникають проблеми під час грудного вигодовування. Іноді, це відбувається на першому прийомі у стоматолога або у логопеда, в разі порушень вимови звуків.

Показанням до пластики вуздечки язика є нездатність дитини захопити груди при годуванні або (і) клацання язиком. В результаті, немовля не наїдається і багато плаче. Аномалію короткої вуздечки можна виявити і за зовнішніми ознаками – язик у дитини малорухомий, а при висуванні вперед, його кінчик роздвоюється.

Пластику вуздечки губ проводять після прорізування центральних постійних зубів (тобто після 6 років).

Навіщо та як проводиться підрізання вуздечки у дітей

Якщо коротка вуздечка під язиком у новонародженого не діагностована в пологовому будинку, то фахівець стоматології зверне на це увагу батьків під час огляду. Пластика вуздечки під язиком стане ефективним рішенням можливих проблем з мовою. Коротка вуздечка обмежує рух язика і, як наслідок, створює труднощі при вимові різних звуків. Якщо вчасно не провести Френулопластику, то дитина буде картавити і (або) шепелявити. Язик – найсильніший м’яз. Коротка вуздечка на язику дитини не дозволить її язику зайняти правильне положення на небі. Постійний тиск язика на нижню щелепу призводить до формування неправильного прикусу і зупинки росту нижньої щелепи.

Френулопластика у дітей – процедура не стільки естетична, скільки практична. Пластика вуздечки губи має свої показання. Без підрізання вуздечки на верхній губі, оголюються верхні зуби. Утворюється щілина (діастема) між центральними різцями. Пластика вуздечки язика потрібна не тільки для запобігання картавості, але і для формування правильного прикусу.

Френулопластика в стоматологічній практиці – стандартна процедура. Батьків часто цікавить на скільки болюча для дитини пластика вуздечки. Як правило, щоб не завдати дитині психологічну травму і не спричинити біль, корекція вуздечки верхньої губи у дітей проходить під місцевим анестетиком.

Методик Френулопластики декілька:

  • Підрізання вуздечки верхньої губи лазером, коли тканина одночасно розрізається і запаюється, а накладення швів не потрібно. Після цієї процедури, дитина може з упевненістю сказати, що підрізання вуздечки – це не боляче.
  • Розтягування вуздечки. За допомогою спеціальних вправ, цим методом займається логопед.
  • Підрізання вуздечки нижньої губи у дітей до року виконують із застосуванням холодної плазми, ножиць або скальпеля. Поранена поверхня швидко гоїться без будь-яких ускладнень. Загоєнню сприяє і годування грудьми, яке допомагає швидко зупинити кров.

Хто проводить

Вартість

Услуга
Цена

Відгуки

Запиc

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.