Установка зубних пластин дітям

Піклуватися про естетичність і здоров’я посмішки слід з ранніх років. Так як діти не можуть визначити, правильно ростуть зуби чи ні, стежити за дитячою посмішкою – основне завдання батьків. Неправильний прикус – поширена проблема серед людей різного віку. Чим раніше вжиті заходів щодо виправлення дефектів зубного ряду, тим більше шансів повернути естетику посмішки і не допустити серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому. Усунути ортодонтичні дефекти здатні зубні пластинки для дітей.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Для чого потрібні зубні пластинки дітям?

Пластинки на зуби для дітей демонструюбть ефективні результати при виправленні дефектних прикусів у пацієнтів віком від 6 до 15 років. Якщо батьки вчасно виявили проблему і оперативно звернулися до стоматолога, виправити прикус можна без тривалого лікування, брекетами і оперативного втручання.

Знімні зубні пластинки – найбільш популярний варіант для виправлення прикусу у дітей. Вони являють собою знімні конструкції, виконані з м’якого пластику і металевого дроту. Пристрій фіксується на нижню або верхню щелепу. Пластинки на зуби дитині встановлюються в рази швидше і простіше, ніж брекети. Дитина практично відразу звикає до носіння пластинки, вже через короткий час не відчуває дискомфорту.

Знімні зубні пластинки складаються з наступних елементів:

 • Основа із пластику або силікону. Корпус пластинки досить міцний і гнучкий. Сьогодні виробники пропонують різноманітні варіанти основ – прозорі, кольорові, з яскравими малюнками.
 • Дуга з металу. Вона фіксується на зубах. За рахунок впливу дроту коригується дефектний прикус.
 • Ключ. Необхідний для запуску фіксуючого апарату в роботу. Елемент прихований всередині конструкції пластинки.

Таким чином виглядає найпростіший і найпоширеніший тип пластинок. Якщо дефект більш серйозний і необхідна посилена корекція прикусу, ортодонти застосовують додатково металеві гачки.

Пластинки вирівнюють зуби при різних дефектах прикусу, а також можуть використовуватися в якості профілактики викривлення зубного ряду.

Пластинки призначають в наступних випадках:

 • усунення щілини між зубами;
 • звуження / розширення неба;
 • стимуляція або уповільнення росту зубів;
 • корекція контуру щелепи;
 • профілактика кривизни зубного ряду.

Ортодонтичне лікування при усуненні дефектів прикусу здійснюється в кілька етапів. На першому прийомі лікар-ортодонт проводить ретельний огляд, при необхідності призначає рентгенівське дослідження. З зубів знімаються зліпки, на підставі яких готують моделі з гіпсу. Ці зліпки в подальшому стануть основою для виготовлення пластинки. Пластиковий елемент пластини повністю повторює рельєф і контур зубів, підганяється під десневую поверхню.

На другому прийомі у стоматолога, коли пластинка вже готова, лікар встановлює її пацієнту, фіксує на зубах. Надалі з періодичністю раз на кілька місяців необхідно відвідувати стоматолога для підкручування апарату і збільшення тиску на зуби. Тривалість носіння пластинки залежить від тяжкості викривлення зубного ряду.

Переваги та недоліки пластинок

Пластинки для зубів дітям мають плюси і мінуси. Головний недолік полягає в неможливості виправлення серйозних дефектів. До таких проблем належить надмірна скупченість зубів і відкритий прикус. Іноді установка пластинки є тільки початковим етапом перед фіксацією брекетів.

Ще одним мінусом пластинок є необхідність постійного контролю з боку батьків. Ефект від ортодонтичної конструкції буде тільки в разі щоденного носіння фіксуючого апарату. Тому батьки повинні строго контролювати, щоб дитина не знімада пластинку і не послаблювала фіксацію гвинтів.

Пластинки на зуби для дітей мають безліч плюсів:

 • Швидкий і простий спосіб виправити дефекти прикусу в дитячому віці. Якщо у дорослого, щоб прибрати проміжок між зубами, доводиться встановлювати дорогі вініри, то у дитини диастема усувається всього за кілька місяців природним шляхом і назавжди за допомогою пластинок.
 • Комфорт при використанні. Пластинку при необхідності можна легко зняти, що спрощує гігієну ротової порожнини і догляд за конструкцією особливо у дітей молодшого віку.
 • Оперативне виготовлення. Для виробництва пластинки знадобиться не більше 2 тижнів, в той час як на створення брекетів піде близько місяця.
 • Простота догляду. Підстава і дуга без зусиль очищаються під проточною водою. З цією процедурою впорається навіть дитина.
 • Нешкідливість. Матеріали, з яких виготовлена пластинка, повністю безпечні для маленьких пацієнтів, які не викликають алергії і роздратування.
 • Лояльна вартість. В середньому ціна на пластинки для зубів в 2 рази менше, ніж вартість найдешевших брекетів.

Зубні пластинки для дітей. Ціна і відгуки

Ціна пластинки на зуби дітям залежить від безлічі факторів – в першу чергу, від складності викривлення зубного ряду в кожному окремому випадку. Доктор проводить ретельний огляд пацієнта і вибирає найбільш оптимальний варіант конструкції для швидкого і ефективного виправлення прикусу.

Вартість пластинки на зуби визначається її конструкцією. У стоматологічній практиці застосовують кілька видів пластинок:

 • однощелепна;
 • з штовхачем;
 • з ретракційною дугою;
 • апарат Брюкль;
 • з рукоподібнім відростком.

Відгуки про пластинках для зубів на одну щелепу говорять про ефективність конструкції при виправленні кривизни верхніх зубів. Корекція здійснюється за рахунок пружної дроту.

Платівка з ретракційною дугою має схожий механізм дії і використовується для виправлення протрузії передніх зубів.

Конструкція з рукоподібнім відростком застосовується для виправлення дефектів окремих зубів на обох щелепах. Корекція здійснюється при тиску відростка на зуби, який сприяє їх зміщенню.

Апарат Брюкль призначають для виправлення дефектного прикусу передніх зубів нижньої щелепи. Така конструкція є однією з найскладніших в стоматологічній практиці.

Відгуки про пластинки на зуби для дітей подібні щодо одного – значний і швидкий ефект від лікування досягається, якщо звернутися до ортодонта якомога раніше і вчасно скорегувати положення зубів.

Запис на прийом встановлення пластинок

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.