Кісткова пластика

Кісткова пластика в стоматології – невід’ємна частина імплантації при недостатньому обсязі кісткової тканини. Маніпуляція передбачає відновлення тканин кістки щелепи в місці відсутності зуба. Найчастіше кісткову пластику виконують перед імплантацією для надійної фіксації імплантів.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке кісткова пластика в стоматології

Кістковою пластикою в стоматології називають мікрохірургічне втручання для нарощування або відновлення тканин кістки. Без цього етапу підготовки неможливо виконати якісну імплантацію зубів. Проблема пов’язана з тим, що при втраті зуба тканини щелепи швидко атрофуються, втрачають свій колишній обсяг і товщину.

Імплантацію зуба не можна виконати, якщо товщина тканин кістки не відповідає вимогам для фіксації титанового стрижня. У 50% випадків для установки зубів потрібно виконати пластику кісткової тканини в стоматології.

Через 3-6 місяців після хірургічного видалення зуба кістка щелепи перестає відчувати потрібне навантаження і атрофується. Максимальний пік атрофії настає через рік. Атрофія кісток верхньої та нижньої щелепи відбувається по-різному. Це пов’язано з особливостями будови кістки.

На нижній щелепі усадка тканин кістки здійснюється приблизно через 12 місяців, на верхній – через 2-3 місяці після видалення. Тому після видалення зуба необхідно якомога швидше звернутися в стоматологічну клініку з метою імплантації. В іншому випадку буде проведена кісткова пластика.

Кісткова пластика нижньої і верхньої щелеп

Кісткова пластика в стоматології – це доволі поширена процедура, що дозволяє сформувати достатню кісткову область для установки імпланта. Види кісткової пластики щелеп залежать від складності і розташування атрофії.

Кісткову пластику нижньої щелепи проводять у разі:

  • фізіологічних особливостей будови кісток;
  • пошкодження щелепи і атрофічних процесів;
  • тривалої перерви після видалення зуба до постановки нового.

Кісткова пластика нижньої щелепи потрібна при значній невідповідності параметрів альвеолярного відростка. При сильному зменшенні розміру кістки в цій зоні відбувається формування дефектів прикусу – щелепа зміщується вперед.

Кісткова пластика дефектів щелеп в області верхніх зубів спрямована на усунення резорбцій кісток. В даному випадку лікар намагається досягти збалансованого естетичного результату, тому операція трохи ускладнена.

Ціна на кісткову пластику верхньої щелепи визначається технологією операції. У бічних областях верхньої щелепи застосовують крайовий синус-ліфтинг, так як ці зони знаходяться близько до гайморові пазухи. Ціна на кісткову пластику нижньої щелепи також залежить від застосовуваного матеріалу. У стоматологічній практиці використовують натуральні і штучні компоненти, які мають подібності з приживлюваності і заповненню розмірів втрачених кісток.

Відгуки про кісткову пластику нижньої щелепи говорять, що відмінним матеріалом для заповнення тканин є кістка, взята з донорської області пацієнта. Такий метод в стоматології називають аутогенний. В якості донора виступає зона підборіддя або ділянка щелепи біля нижніх зубів мудрості.

Аутогенний метод характеризується високим ступенем приживлюваності. Але при цьому для поповнення втрачених обсягів кістки необхідно кілька хірургічних втручань, і, як наслідок – більш тривалий період відновлення.

Для кісткової пластики також можуть використовуватися кістки донора, що зберігаються в спеціальних банках донорських тканин. Такий метод пластики позбавить пацієнта від додаткових втручань хірурга по забору власної кістки.

Відновлення втраченої кістки може здійснюватися за допомогою матеріалів, взятих від тварин. Найчастіше використовують кістки великої рогатої худоби і свиней.

Штучні матеріали на базі фосфату кальцію або гідроксиапатиту мають високу адаптацією до тканин людини, не викликають алергії і побічних реакцій.

Види і технології проведення кісткової пластики

Ціна кісткової пластики щелеп залежить від матеріалу, обсягу роботи і методики. Кісткову пластику зуба проводять за кількома технологіями:

  • Розщеплення альвеолярного відростка. Метод застосовують для відновлення декількох зубів при резорбції альвеолярного відростка. Завдяки методу імплантація проводиться одночасно з кістковою пластикою, не вимагає відбору власного кісткового матеріалу.
  • Пересадка кістки. Метод використовується при серйозні резорбції кістки по ширині і висоті, підходить для відновлення одного і декількох зубів. Технологія не дозволяє відразу приступити до імплантації. Імплант встановлюють приблизно через 6-12 місяців.
  • Кісткова регенерація. Спосіб застосується при незначній кісткової атрофії, установку імпланта можна виконувати одночасно з пересадкою тканин.
  • Синус-ліфтинг. Метод заснований на піднятті дна гайморової пазухи і заповненні простору синтетичним матеріалом. Методика може бути застосована для верхньої щелепи, де зуби близько розташовані до гайморові пазухи.

Кісткова пластика при пародонтиті не завжди має ефективність. Це захворювання характеризується запальними процесами і руйнуванням кісткової тканини. В області зуба, що випав, кістка швидко атрофується і стоншується. Тому при пародонтиті важливо грамотно підібрати метод кісткової пластики, щоб встановлений імплант в майбутньому досяг хорошої стабілізації, зміг витримувати навантаження.

Кісткова пластика ясен – необхідна міра, яка допоможе запобігти зсув зубного ряду і розхитування зубів, усуне дефекти прикусу, порушення мови, спотворення овалу обличчя і т.д.

Кісткова пластика передніх зубів часто необхідна через особливості будови щелеп. У верхньому відділі щелепи знаходиться вузький альвеолярний гребінь. За рахунок цього кісткова пластика при імплантації зубів проводиться в кілька етапів з акуратним заповненням утворюємого простору кістковим матеріалом.

Відгуки про кісткову пластику при імплантації зубів відзначають, що це повністю безболісна процедура, яка виконується із застосуванням анестезії або медикаментозного сну. В окремих випадках кісткову пластику можна виконати одночасно з установкою імпланта, якщо необхідно лише невелике збільшення ширини кісток щелепи. При значному дефіциті кістки по висоті імплантацію виконують тільки через 4-6 місяців.

Кісткова пластика. Ціна і відгуки

Ціна на кісткову пластику залежить від декількох факторів – ступеня атрофії кістки і типу використовуваного матеріалу. У складних випадках, коли пройшов тривалий час після видалення зуба до імплантації, вартість кісткової пластики буде в кілька разів вище, ніж в разі оперативного звернення до імплантолога. Ціна на кісткову пластику також залежить від обраної методики хірургічного втручання.

Сьогодні кісткова пластика завдяки сучасним технологіям дає ефективні результати і дозволяє вирішити проблему імплантації в тих ситуаціях, коли раніше лікарям доводилося відмовляти пацієнтові в установці нового зуба.

Відгуки про кісткову пластику кажуть про високу результативність операції, після якої можливо надійно зафіксувати імплант в кісткову тканину. Кісткова пластика – це цілий комплекс процедур по відновленню тканини кістки, який є необхідним елементом при виконанні імплантації.

Запис на сеанс кісткової пластики

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.