Мікропротезування зубів

Мікропротезування зубів – це відновлення частково зруйнованого зуба. Даний спосіб використовується, коли усунути дефект стандартним пломбуванням неможливо і проведення анатомічної реставрації коронкової частини зуба буде не результативним. В даному випадку застосовують різні варіанти мікропротезування, які підбираються індивідуально під кожного пацієнта.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Види мікропротезування зубів

Мікропротезування дозволяє швидко відновити естетичність посмішки, усунути дефекти в результаті травм або важких каріозних поразок. Даний спосіб спрямований на усунення косметичного дефекту і відновлення функції жування. Після незначного часу адаптації пацієнт не відчуває різниці між зубом, який піддався протезуванню, і власними зубами.

Мікропротезування зубів проводять різними способами. Найбільш популярна дана процедура при глибоких каріозних ураженнях. Завдяки мікропротезуванню вдається усунути значні каріозні поразки зубів.

Як матеріал для протезів використовують сучасну сировину, стійку до механічного впливу. Такі матеріали в рази довговічніше і міцніше стандартних пломб. Мікропротез максимально щільно прилягає до поверхні зуба, що виключає потрапляння частинок їжі під вкладку.

Завдяки незначній товщині, вкладки практично непомітні, в точності повторюють анатомічну форму і колір природного зуба. Використання мікропротезів буде актуально при травмах, ськолах емалі, стиранні коронкової області зуба. Мікропротези здатні відновити нормальну конфігурацію зуба і запобігти його подальшому руйнуванню.

Головними показаннями до установки мікропротезів є:

 • відколи емалі;
 • значні щілини між зубами;
 • невелика висота передніх зубів;
 • легке викривлення форми зуба;
 • наявність плям і потемніння емалі.

Мікропротезування відсутнього зуба використовується для заміни одного, максимум двох зубів. При цьому установка протеза не вимагає обточування опорних сусідніх зубів. Даний метод називаються найбільш щадним, здатним повністю усунути косметичні дефекти.

У сучасній стоматології використовують кілька видів мікропротезів:

 • вкладки;
 • вініри;
 • штифти;
 • адгезивні мости.

Вкладки

Мікропротезування зубів вкладками актуально в тих випадках, коли збережений корінь зуба, але провести традиційне пломбування зубів неможливо. Перед протезуванням лікар виготовляє зліпок зуба, за яким буде виготовлятись вкладка.

Для виготовлення вкладки використовують керамічні матеріали, завдяки чому можна точно підібрати колір зуба і домогтися високих естетичних якостей. При цьому кераміка володіє чудовою міцністю і довговічністю.

Мікропротезування передніх зубів – популярний варіант відновлення. Це пов’язано з тим, що жувальні зуби піддаються більшому навантаженню, з яким не можуть впоратися мікропротези. Тому даний спосіб ефективний при відновленні 1 або 2 передніх зубів.

Конструкції допоможуть швидко усунути щілини, відколи емалі. Крім того, вкладки захищають зуб від агресивного впливу продуктів, кави, сигаретного диму, механічних ушкоджень. Мікропротезування вкладками на відміну від пломб володіє найбільшою міцністю і довговічністю.

Метелик

Мікропротезування зубів «метелик» використовується для відновлення від 1 до 3 зубів. Метелик є сучасною конструкцією з нейлону або акрилу. Протез закріплюється на опорних зубах, які розташовані з боків від пошкодженого зуба.

Для фіксації метеликів використовують кламери. Конструкція носить таку назву, тому що форма протеза дійсно нагадує метелика. Мікропротезування «метелик» застосовують як тимчасове рішення в період, коли виготовляють постійні коронки або мостові протези. Метелик здатний зберегти функцію жування і привабливість усмішки. Крім того, мікропротезування «метелик» виключає порушення прикусу і зміщення зубів.

Головні переваги протеза «метелик»:

 • доступна вартість;
 • легкість конструкції, яка не створює дискомфорту при носінні;
 • відсутність необхідності в обтачивании опорних зубів;
 • можливість установки протезів при пародонтозі;
 • відсутність в конструкції елементів з металу, що виключає окислення і виникнення алергії.

Незважаючи на безліч переваг, метелик має свої недоліки:

 • сильне зношування при тривалому носінні;
 • нестійкість до навантажень, що може викликати дефекти і поломки метелика;
 • фіксація на кламерами з пластика – не найнадійніший метод кріплення;
 • неможливість проведення ремонту та усунення сколів. При пошкодженнях протеза необхідно встановлювати нову конструкцію.

Адгезивні мости

Мікропротезування зубів скловолокном також називають протезуванням з використанням адгезивних протезів. Даний метод буде ефективний при відновленні відсутнього зуба. Конструкція складається з скловолоконної балки, виконаної з міцного композиту. До складу балки входить значна кількість неорганічних наповнювачів і армоване скловолокно.

Балка встановлюється за допомогою спеціального клею на опорні зуби. На балку фіксується зверху штучний зуб із світлоповертального матеріалу. В результаті такого мікропротезування опорні зуби не вимагають депульпірування. В середньому протези зі скловолокна розраховані на термін служби від 3 років.

Головними перевагами протезування зубів скловолокном є:

 • відсутність необхідності використання металевих конструкцій, що виключає ризик виникнення алергії;
 • бюджетна вартість;
 • відсутність контакту з м’якими тканинами;
 • відсутність необхідності в установці тимчасових коронок.

Адгезивне протезування стане справжнім порятунком для тих, у кого є алергія на металеві частини знімних протезів. При цьому ціна на такий вид протезування значно нижче, ніж на інші варіанти.

Вініри

Мікропротезування вінірами – сучасний метод в стоматологічній практиці. Він передбачає використання найтонших пластинок, які закріплюються на зовнішній поверхні зубів. Вініри здатні поліпшити естетику, скорегувати форму і відтінок зубів, приховати дефекти, затемнення і стоншування емалі, усунути значні тріщини і щілини. Вініри також захищають зуби від негативної дії сигаретного диму і кави.

Штифти

Мікропротезування на шрифти застосовують в тому випадку, коли коронка піддалася пошкодженню, а корінь при цьому залишився неушкоджений. Стоматолог встановлює штифт в корінь і після цього формує коронку. Використання мікропротезування на штифті дозволяє уникнути обточування сусідніх зубів.

Микропротезирование зубов в стоматологии «Полимед». Цена и отзывы

Цена на микропротезирование зубов зависит, в первую очередь, от выбранного варианта протеза и материалов. Дороже всего обойдутся виниры, дешевле – стандартные вкладки. В стоимость микропротезирования зубов также входит консультация врача, услуги зуботехнической лаборатории. Перед проведением протезирования врач тщательно осматривает ротовую полость, определяет необходимость устранения кариеса на зубах перед установкой протеза.

Отзывы о микропротезировании зубов только положительные. Пациенты отмечают, что этот метод способен быстро и эффективно восстановить эстетику улыбки и функцию жевания. При этом протезы в точности имитируют естественные зубы – конструкции не отличаются по размеру и цвету.

Микропротезирование зубов станет настоящим спасением при устранении дефектов передних зубов. С помощью протеза можно скрыть щели, изменения цвета эмали, последствия глубокого кариеса. Отзывы о микропротезировании отсутствующего зуба утверждают, что конструкции изготавливаются с идеальной точностью, до мелочей воспроизводят анатомическую форму и цвет естественных зубов. При этом микропротезирование проводится без необходимости обтачивания соседних зубов.

Запис на сеанс мікропротезування

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.