Лікування альвеоліту

 

Альвеоліт – це патологічний процес, який супроводжується хворобливими відчуттями. Гостре запалення виникає внаслідок інфікування лунки кістки і втрати кров’яного згустку після видалення зуба. Щоб не допустити серйозних ускладнень, необхідно вчасно вжити хірургічне лікування альвеоліту.

Запишіться на прийом.

Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться у робочий час.

Як відбувається лікування альвеоліту зуба

Лікування альвеоліту зуба – це комплексна терапія, спрямована на усунення запалення лунки кістки. Після видалення зуба, в лунці кістки утворюється згусток крові, який є захисним бар’єром і є відповідною реакцією організму. Альвеолітом називають будь-які патологічні процеси, які заважають утворенню нормального кров’яного згустку. Причини і лікування альвеоліту різноманітні. Розвиток захворювання часто викликає інфікування згустку, порушення його формування або механічне пошкодження.

Причин появи хвороби декілька:

  • Травми стінок лунки. Цей фактор є найбільш поширеним при виникненні альвеолитів. Лунка має дуже тонкі та ніжні стінки, які при не професійному втручанні легко травмуються. Ці травми можуть стати причиною виникнення патологій різної тяжкості. Одна з них – потрапляння уламків зуба у відкриту рану і розвиток інфекції.
  • Недостатня стерильність. Навіть використання сучасних антисептиків не гарантує повну стерильність. Особливо ймовірне виникнення альвеоліту при видаленні зубів з гнійними патологіями.
  • Знижений імунітет. У людей зі зниженою імунною відповіддю організм не може в повній мірі протистояти бактеріям. Тому, лікарі не рекомендують видаляти зуби при гострих інфекціях і під час ускладнення хронічних захворювань. Пацієнтам з низьким імунітетом, також, заборонений контакт з людьми, страждаючими застудою і хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Антибіотики, після хірургічних втручань, призначаються в разі потреби.
  • Порушення формування згустку крові. У нормі, згусток запобігає проникненню в лунку кістки залишків їжі. Якщо згусток не сформувався, то в лунці накопичується їжа, яка сприяє розвитку бактерій і в подальшому – розвитку альвеоліту. Тому, досвідчені стоматологи перед видаленням зуба перевіряють згортання крові та виявляють: чи приймав пацієнт препарати, що розріджують кров.
  • Недотримання правил післяопераційного догляду після видалення зуба. Пацієнту після операції призначають ряд процедур. У разі невиконання призначеного полоскання ротової порожнини і нехтування правилами особистої гігієни, дуже ймовірний розвиток альвеоліту. Лікування альвеоліту, в першу чергу, спрямоване на усунення спалаху інфекції та запобігання ускладнень. А також, стоматолог оцінює стан ротової порожнини, щоб зберегти інші зуби здоровими. Лікування альвеоліту в стоматології засноване на використанні інноваційних засобів антисептики і новітнього обладнання. У побутових умовах провести терапію альвеоліта неможливо. Тому, як тільки з’явився біль після видалення зуба, слід провести професійне лікування альвеоліту.

Види лікування альвеоліту

Терапію альвеоліту слід довірити досвідченому стоматологу. Після постановки діагнозу, лікар усуне спалах інфекції, запобіжить ускладненню та збереже зубний ряд. Лікування альвеоліту після видалення зуба виконують консервативним або хірургічним методами. Перший спосіб застосовується при ранньому виявленні симптомів інфекції. Якщо лікар діагностував альвеоліт, лікування хвороби проводять з використанням антибіотиків та протизапальних засобів. Лікар підбирає антибіотики, які максимально швидко проникають у епіцентр запалення.

Місцеве лікування альвеоліту нерозривно пов’язане з використанням антисептиків для санації ротової порожнини. Стоматолог призначає полоскання та промивання лунки. Для усунення болю виписують протизапальні засоби. У разі появи неврологічного болю, лікування при альвеоліті супроводжується використанням місцевих анестетиків. У запущених ситуаціях застосовують хірургічне лікування альвеоліту лунки. Воно передбачає ретельне і повноцінне чищення пошкодженої зони від залишків їжі, відмерлих тканин і гною. Додатково, для лікування і профілактики альвеоліту, стоматолог призначає фізиопроцедури із застосуванням лазера і ультрафіолету. Ціна за лікування альвеоліту залежить від ступеня тяжкості хвороби. Слід пам’ятати, що лікування альвеоліту лунки неможливо виконати в домашніх умовах! Побутові маніпуляції можуть призвести до серйозних ускладнень і зниження імунітету.

Лікування альвеоліту у вагітних цілком можливо, але декілька ускладнено труднощами в підборі медикаментів, тому що деякі з них протипоказані під час виношування дитини. Завдання стоматолога – подбати про здоров’я майбутньої мами і знизити ризик розвитку альвеоліту, який несе небезпеку не тільки організму жінки, а й плоду. Тому, вкрай важливо: не допускати розвитку альвеоліту і уникати контакту з небезпечними агентами різного походження. Лікування і профілактика альвеоліту спрямовані на недопущення розвитку інфекції. З метою профілактики, пацієнтам рекомендують:

  • регулярні полоскання ротової порожнини після видалення зуба не раніше, ніж через два – три дні;
  • виключеннякуріння;
  • виключення зраціонузанадтогострої,солоноїта гарячоїїжі;
  • виключенняфізичнихнавантажень,відвідуваннябасейнівісаун.

Ефективність лікування при альвеоліті багато в чому залежить від своєчасності терапії. Тому, не варто нехтувати своїм здоров’ям і при перших хворобливих відчуттях звертатися за допомогою до стоматолога.

Хто проводить

Відгуки

Вартість

Послуга
Вартість
Лікування альвеоліту
Від 3805 грн.

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.