Ортотропія

Ортодонтія – це створення правильного окклюзивного співвідношення зубного ряду.

Ортотропія – це корекція зростання щелепно-лицьового скелета з формуванням правильного прикусу.  Ortos(правильний) та tropis(зростання).

Ортотропія допомагає розглянути організм в цілому, виходячи за рамки стоматології. Враховується взаємозв’язок прикусу, ковтання, жування і постави.

Запишитесь на прием.

Администраторы стоматологии “Полимед” с Вами свяжутся в рабочее время.

Причини виникнення патології прикусу і порушення правильного формування щелепно-лицьового скелета

Порушення розвитку прикусу може передаватися генетично або виникає на тлі супутніх захворювань, шкідливих звичок і умов життя. Такі фактори як положення язика в ротовій порожнині, носове дихання, жувальне навантаження, силовий вплив м’язів обличчя на зубні дуги впливають на ріст щелепи. Горизонтальний ріст щелепи – це норма. Вертикальний – патологія.

Норма                                                                                        Патологія

У нормі: дихання через ніс, язик розташований на небі, губи зімкнуті в стані спокою, зуби в легкому контакті.

Носове дихання виконує безліч функцій: захисну, нюхову, очищає і зігріває повітря при попаданні в організм. Носове дихання впливає на рівень кисню і вуглекислого газу в крові, частоту дихання і об’єм легенів, на правильне формування щелепно-лицьового скелета (це визначає величину навколоносових пазух). Отже, грає велику роль у функції серця, легенів, мозку та інших органів. Часті ГРВІ, захворювання ЛОР органів, алергії та слабка навколоротова мускулатура призводять до дихання через рот.

Тому, перед початком ортотропічного лікування, рекомендовано відновити носове дихання.

Язик – це найпотужніший м’яз в організмі. При одному ковтанні, сила тиску на зуби становить 500г. У добу ми робимо близько 1000 ковтальних рухів. Тобто, положення язика має велике значення для формування зубної дуги, прикусу і щелепно-лицьового скелета.

Норма                                                                                         Патологія

Коротка вуздечка язика заважає його правильному розташуванню. Перед початком ортотропічного лікування необхідна її корекція.

Силовий вплив м’язів лицьового скелета і положення язика можна визначити при ковтанні.

Жувальне навантаження залежить, в першу чергу, від жорсткості їжі.  

Діагностика

Діагностику проводять за зовнішніми та внутрішніми ротовим ознаками, функціональними пробами і з рентгенологічним дослідженням. Обов’язковою є консультація остеопата-кінезіолога, тому що прикус визначає поставу людини і навзаєм. При необхідності, проводиться спільне лікування.

Лікування

Після діагностики визначають метод лікування та етапи. Перед лікуванням обов’язково потрібно усунути ротове дихання (напрямок до ЛОР або іншого лікаря). При наявності короткої вуздечки язика або верхньої губи, потрібно зробити пластику.

Перед початком ортотропічного лікування необхідно перепрограмувати язик в правильне положення і навчити правильно (диафрагмально) дихати через ніс. Це можна зробити за допомогою міофункціональної та дихальної гімнастики. Ця методика спрямована на «перенавчання» роботи лицьових і періоральних м’язів, а також тренування мімічних і жувальних м’язів.

Усунення несприятливих чинників допоможе скоротити час лікування апаратами і зберегти результат надовго.

Апарати, що використовують для лікування:

Біоблок на верхню щелепу

Біоблок на нижню щелепу

Іноді, необхідно проводити комбіноване лікування із застосуванням системи «Myobrace» або брекет-системи. Все залежить від діагнозу і віку пацієнта.

Хто проводить

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.