Видалення кіст

Кістами називають утворення у верхівки кореня зуба. Вони являють собою капсулу, заповнену кістостворюючим вмістом. Наявність кісти на корені зуба пацієнт може не помічати тривалий час. Патологія, найчастіше, виявляється появою різкого болю. В цьому випадку, необхідно оперативно провести видалення кісти зуба.

Запишитесь на прием.

Администраторы стоматологии “Полимед” с Вами свяжутся в рабочее время.

Що таке та як проводиться видалення кісти зуба та ясна в стоматології «Полімед»

Людина, найчастіше, тривалий час не помічає наявність кісти. Патологія ніяк не відображається на білосніжній усмішці та може проявлятися лише невеликим болем при чищенні зубів або під час прийому їжі. Найчастіше, кіста розташовується на нижніх молярах і виникає в результаті травм, інфекційних хвороб або неправильного стоматологічного лікування.

Виявити кісту, як правило, можна тільки за допомогою рентгенівської діагностики, тому що зовнішніх проявів захворювання немає. Чим раніше виявлена патологія, тим швидше можна приступити до видалення кісти з ясен і уникнути серйозних наслідків захворювання.

Видалення кісти необхідно провести до великого запалення і загострення захворювання. У запущеному випадку кіста викликає гнійні запалення, утворення свищів, появу сильних набряків і больових відчуттів. В результаті, виникають болі, підвищення температури, набряк м’яких тканин, збільшення і болючість лімфатичних вузлів.

Кіста швидко призводить до руйнування кісткової тканини. Якщо вчасно не виконати операцію з видалення кісти, вона може призвести до руйнування кісткової тканини альвеолярного відростка і втрати зуба. Видалення кісти зуба це стандартна стоматологічна маніпуляція, яка проводиться в клініці “ПОЛІМЕД”.

Які буваюти види видалення кісти зуба та ясна

Етапи видалення кісти залежать від тяжкості захворювання. Найчастіше, терапевтичні методи лікування безсилі, тому, стоматологи проводять хірургічне видалення кісти.

Методи видалення кісти наступні:

 • Резекція. Оперативне втручання передбачає усунення запалення верхньої частини кореня зуба і це ніяк не впливає на зовнішній вигляд зубного ряду.
 • Гемісекція. Видалення кореня з частиною коронки. Після операції постраждалий зуб необхідно закрити коронкою.
 • Цистостомія. Виконується за допомогою розрізу слизової тканини, відкриття кісткового віконця в районі порушеного кістозною патологією зуба. Після вилучення кісти разом з оболонкою, отриманий простір заповнюють спеціальним ліками. Зуб необхідно пролікувати з ендодонтією та депофорезом кореневих каналів. Такий метод можна застосовувати при видаленні кісти зуба великого розміру.

Стоматологи завжди намагаються зберегти зуб і не проводять видалення кісти разом зубом. Зуби з кістами видаляють в наступних випадках:

 • при запущених формах пародонтиту;
 • при наявності вертикальних тріщин в корені зуба;
 • при сильному руйнуванні зуба;

Видалення кісти може проводитися із застосуванням апікальної хірургії. Суть методу полягає у видаленні вмісту кісти та кінчика кореня зуба, який примикає до порожнини. Після цього проводять пломбування кореневого каналу, заповнення отриманого посткістозного простору лікарським препаратом і накладення швів на слизову.

Наслідки видалення кісти зуба залежать від індивідуальних особливостей організму пацієнта. Серед них може бути підвищення температури, головний біль, набряк і больові відчуття. Для полегшення стану пацієнта застосовують симптоматичне лікування. Щоб уникнути неприємних наслідків після видалення кісти зуба мудрості, лікар призначає післяопераційні процедури:

 • спокій, відсутність будь-яких фізичних навантажень;
 • уникання гарячих водних процедур – лазні, сауни, гарячі компреси;
 • виключення активного полоскання ротової порожнини. Для полоскання використовують відвари цілющих трав і антисептичні препарати;
 • зменшення інтенсивності куріння.

Видалення кісти зуба під наркозом боляче чи ні

Головне питання, яке виникає у пацієнтів – “Боляче чи ні видалення кісти зуба?”. Усунення больових відчуттів у сучасній стоматології стоїть на першому місці. Видалення кісти зубів під місцевим наркозом є обов’язковою умовою при виконанні маніпуляції. Для отримання доступу до нижньої ділянки необхідне відшаровування ясен і видалення частини кісток, тому видалення кісти зуба з анестезією – обов’язкова вимога при хірургічному втручанні.Після видалення кісти зуба, протягом декількох днів з’являються больові відчуття в яснах. Стоматологи вважають це нормальною реакцією після хірургічного втручання.

Загоєння рани і зняття швів відбувається, приблизно, через 10 днів. Рівень больових відчуттів після видалення кісти зуба залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і виконання рекомендацій післяопераційного догляду за ротовою порожниною. Лікар після операції призначає полоскання, прийом протизапальних і знеболюючих препаратів.

Видалення кісти зуба при вагітності проводять у виняткових випадках. Якщо є час почекати з видаленням, лікар виконає тільки лікування кісти і перенесе хірургічне втручання на період після пологів. Однак, в разі сильного запалення і гнійних утворень в кістковій тканині, видалення кісти зуба при вагітності проводять оперативно.

Для вагітних використовують спеціальні анестетики, які не завдають шкоди плоду, а рентгенівське дослідження виконують з мінімальними дозами опромінення.

При визначенні кістоутворення в слизовій тканині, можливе видалення кісти лазером. Видалення кісти зуба хірургічним лазером – ефективний спосіб, який відрізняється великою кількістю переваг:

 • Лазер не впливає на нервові закінчення, тому, при видаленні можна використовувати мінімум знеболюючих засобів.
 • Видалення кісти лазером проводиться без використання антисептичних засобів, тому що сам лазер виступає в якості дезінфектанту ураженої області.
 • Швидка регенерація. Лазер стимулює тканини і сприяє швидкому відновленню.
 • Відсутність кровотечі. Лазер, одночасно з розтином тканин, проводить коагуляцію кровоносних судин.
 • Мінімізація ускладнень.

Хто проводить

Відгуки

Ирина Волошина
Благодарю за своевременное и качественное удаление кисты. Стоматологов боюсь с детства, но все прошло хорошо. После конечно болело, но за полторы недели полностью зажило без каких-либо осложнений.
Нина Уланская
Read More
Когда мне диагностировали кисту я очень испугалась. Звучит просто ужасно. Доктора меня успокоили все объяснили и я твердо решилась на операцию, деваться некуда. киста ведь никуда не денется. Восстановление было непростым, были и отеки и боли, все таки это оперативное вмешательство. Но самое главное, мне сохранили верхнюю двойку и вычистили всю гадость. Спасибо за мои здоровые зубки.

Вартість

Услуга
Цена
Удаление кисты

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.