Виправлення прикусу у дітей

Неправильний прикус – поширена проблема серед дорослих і дітей. Діти відносяться до категорії пацієнтів зі значним потенціалом зростання. Тому виправити дефекти прикусу у них можно більш ефективно, ніж у дорослих. Виправлення неправильного прикусу у дітей – не менш важлива процедура, ніж лікування карієсу.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Виправлення прикусу у дітей в стоматології «Полімед»

Корекція прикусу у дітей значить не менше, ніж формування постави або будови стопи. Виправлення прикусу у дитини несе обов’язковий характер, якщо присутні такі фактори ризику як:

  • утруднення носового дихання, алергії;
  • спадкові схильності;
  • хвороби нервової системи.

Батьки повинні розуміти, коли виправляти прикус у дітей, щоб не виявилося запізно. На обстеження до стоматолога дитини необхідно привести після появи молочних зубів. Стоматологи оцінять протипоказання, стан зубів і ротової порожнини, ймовірність виникнення проблем.

Як відбувається виправлення неправильного прикусу у дітей в клініці «Полімед»?

Виправлення прикусу у дітей здійснюється декількома методами. Вони залежать від ступеня змін в ротовій порожнині і віку дитини. Способи виправлення прикусу у дітей:

  • пластинки;
  • еластопозіціонери;
  • функціональні апарати;
  • брекети.

Виправлення прикусу у дітей пластинами вибирають за доступність їх виготовлення. Ціна на пластини для виправлення прикусу у дітей досить демократична. При цьому малюк може спокійно чистити зуби, знявши пластинку. Пластинки швидко виготовляють, чекати їх потрібно кілька днів. Завдяки значній механіці платинки створюється активне зусилля, необхідне для зсуву зубів.

Однак пластинки мають свої мінуси. Головний з них – громіздкість. При використанні пластинки значно скорочується простір для мови. Пластинки також здатні змінювати сприйняття смаків. Особливо це стосується систем на верхню щелепу, де розташовано безліч рецепторів. Пластинки впливають на дикцію, так як знаходяться в просторі для мови.

Виправлення прикусу у дітей без брекетів можна провести за допомогою еластопозіціонеров. Вони мають вигляд капи, виготовленої з еластичного силікону. Також еластопозіціонери називають трейнерами.

Виправлення прикусу у дітей трейнерами відбувається за принципом напрямних. Коли дитина використовує капу, тренуються м’язи, які направляють нижню щелепу в потрібне положення. Головна перевага трейнерів – відсутність проблем з прийомом їжі. Дитина може повноцінно їсти, знявши капу.

Трейнери можна знімати для проведення гігієнічних процедур. На капу для виправлення прикусу у дітей ціна відносно низька. Трейнери виготовляють з силікону, який можуть носити навіть діти-алергіки. Основний мінус капи на відміну від пластинок – менше зусилля, яке створюється на щелепу.

Методи виправлення прикусу у дітей старшого віку обов’язково передбачають постановку брекетів. Найбільш поширений варіант – фіксація брекетів на 4 різця і два корінних зуба. Таку систему можна встановлювати для виправлення прикусу у дитини від 7 років. За допомогою брекетів можна легко добитись бажаного ефекту, завдяки механіці і потужності системи, яка легко зміщує незміцнілі зуби. Незаперечна перевага брекетів – неможливість зняти систему.

Виправлення прикусу у дітей різних вікових груп

Виправлення прикусу у дітей 3 років не вимагає значних витрат. У цьому віці щелепа дитини пластична і рухома. Тому багато стоматологів призначають для корекції прикусу спеціальні шапочки, які надягають на ніч. Пристрій являє собою еластичну пов’язку з ременів, які фіксують щелепу в правильному положенні. Виправлення прикусу у маленьких дітей базується в основному на стримуванні розвитку нижньої щелепи, для можливості формування верхньої.

Виправлення прикусу у дітей 4 роки засновано на використанні пластинок. З їх допомогою легко коригується небо, розширюється щелепа, вирівнюється зубний ряд. Пластинки виготовляють за індивідуальними мірками, фіксують за допомогою металевих скоб.

Виправлення прикусу у дітей від 6 років відбувається із застосуванням еластичних кап з силікону. Їх застосування дозволяє назавжди вирішити проблему з дефектним прикусом. Виправлення прикусу у дітей 8 років передбачає використання твердих і масивних трейнерів.

Виправлення прикусу у дітей 10 років і старше засноване на постановці брекетів. З їх допомогою можна відкоригувати значні дефекти щелепи. Завдяки брекетіам виправляють найскладніші аномалії зубного ряду, адже системи створюють сильний вплив на щелепний апарат. Для виправлення дистального прикусу у дитини використовують спеціальні брекет-системи з двома дугами, які зміщують зуби в потрібному напрямку.

Відгуки про виправлення прикусу у дітей в стоматології «Полімед»

Перед тим як виконати процедуру виправлення прикусу у дитини, слід прочитати відгуки про стоматологічні клінікі. Стоматологія «Полімед» пропонує широкий спектр способів корекції прикусу у дітей різного віку.

На капи для виправлення прикусу у дітей відгуки тільки позитивні. З їх допомогою можна відкоригувати дефекти зубного ряду у дітей середнього віку. Трейнер для виправлення прикусу у дітей, відгуки про який можна знайти на різних форумах, являє собою силіконовий тренажер. Трейнер – стандартна конструкція, виготовляється без урахування індивідуальних особливостей пацієнта.

Найбільшу кількість відгуків отримали пластинки для виправлення прикусу у дітей. Така популярність пов’язана з широким розповсюдженням даного способу корекції. Однак варто пам’ятати, що пластини підійдуть дітям віком до 12 років.

Виправлення прикусу у дитини – важлива процедура, відповідальність за яку лягає на батьків. Чим раніше дитину приведуть до стоматолога, тим менше втручань знадобиться в майбутньому.

Запис на сеанс виправлення прикусу у дітей

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.