Протезування на імплантатах в стоматології "Полімед"

«Протезування на імплантатах – що це?» – популярне питання до стоматолога. Сьогодні цей метод став прекрасною альтернативою класичному протезуванню. Багато стоматологів називають протезування на імплантатах еволюційної технологією, яка має безліч переваг перед традиційними методами відновлення втрачених зубів.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Переваги та недоліки протезування на імплантатах

Протезування на імплантатах передбачає розміщення конструкції протеза на штучному мосту. Метод дозволяє не препарувати здорові зуби під установку додаткової опори в разі невеликої довжини дефектів.

Щоб встановити коронку, її не потрібно закріплювати на сусідніх зубах і піддавати їх механічній обробці. Як результат – такі зуби будуть перебувати у відмінному стані. Протези здатні повністю замінити втрачені зуби за зовнішнім виглядом і функціями. Крім того, протез грає роль опори, заповнюючи простір, який утворився при втраті зуба.

Переваги протезування на імплантатах:

 • можливість відновлення великої кількості зубів незалежно від їх локалізації;
 • повне відновлення функції жування;
 • в разі відсутності всіх зубів в ряду можлива повна імплантація постійного типу;
 • на імпланти можна фіксувати різноманітні протези;
 • рівномірний розподіл навантаження при жуванні, що знижує ризик атрофії кісткової тканини;
 • збереження здоров’я зубів, які межують з протезованими. Здорові зуби не обточуються, що в подальшому не викликає їх розхитування і руйнування;
 • високий естетичний ефект – протези за зовнішнім виглядом не відрізняються від рідних зубів;
 • простота догляду;
 • відсутність травмування ясен, змін дикції;
 • довговічність – протези прослужать як мінімум 25 років.

Як і будь-яка стоматологічна процедура, протезування на імплантатах має свої недоліки. В першу чергу, вони пов’язані з необхідністю хірургічного втручання. Тому протезування не рекомендують призначати людям із захворюваннями серцевої та ендокринної системи, злоякісними пухлинами і алергічними реакціями на медичні препарати. Також протезування можна виконувати при наявності сильних запальних процесів в ротовій порожнині.

Протезування проходить з обов’язковим хірургічним втручанням для фіксації імпланта. Щоб повністю виключити хворобливі відчуття під час операції, стоматологи використовують якісну сучасну анестезію. Додатково пацієнту, який сильно нервує і відчуває страх перед протезуванням, можуть бути запропоновані препарати седації.

Протезування на імплантатах має свої особливості. Стоматолог повинен враховувати необхідність проведення кісткової пластики. При відсутності бажаного обсягу кісткової тканини, призначають процедуру синус-ліфтингу або пластику зі збільшення висоти і товщини кістки для фіксації імпланта. Швидкість протезування визначається головним чином швидкістю приживлення імплантів, а також обраної методикою маніпуляції.

Види протезування на імплантатах

У стоматологічній практиці існує кілька основних методів кріплення протезів.

Повне протезування зубів на імплантатах засноване на використанні спеціальних засувок, за допомогою яких інструкції закріплюють на двох або більше імплантатах. Протези міцно і надійно фіксуються, але їх можна легко зняти для очищення.

Протезування зубів на імплантатах – оптимальний метод по відновленню естетики і функції всього зубного ряду. В такому випадку імпланти встановлюють не під кожен окремий зуб, а точково по всьому периметру ясна. На імпланти фіксується ковпачок з металу, який згодом буде утримувати телескопічний протез. На відміну від класичного протеза, такі конструкції на імплантатах підходять при повній втраті зубів. Спільно з даними конструкціями використовують коронки з металокераміки.

Балкове протезування

Балкове протезування на імплантатах передбачає приєднання декількох імплантів до балки. Дана конструкція гарантує міцну фіксацію протеза. При цьому конструкцію можна зняти. Протезування на двох імплантатах за допомогою балки має безліч переваг:

 • Естетичність. За зовнішнім виглядом не можна зрозуміти, що в ротовій порожнині встановлений протез.
 • Повна реставрація. За допомогою протеза відновлюють зубний ряд при його повній відсутності.
 • Комфорт. Протез не створює дискомфорту і відчуття чужорідного тіла в ротовій порожнині.
 • Не призводить до порушення дикції.
 • Міцна фіксація. Протез надійно закріплюється, і не випадає під час розмови.
 • Довговічність. Протези розраховані на термін служби понад 10 років.
 • Коронки і мости на имплантах в точності повторюють природні зуби. Найчастіше пацієнти встановлюють 6 і більше імплантів, на які за допомогою цементу фіксують  елементи незнімної коронки.

Міні-імпланти

Протезування зубів на міні імплантатах базується на використанні мініатюрних штифтів. Компактні міні імпланти відрізняються легкістю і зручністю використання. Такий метод набув популярності на початку 2000-х і поширився з США по всьому світу.

Міні імплант складається з невеликого титанового штифта висотою всього 2 мм. Завдяки шурупу і гвинтовій конструкції, він легко вкручується в ясна, при цьому не потрібно вдаватися до розрізу м’яких тканин. Як результат – мінімальні травми слизової. На міні-імпланти прийнято кріпити невеликі конструкції з пластика. Найчастіше протезування на міні імплантатах використовують в наступних випадках:

 • Як основу для тимчасових коронок до установки постійного імпланта, коли необхідно приховати втрачений зуб, запобігти зсуву сусідніх зубів і уникнути дефектів прикусу і дикції.
 • При фіксації невеликих мостів в ділянках щелепи з сильно тонкою кістковою тканиною, коли потрібна процедура синус-ліфтингу.
 • Для надійного закріплення знімного протезу. Міні імпланти, як додаткове кріплення, не дозволяють протезу зміщуватися, забезпечують пацієнтові комфорт в щоденному використанні.
 • Міні імпланти через свої невеликі габарити не впораються зі значним жувальним навантаженням. Тому їх прийнято використовувати тільки в якості основи для тимчасових протезів або в складі мостовидних конструкцій.

Сьогодні міні імпланти у багатьох клінічних випадках називають справжнім порятунком, адже їх можна встановити в самій вузькій області кістки без додаткового проведення синус-ліфтингу. Міні-імпланти відрізняються доступною ціною, простотою установки, мінімальними больовими відчуттями в післяопераційний період.

Протезування на 4 імплантатах

Однією з інноваційних технологій є протезування зубів на 4 імплантатах – All-on-4. Даний метод дозволяє відновити зубний ряд навіть при повній втраті зубів. Метод протезування заснований на імплантації під певним інтервалом і кутом 4 імплантів. В подальшому на них може фіксуватися знімний або незнімний мостовидний протез.

Такий метод сьогодні є найбільш оптимальним і популярним серед пацієнтів, які хочуть відновити функцію всього зубного ряду і домогтися максимальної привабливості посмішки, але при цьому з яких-небудь причин не можуть виконати повну імплантацію.

Методика передбачає установку двох імплантів у фронтальну область, і двох – в бокову. Останній імплант встановлюється під певним кутом в області 5-6 зубів. У зв’язку з цим вдається вибрати найбільш щільну частину кісткової тканини з достатнім об’ємом для збільшення площі дотику імпланта з кісткою.

Для методики протезування на 4 імплантатах використовують вироби, що складаються з двох елементів. Перший знаходиться в кістковій тканині, для його фіксації необхідно провести хірургічне втручання з розрізанням ясна і формуванням отворів в кістці. Другий елемент являє собою абатмент, на який в подальшому фіксується протез.

Даний метод з’явився ще в 1998 році, і до сьогоднішнього дня вважається найбільш оптимальним по ряду переваг:

 1. Лояльна вартість. Ціна на протезування зубів на 4 імплантатах в рази дешевше, ніж повна імплантація. Даний метод можуть дозволити собі люди з різним фінансовим становищем.
 2. Менша складність. Імплантація не вимагає проведення синус-ліфтингу. Протезування на 4 імплантатах дозволяє відмовитися від нарощування кісткової тканини.
 3. Висока функціональність. Протез, встановлений на 4 імплантатах, сприяє рівномірному розподілу навантаження під час жування, чого неможливо домогтися при знімному протезі.
 4. Швидкість проведення процедури. У багатьох випадках можливе виконання протезування з моментальним навантаженням. Це означає, що відразу після встановленя імпланта, можна встановлювати і протез.
 5. Надійна фіксація. Імпланти міцно закріплені в порожнині рота, у пацієнтів не виникає проблем під час розмови і прийому їжі.
 6. Зручність ношення. Конструкція не створює дискомфорту, по відчуттях не відрізняється від власних зубів.
 7. Довгий термін служби.

Протезування на 6 імплантатах

Протезування зубів на 6 імплантатах є похідним від процедури на 4 імплантатах. Ці методики мають багато подібностей. Головна відмінність в тому, що фіксація протеза здійснюється на шести опорах. Методика додатково включає установку в бічному відділі ще 2 імплантів для збільшення опори і більш надійної фіксації протеза. В результаті – кістка отримує необхідне навантаження, що виключає недоліки, які були у методики на 4 імплантатах. Також процедура відрізняється і моделями імплантів, які використовують при технології all-on-6.

Якщо в попередньому методі застосовувалися імпланти двоскладові, то для вдосконаленої методики використовують односкладові імпланти з особливим дизайном і типом різьблення. Вони призначені для фіксації в глибокі відділи кістки, зачіпають скуловую кістку і силові лінії черепа. Дані імпланти відрізняються високою міцністю, стабільністю і стерильністю. Вони гарантують мінімальний ризик інфікування, тому імплантацію можна проводити навіть при запальних процесах в тканинах пародонта.

Базальні імпланти

Протезування на базальних імплантатах, як і методика на 6 імплантатах, передбачає використання односкладних фіксаторів, які встановлюють без розрізів м’яких тканин, шляхом проколу і вкручування. Такий метод стане порятунком при недостатній товщині кісткової тканини, так як кількість імплантів збільшено до 12 на кожен зубний ряд. Частина імплантів встановлюється прямо, інші – під певним кутом.

Перед установкою лікар ретельно досліджує щелепу і моделює область фіксації імпланта за допомогою 3D-технології з урахуванням комп’ютерної томографії. При цьому враховують обсяг і якість кісткової тканини. Нахил імпланта визначається з позиції найбільш вдалої точки щодо будови щелепи. Значна кількість імплантів дозволяє поліпшити фіксацію протеза, збільшити навантаження на кістку, що запобігає її атрофії. 

Протезування зубів на імплантатах. Ціна і відгуки

Ціна на незнімне протезування на імплантатах, в першу чергу, залежить від обраної методики. Лікар підбирає необхідний спосіб протезування після ретельного огляду та проведення діагностичних досліджень.

У вартість протезування на імплантатах додатково може входити кісткова пластика, якщо обсягу тканин кістки для фіксації імплантів недостатньо. Протезування на імплантатах в Україні – ціна красивої і здорової посмішки. З відгуків про протезування зубів на імплантатах можна дізнатися, що цей метод гарантує високу ефективність щодо відновлення зубного ряду.

Так як багато пацієнтів знаходяться перед вибором між традиційним протезуванням і протезуванням зубів на імплантатах, відгуки говорять про безперечну перевагу другого методу. Він дозволяє повністю відновити втрачений зуб за функціями і зовнішнім виглядом. При цьому методика не вимагає додаткового обточування розташованих по сусідству зубів, а встановлені імпланти відразу приймають на себе повне навантаження під час жування.

Фахівці клініки «Полімед» – справжні професіонали своєї справи, які гарантують відновлення естетики і здоров’я зубного ряду максимально швидко і безболісно.

Запис на сеанс протезування на імплантах

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.