Стоматит у дитини

Стоматит – це патологія, при якій запалюється слизова оболонка порожнини рота. Захворювання вражає і дітей, і дорослих, але найчастіше потрібне лікування стоматиту у немовлят і дітей дошкільного віку, оскільки їх слизова тонка та ніжна.

Зміст

 • Стоматит у дитини
 • Симптоми різних видів стоматиту та їх лікування
 • Інші запальні захворювання порожнини рота
 • Хто проводить
 • Відгуки
Запишіться на прийом.

Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться у робочий час.


Симптоми різних видів стоматиту та їх лікування

1.Кандидозний стоматит

 • Кандидозний стоматит – це найвідоміше та поширене захворювання, яке можливе навіть у новонароджених крихіток. По-іншому цей вид стоматиту називають «молочницею». Інфекція може потрапити в організм малюка ще в пологовому будинку. У період годування груддю, матусям потрібно підтримувати гігієну тіла, оскільки дитина може заразитися стоматитом від мами. Однак, дуже часто стоматит у дітей виникає не через зовнішні чинники, а через ослаблений імунітет.

  При кандидозному стоматиті підвищується температура, яка може не знижуватися до трьох діб, а іноді, спостерігається світлобоязнь.

  Методику лікування стоматиту у дітей визначають педіатр і стоматолог. Таке лікування може включати:
 • щоденні лікувальні процедури в стоматологічному кабінеті;
 • полоскання порожнини рота лужними розчинами;
 • вживання вітамінів та імуномодуляторів;
 • фотодинамічну терапію;
 • лікування холодної плазмою. 

2.Герпетичний стоматит

Герпетичний стоматит, найчастіше, зустрічається в дітей у віці до 3-х років. Його відносять до небезпечних захворювань. Вірус герпесу потрапляє в організм малюка від носія. Малюків, які вигодовуються грудьми, захищає імунітет мами, на відміну від дітей, які харчуються штучними сумішами.

На початкових стадіях у малюків з’являються яскраво-червоні плями на яснах, внутрішній стороні губ і щічок. Якщо хвороба загострюється, то на місці червоних плям з’являються бульбашки, які лопаючись стають виразками. Це викликає біль і малюкові складно приймати їжу. При гострій формі спостерігають високу температуру і збільшені лімфовузли. Можливі блювота, діарея і бурчання в животі.

Якщо діагностовано герпетичний стоматит, то лікування у дітей передбачає:

 • рясне пиття, для усунення симптомів інтоксикації;
 • полоскання антисептичними розчинами;
 • підвищення імунітету вітамінами та імуномодуляторами.


3.Бактеріальний стоматит

Зустрічається у дітей будь-якого віку, найчастіше, через недостатню особисту гігієну, термічні або механічні пошкодження, поїдання немитих овочів і фруктів брудними руками.

У лікуванні дитячого стоматиту бактеріального характеру застосовують:

 • полоскання лужними розчинами;
 • прийом полівітамінів і антигістамінних препаратів;
 • при ускладненому перебігу, проводиться обробка осередків інфекції протигрибковими засобами.

Інші запальні захворювання порожнини рота

Глосит                                                                                                                                                Це запалення слизової оболонки язика. Найчастіше, діагностують поверхневий глосит, тобто, запалення тільки слизової оболонки язика. Однак, якщо травма язика глибока, то в м’язі може розвинутися гнійний запальний процес, що викликає набряк язика, порушення ковтання, підвищену температуру і абсцес.

Запущений глосит провокує розвиток інших патологій. При діагностиці потрібно загальне обстеження, щоб виявити захворювання, які могли викликати глосит. При будь-якій підозрі на запалення в порожнині рота і на язику, потрібно відразу ж звертатися до стоматолога. Домашніми полосканнями, без кваліфікованих рекомендацій, можна викликати ускладнення.

Симптоматику глосита лікують стоматолог і фізіотерапевт. При необхідності, призначають консультації та лікування у відповідних фахівців – гастроентеролога, ендокринолога, гематолога, тощо.

Хейліт

Це запалення червоної облямівки слизової оболонки або шкіри губ. Причинами бувають: травми та тріщинки, опіки, зловживання сонячними ваннами, мороз або вітряна погода.

Хейліт грибковий виникає при грибковому ураженні слизової рота, але може вражати, виключно, червону облямівку губ. Тривала грибкова заїда викликає дифузну червоність, лущення, набряклість і тріщинки.

Хейліт катаральний – це запалення на червоній облямівці губ, які викликані біологічними, механічними, хімічними та фізичними подразниками, іноді, через пошкодження під час стоматологічних процедур. Утворюються спалахи гіперемії з подальшими ерозіями і виразками, спостерігається набряк і лущення. 

Комплекс терапії хейліту в себе включає:

а) нормалізацію носового дихання, позбавлення від звички дихати через рот або лікування захворювань носоглотки;

б) виправлення аномалії прикусу;

в) проведення міотерапії для відновлення нормального тонусу кругового м’яза рота.

М’яка форма лейкоплакії у дітей

Лейкоплакія – це хронічне захворювання слизової оболонки порожнини рота, при якому на яснах, внутрішній поверхні щік, рота і навіть на язику з’являються білі потовщення.

Причина появи м’якої лейкоплакії мало вивчена. Найчастіше, до  захворювання схильні емоційно нестійкі малюки.

Симптомів, практично, немає. Іноді, діти скаржаться на відчуття шорсткості або потовщення тканини. Дані ділянки слизової легко травмувати або скусувати під час розмови або прийому їжі. Скусування шорсткої слизової протягом тривалого часу може стати шкідливою звичкою.

 

Процеси зроговіння можуть загострюватися через психоемоційні перевантаження (контрольні в школі або змагання).

Для місцевого лікування потрібно перемогти звичку скусування. З цією метою, потрібно переконати малюка в результаті, визначити нагороду і спільно до неї рухатися.

Необхідно, разом з малюком перемогти шкідливу звичку – жувати щоки, губи, язик. Для цього може знадобитися кілька тижнів спільної старанності під пильним контролем.

Якщо ж переконання не приносить позитивних результатів, то необхідно комплексне лікування: консультації з психотерапевтами та призначення рослинних препаратів.


Хто проводить

Авдоніна
Лариса Іванівна
Сєргєєва
Анна Михайлівна
Жоголь
Ярослава Дмитрівна
Сун-Зуо-Хін
Євгенія Валентинівна
Філіппова
Ольга Володимирівна
Ковригіна
Вікторія Вікторівна

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.