Синус-ліфтинг

При імплантації зубів стоматологи вдаються до процедури синус-ліфтингу. Операція здатна усунути ряд протипоказань до імплантації зубів, а саме наростити відсутню товщину кістки в області установки імпланта. Пацієнту, готуючись до імплантації, необхідно знати «синус-ліфтинг в стоматології – що це таке, і для чого потрібен?».

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і навіщо потрібен синус-ліфтинг в стоматології?

Операція синус-ліфтинг – це поширена хірургічна маніпуляція, необхідна для нарощування відсутнього обсягу кісток верхньої щелепи. За допомогою операції кістку рівномірно відновлюють до необхідної товщини, що дозволяє в подальшому надійно встановити імплант.

Імплантація передбачає кілька етапів. Для початку в кістку вкручується підставка для майбутніх коронок – титанові стержні, які міцно фіксуються в кістці. Потім на стрижні встановлюють перехідник, а на нього – імітатор коронкової частини втраченого зуба.

Для того щоб встановити металевий елемент імпланта, не повинно бути дефіциту кісткової тканини. Однак така патологія спостерігається у 7 з 10 пацієнтів. Тому коли пацієнти задають питання «синус-ліфтинг – навіщо потрібен?», Стоматолог з упевненістю відповість – для нарощування кістки. Щоб закріпити імплант, необхідна товщина кістки становить близько 10 мм.

Якщо кістка не відповідає по товщині, піднімають дно гайморової пазухи, і через невеликий отвір поміщають туди матеріал, який інтегрується в кістку. Через певний проміжок часу кістка зростається з імплантним матеріалом, набуває потрібну товщину, після чого можна проводити імплантацію зуба.

Синус ліфтинг – що це таке, необхідно знати перед відвідуванням стоматолога, а також розбиратися в показаннях, коли слід провести операцію:

 • Атрофія кістки. Найчастіше синус-ліфтинг проводять через атрофії кісткової тканини. Це відбувається в разі, коли зуб був видалений, а кістка, не відчуваючи навантаження при жуванні, поступово тоншає. Атрофію також часто спостерігають при підвищеній скупченості зубів, коли навантаження розподіляється не на всі зуби рівномірно.
 • Кісткова дистрофія. З віком кісткова тканина стає занадто тонкою для фіксації імпланта. У літніх пацієнтів спостерігається збільшення обсягу гайморових пазух і витончення кісткової тканини.
 • Особливості анатомії гайморових пазух. Синус-ліфтинг часто проводять при особливостях будови верхньої щелепи і гайморових пазух. Показанням до операції може бути низьке розташування пазухи.

Як роблять синус-ліфтинг. Етапи та методика операції

Синус-ліфтинг – досить проста і часта в стоматологічній практиці операція. Пацієнту необхідно розуміти, як роблять синус-ліфтинг. Операцію проводять в декілька етапів, що дозволяє грамотно виконати обстеження, оцінити всю картину патології.

В першу чергу стоматолог збирає анамнез, вивчає кісткову тканину. Перед операцією лікар повинен переконатися у відсутності запальних процесів, хронічних хвороб кісток щелепи. На наступному прийомі проводять санацію порожнини рота, лікування проблемних зубів. Тільки після цього приступають до виконання операції.

Підготовчі етапи операції синус-ліфтинг:

 • Вимірювання висоти кістки;
 • Томографія. Метод дозволяє отримати тривимірну модель щелепи і прилеглих гайморових пазух. Дослідження проводять на комп’ютері в режимі симуляції;
 • Розрахунок матеріалу, який знадобиться для відшкодування відсутньої тканини.

Методика синус-ліфтингу нерозривно пов’язана з лабораторними процедурами. Спеціаліст, отримавши модель від лікуючого стоматолога, виготовляє шаблони, на які фіксуються напрямні для майбутнього зуба.

Синус-ліфтинг ясен

Синус-ліфтинг ясна передбачає розсічення м’яких тканин для введення кісткового імпланта. У такому випадку період повного відновлення ясен займе близько 10 днів. Після проведення синус-ліфтингу ясен шви знімають приблизно через тиждень. Період відновлення залежить від товщини кісток і індивідуальних особливостей пацієнта.

Синус-ліфтинг верхньої щелепи

Синус ліфтинг верхньої щелепи необхідний для повноцінного функціонування зубного ряду. Для нарощування кісток використовують різні матеріали. Один з них – рідна кістку пацієнта. Її отримують з кісток в області підборіддя, де розташовані зуби мудрості. Мінус операції – необхідність проведення двох хірургічних маніпуляцій, але при цьому приживлюваність кістки становить 100%.

Синус ліфтинг на верхній щелепі часто проводять з використанням штучних матеріалів. Вони розробляються індивідуально під кожного пацієнта, не поступаються в приживлюваності натуральним. Заміщення кісткової тканини відбувається швидко з мінімальним хірургічним впливом.

Синус-ліфтинг зубів

Синус-ліфтинг на передні зуби виконують із застосуванням виключно сучасних методик, так як ця операція вимагає більшої ретельності і акуратності.

У пацієнтів часто виникає питання «Синус-ліфтинг на які зуби можливо виконувати?». Операцію проводять для відновлення кісткової тканини тільки верхнього зубного ряду. Методика не застосовується для нижньої щелепи.

Синус-ліфтинг зуба необхідний для надійної установки імпланта, тому кістка повинна бути достатньою по ширині і висоті. Синус-ліфтинг неможливо виконати з бічними зубами, так як в цій ділянці від природи тонка кістка і вона межує з гайморовими пазухами.

Чи варто робити синус-ліфтинг. За і проти

«Синус-ліфтинг робити чи ні» залежить від багатьох факторів. Перед виконанням операції лікар проводить повне обстеження, визначає стан кісткової тканини і наявність патологій ротової порожнини. Показання до синус-ліфтингу можуть бути різноманітними. Однак, в першу чергу, звертають увагу на протипоказання до операції, і тільки після цього обговорюють «за» і «проти» синус-ліфтингу. Протипоказаннями до операції є:

 • погане згортання крові, яке викликане різними хворобами або прийомом антикоагулянтів;
 • уповільнена регенерація. Низька здатність до відновлення може бути зумовлена ​​порушенням обміну речовин і діабетом;
 • променева терапія при онкологічних хворобах.

Щоб синус-ліфтинг мав мінімальні наслідки, необхідно усунути також відносні протипоказання:

 • Недостатня гігієна ротової порожнини. Перед операцією проводять зняття зубного каменю і нальоту;
 • Каріозні поразки;
 • Патології ясен;
 • Запалення кісткової тканини і кісти;
 • Періодонтит.

У більшості пацієнтів виникає питання «Синус-ліфтинг – чи боляче це?». Під час операції застосовують анестетики, які виключають хворобливі відчуття при маніпуляціях. Після процедури можуть спостерігатися тимчасові проблеми – набряк, гіперемія, короткочасне підвищення температури. Тому коли пацієнт запитує, «синус-ліфтинг – скільки болить?» – це залежить від індивідуальних особливостей організму.

Щоб прибрати неприємні відчуття, стоматолог призначає антибактеріальні препарати, протизапальні, засоби, що зменшують набряк і хворобливість. Сьогодні можна сміливо заявити, що синус-ліфтинг – це не боляче. У практиці використовують сучасні матеріали, що дозволяють зробити процедуру комфортною і безболісною, звести до мінімуму ризик неприємних наслідків.

Що таке відкритий і закритий синус-ліфтинг?

Щодо початкового об’єму кісток щелепи, розрізняють синус-ліфтинг відкритий або закритий. Кожна з методик має свої особливості, недоліки та переваги.

Синус-ліфтинг закритий – це менш травматичний спосіб маніпуляції. Вся процедура проводиться через невеликий отвір, в який пізніше буде встановлюватися імплант. Закритий синус-ліфтинг – це метод, який використовується при товщині кістки більше 7 мм. Через цей же отвір вводять кцсткозамінний матеріал. Як тільки виконано потовщення пазухи, приступають до операції.

Пацієнту також необхідно знати, синус-ліфтинг відкритий – що це, і в яких випадках виконується. Для проведення відкритого методу операції необхідно виконати розріз ясен. Після цього в кістці утворюють отвір, через який піднімають дно гайморової пазухи, вносять імплантний матеріал.

Як роблять відкритий синус ліфтинг необхідно розбиратися кожному пацієнтові. Відкритий спосіб вибирають, якщо товщина кістки становить менше 7 міліметрів. Матеріал для нарощування кістки вводять збоку через розріз в яснах. Після заповнення кістковим замінником порожнини, на ясна накладають шви.

Багато стоматологи вважають за краще використовувати саме відкритий метод, хоча він і передбачає більш тривалий період відновлення. Такий спосіб застосовують також при сильній атрофії тканин кістки. Найчастіше операція синус-ліфтингу проходить швидко – займає не більше 15 хвилин. Під час процедури використовують анестетики, які зводять хворобливі відчуття до мінімуму.

Синус-ліфтинг. Ціна і відгуки тих, хто робив

Ціна на синус-ліфтинг залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. У вартість синус-ліфтингу входять діагностичні дослідження, робота стоматолога, матеріали. Ціна на закритий синус-ліфтинг в кілька разів нижче, ніж вартість відкритого. Це пов’язано з більш простою методикою виконання операції. Однак закритий спосіб неможливо виконати при надмірному витонченні кістки.

Хто робив синус-ліфтинг, відгуки залишають виключно позитивні. Завдяки операції можливо впровадити імплант, надійно зафіксувати його в кістковій тканині. Відгуки на відкритий синус-ліфтинг попереджають про появу набряків в післяопераційний період, що є цілком нормальною реакцією організму. Відкрита процедура більш травматична і вимагає тривалого етапу регенерації. Тому пацієнти, залишаючи відгуки про синус-ліфтинг верхньої щелепи, рекомендуючи взяти лікарняний на кілька днів.

Відгуки на закритий синус ліфтинг залежать, в першу чергу, від професіоналізму лікаря. Якщо вибрати перевірену клініку, в якій працює фахівець-имплантолог, пацієнт залишиться задоволений результатом, а робота по синус-ліфтингу буде виконана на «відмінно»!

Запис на сеанс синус-ліфтингу

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.