Установка адгезивного мосту в стоматології "Полімед"

Пацієнтам, які втратили зуби, необхідно їх відновлення. У цьому випадку мова йде не тільки про естетику, а й збереження функції жування. У стоматологічній практиці широко популярні адгезивні мости. Вони являють собою інноваційне рішення з реставрації втрачених зубів, яке дає можливість зберегти опорні зуби. Перш ніж встановлювати протези, необхідно розібратися, адгезивний міст – що це і в яких випадках необхідний.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

На які зуби встановлюється адгезивний міст?

Втрата навіть одного зуба може стати серйозною причиною дискомфорту – як фізичного, так і психологічного. Стоматологія пропонує широкий спектр методів усунення дефектів зубного ряду, відновлення функцій і естетичності посмішки. Одним з них є адгезивний зубний міст.

Дану конструкцію також називають мостовидний протез, манхеттенський міст і ретейнер Рочетта. Головна відмінність адгезивного мосту на один зуб від незнімного варіанту – відсутність необхідності в глибокому препаруванні тканин для установки протеза.

Адгезивний міст дозволяє зберегти сусідні зуби, так як має компактне кріплення і фіксується на опорних елементах, які проходять попередню обробку. При цьому дана обробка сусідніх зубів незначна в порівнянні з класичними протезами. Елементи фіксації адгезивного мосту розташовуються так, щоб вони були непомітні під час розмови і прийому їжі.

Адгезивний міст на передні зуби – найбільш поширений варіант в стоматологічній практиці. Найчастіше його встановлюють на різці. В окремих випадках міст може бути зафіксований на премоляри. При цьому варто строго враховувати, щоб сусідні зуби були надійними, що забезпечить стабільність адгезивного мосту.

Методику адгезивного мосту часто вибирають, коли необхідно швидко відновити втрачені зуби, або коли імплантація неможлива по протипоказаням. Адгезивний міст може застосовуватися в якості тимчасової конструкції, коли пацієнту потрібно очікувати готову конструкцію при двоетапній імплантації.

Плюси і мінуси установки адгезивного мосту

Як і будь-який метод протезування, адгезивний міст має «за» і «проти». Основними перевагами даної технології є:

  • збереження здоров’я сусідніх зубів, так як вони проходять тільки незначну попередню підготовку;
  • відсутність хірургічних втручань у порівнянні з установкою імплантів;
  • фіксація моста виконується за один сеанс і триває всього близько 2 годин;
  • лояльна ціна в порівнянні з фіксацією класичних мостів або імплантів;
  • мости часто встановлюють тільки на один зуб;
  • можливість виконання ремонту і усунення дефектів під час використання протезів.

Головним мінусом адгезивного мосту є незначна міцність в порівнянні з металокерамікою. Незважаючи на це, даний недолік легко компенсується за допомогою ремонту протеза.

У порівнянні з іншими ортопедичними конструкціями, адгезивний міст має менший термін служби. Після закінчення терміну експлуатації він вимагає заміни. Адгезивні протези досить крихкі, тому потребують дбайливого ставлення і догляду за ротовою порожниною.

Ще один недолік – ризик виникнення каріозних поразок опорних зубів. Використання моста також підвищує зусилля при жуванні на передні зуби, що в принципі не властиво їх фізіології та анатомії.

Незважаючи на ці недоліки, адгезивні мости широко застосовуються в стоматологічній практиці, так як мають невеликий перелік протипоказань і неприємних наслідків після установки.

Плюси і мінуси адгезивного мосту очевидні. Конструкцію вибирають за привабливість, точну відповідність конфігурації зуба за кольором і розміром. Міст за цими ознаками має повну схожість з природними зубами. У конструкції не використовуються метали, що виключає ризик окислення деталей моста і виникнення алергій.

При необхідності адгезивний міст можна в будь-який момент зняти без пошкодження м’яких тканин і сусідніх зубів. При установці моста опорні сусідні одиниці обточуються мінімально, всередині них зберігається здоровий нерв.

Показання та протипоказання до адгезивному мосту

Показань до використання адгезивного мосту безліч. Він може бути призначений практично в будь-якому клінічному випадку. Однак існують протипоказання до адгезивному мосту – нестача понад 3 зубів, розташованих поруч.

Також адгезивний міст не застосовується для шостих і сьомих зубів, так як їх поверхня піддається значному навантаженню, яке не здатний витримати протез.

Мінімальні протипоказання до фіксації адгезивного мосту також пов’язані з відсутністю хірургічних втручань під час протезування. Часто конструкції рекомендують пацієнтам, у яких є протипоказання до установки інших стоматологічних протезів.

Адгезивні мости не рекомендовано призначати пацієнтам старшого віку, людям з розхитаними зубами і стираемістью емалі. Крім того, протипоказаннями служать аномалії прикусу, які не дозволяють надійно зафіксувати протез.

Термін служби зубного моста становить близько 5 років. При правильному догляді за порожниною рота, виключення вживання продуктів, які можуть стати причиною появи дефектів конструкції (горіхи, насіння, цукерки) міст прослужити близько 10 років.

З яких матеріалів виготовляється адгезивний міст?

У практиці застосовуються адгезивні мости, виконані з різних матеріалів. Найбільш поширений варіант – адгезивний міст на скловолоконній шині. Лікар моделює зуб на основі скловолокна, з огляду на всі анатомічні особливості щелепи і прикусу пацієнта.

Фіксація адгезивного мосту на шину зі скловолокна дозволяє міцно закріпити протез. Стрічка встановлюється в область зубів, які виконують опорну функцію. На скловолокнисту шину закріплена імітація зуба, конструкція кріпиться до сусідніх зубах композитним матеріалом. При цьому опорні зуби практично не обточуються, на них формують тільки невеликі поглиблення, які за розмірами мають схожість зі стандартними пломбами.

Адгезивний скловолоконний міст встановлюється з застосуванням декількох стрічок: одна розташовується ближче до щічної поверхні, друга – ближче до язикової. При установці моста на премоляри потрібне додаткове зміцнення скловолоконними штифтами.

Адгезивний від металокерамічного мосту відрізняється мінімальним хірургічним втручанням. Металокераміка вимагає підпилювання близько 1,5 мм, при меншій товщині виникають проблеми з естетикою і приляганням по краю.

Фотополімерний адгезивний міст – нове покоління конструкцій в стоматологічній практиці. Міст представлений міцними стрічками, які фіксуються на опорні зуби на рідкі фотополімерні матеріали. Після цього наноситься основний фотополімер, який за формою і кольором буде повністю повторювати втрачений зуб.

Така технологія є найбільш ефективною, проходить в одне відвідування. Фотополімерна конструкція легко піддається ремонту. У разі відсутності одного зуба, фотополімерний міст може встановлюватися без спилювання опорних зубів. В якості опори використовують каріозні порожнини сусідніх зубів, на які фіксують фотополімерну конструкцію. Каріозні порожнини заповнюють фотополімером за стандартною технологією, на несучих конструкціях формують штучний зуб.

Тимчасовий адгезивний міст виготовляється на період двоетапної імплантації, коли необхідно підтримати функцію жування. Адгезивний міст, як проміжне рішення, може встановлюватися навіть на жувальні зуби.

Адгезивний міст в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Відгуки про адгезивний міст відзначають високу ефективність цього методу, коли необхідно швидко відновити функцію жування і естетику посмішки. Конструкцію встановлюють за один сеанс. Процедура проходить безболісно, ​​при відсутності хірургічного втручання.

Ціна на адгезивний протез залежить від кількості використаного матеріалу, способу установки і особливостей розташування зубів, між якими необхідно зафіксувати протез. Ціна адгезивного мосту в Дніпрі визначається безліччю факторів – матеріал моста, стан ротової порожнини, особливості будови щелепи.

У вартість адгезивного мосту також входить консультація лікаря, зняття відбитка, діагностичні дослідження. За відгуками адгезивні мости вимагають дбайливого і ретельного очищення конструкцій щіткою з м’якою щетиною, полоскання ротової порожнини після кожного прийому їжі. Для професійного чищення необхідно відвідувати стоматологічну клініку і перевіряти стан зубів приблизно 1 раз в півроку.

Відгуки пацієнтів про адгезивний місу єдині в тому, що установку даних конструкцій слід довірити тільки кваліфікованому стоматологу – зі знімними протезами здатні працювати далеко не всі фахівці. Лікарі клініки «Полімед» виконають безболісно і якісно установку адгезивного мосту.

Стоматологи «Полімед» підберуть оптимальний спосіб протезування, гарантують бездоганний результат процедури, швидке і довговічне відновлення функціональності та естетичності зубного ряду.

Запис на сеанс встановлення адгезивного мосту

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.