Ортодонтичне і ортотропічне лікування

Ортодонтичне лікування зубів охоплює розділ стоматології, основним напрямком якого є терапія патологій розвитку зубів і щелепного апарату. Через нерівностей зубів і їх неправильне положення ускладнюється проведення гігієнічних чисток, зуби стають схильні до каріозних уражень, розвиваються запальні процеси м’яких тканин, створюється надмірне навантаження на м’язи при жуванні. Такі патології часто призводять до головного болю, появи хвороб скронево-щелепного суглоба, захворювань спини і серця. Дефекти зубного ряду негативно позначаються і на естетиці посмішки. Тому ортодонтичне лікування спрямоване на здоров’я ротової порожнини і привабливість усмішки.

Виправлення прикусу
Пластинкові апарати
Виправлення прикусу системою «Myobrace»
Ретенційний період

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Ортодонтичне лікування зубів дорослих і дітей в клініці «Полімед»

Ортодонтичне лікування – це невід’ємний комплекс процедур по виправленню дефектного прикусу. За даними фахівців патологією страждає більше 90% населення Земної кулі. У деяких людей зміни менш виражені і приховані, у інших відзначають серйозні проблеми зі здоров’ям.

У більшості випадків пацієнти вдаються до ортодонтичного лікування через неестетичний вигляд посмішки. Дефекти прикусу позначаються на зовнішньому вигляді особи. Навіть якщо візуально посмішка виглядає без вад, стоматологи можуть призначити ортодонтическое втручання для усунення наступних проблем:

 • неправильне пережовування їжі внаслідок нещільного змикання зубів;
 • пародонтит. Патологія часто викликана дефектним прикусом, який сприяє розвитку в ротовій порожнині патогенної мікрофлори;
 • неприємний запах. Дефекти прикусу ускладнюють гігієну ротової порожнини, що призводить до надмірного відкладенню нальоту і каменю;
  патології щелепного суглоба.

Ортодонтичне лікування пацієнтів виконується за допомогою сучасних фіксуючих конструкцій. Вони дозволяють змінити положення зубів в ряду, правильно розвивають мускулатуру обличчя і суглоби щелепи. Конструкції створюють правильний тиск на зуби, повертають їх в анатомічно вірне положення. Тому ортодонтичні конструкції – найбільш ефективний метод терапії при дефектах прикусу.

Ортодонтичні конструкції

У стоматологічній клініці «Полімед» використовують сучасні ортодонтичні конструкції знімного і незнімного типу.

До незнімним конструкцій відносяться:

 • брекети;
 • фіксатори простору.

Брекети – найбільш поширена конструкція в стоматологічній практиці. Система представлена власне брекетами, дугою, лигатурою і еластиком. До зубах брекети фіксуються за допомогою спеціального клейового складу, еластики закріплюються на гачках конструкції. Дуга кріпиться в пази, а добавка підтримує дугу в одному положенні в пазах. Дуга здавлює зуби, повертаючи їх в анатомічно правильне положення до повного змикання.

Особливість брекетів – можливість установки як дітям, так і дорослим. Найчастіше брекети «підганяють» з періодичністю 1 раз на місяць. Лікування може зайняти від 2-3 місяців до кількох років.

Сьогодні пацієнтам запропонований широкий вибір брекетів з мінімальною кількістю металевих елементів. Для дітей можна вибрати брекети яскравих кольорів, для дорослих – прозорі і непомітні. У клініці «Полімед» лікарі підбирають брекети, враховуючи конкретну проблему пацієнта, обсяг лікування, тривалість терапії, побажання по вартості і естетики системи.

Фіксатори простору – ефективний метод раннього ортодонтичного лікування. Їх встановлюють при передчасному випаданні молочних зубів, щоб зберегти простору для природного прорізування корінних зубів.

Знімні конструкції – не менш ефективний спосіб усунення дефектних прикусів. До таких пристроїв відносяться:

 • пластинки;
 • знімні фіксатори.

Пластинки є альтернативою брекетів для дорослих. Пристрої практично непомітні, можуть зніматися під час гігієнічної чистки та прийому їжі.

Знімні фіксатори по функції нічим не відрізняються від незнімних аналогів. Вони виготовлені з акрилу, забезпечені відгалуженнями з пластика або дроту. Фіксатори використовують для підтримки простору між певними зубами. Знімні апарати будуть ефективні для усунення дефектів прикусу у пацієнтів молодшого віку.

Скільки коштує ортодонтичне лікування

Ціни на ортодонтичне лікування індивідуальні в залежності від тяжкості патології. Так як ортодонтія є частиною комплексного лікування, назвати точну вартість лікар зможе тільки після проведених діагностичних досліджень і ретельного огляду пацієнта. Остаточна вартість ортодонтичного лікування залежить від:

 • обсягу робіт (лікар визначає, чи треба додаткове стоматологічне лікування – видалення зубів, пломбування, усунення запалення і т.д.);
 • тривалості лікування;
 • вартості конкретної ортодонтической конструкції;
 • необхідності проведення гігієнічних процедур під час ортодонтичного лікування.

Неправильний прикус – сьогодні поширена проблема не тільки у дітей, але і у дорослих. Положення зубів позначається на процесі жування, ускладнює чистку ротової порожнини, призводить до патологій суглобів.

Ортодонтичне лікування бажано почати якомога раніше. Ефективні результати лікування спостерігаються у дітей віком від 10 до 13 років. У цей період щелепа тільки формується, дефектний прикус легко виправити знімними конструкціями. У разі, коли знімні конструкції неефективні, використовують незнімні аналоги.

Ортодонтичне лікування спрямоване не тільки на відновлення гармонійного прикусу, а й запобігання серйозних проблем зі здоров’ям. Клініка «Полімед» відрізняється значним досвідом роботи лікарів в сфері стоматологічної ортодонтії. В арсеналі лікарів клініки тільки сучасні системи від перевірених виробників, які гарантують безболісну і надійну корекцію прикусу.

Запис на прийом до лікаря-ортодонта

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.