Установка вінірів на зуби в стоматології "Полімед"
Здорові і красиві зуби – ознака успішності людини. Будь-які неестетичні проблеми створюють, в першу чергу, психологічний дискомфорт для людини, змушують приховувати посмішку, під час розмови прикривати зуби рукою. В цьому випадку справжнім порятунком стануть вініри на зуби, здатні приховати затемнення емалі, щілини між зубами, сколи та тріщини.
Хто займається установкою вінірів в Дніпрі
Як проводять установку вінірів
Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.
Що таке вініри для зубів?
У людей з дефектами посмішки першим виникає питання «Вініри – що це?». Сьогодні стоматологи жартують, що люди в усьому світі діляться на дві категорії – ті, які вже встановили вініри, і ті, хто збирає на них гроші. Завдяки вінірами ідеальна і бездоганна посмішка перестала бути чимось недосяжним.
Вініри для зубів – це найтонші пластини – всього близько 0,2 мм (люмініри) і 0,5 мм (класичні вініри). За своєю товщині вініри схожі з очними лінзами. Ці конструкції призначені для покриття зовнішньої поверхні зуба. Іноді накладки використовують для установки на внутрішню поверхню.
Головне призначення вінірів – поліпшення естетики зубного ряду. При цьому важливо пам’ятати, що вініри не здатні впоратися з неправильним прикусом, замаскувати глибокі дефекти зубів, приховати відсутній зуб. Установка вінірів спрямована, в першу чергу, на естетичність посмішки.
Технологія виготовлення вінірів була розроблена ще в 30-х роках минулого століття американським доктором Чарльзом Пінкусом. Саме він вперше винайшов і застосував в практиці на голлівудських зірках сліпучі посмішки. У той час ще не було адгезивних цементів, і вініри Пінкуса трималися лише кілька днів.
Завдяки таким голлівудським акторам, як Елізабет Тейлор і Фред Астер вініри стали популярні і швидко пішли в маси. Однак залишалася відкритою проблема фіксації вінірів на більш тривалий час. Справжній стоматологічний прорив стався в 80-х роках, коли вініри стали кріпити на спеціальний композитний клей, що дозволило використовувати накладки довше.
Вініри безпосередньо впливають на психологічну та емоційну складову життя людини. Пацієнт набуває бажаний відтінок зубів, який був втрачений внаслідок шкідливих звичок або внутрішніх факторів. Якщо незначні зміни після шкідливих звичок можна виправити при регулярному відбілюванні, то глибокі ураження здатні усунути тільки вініри. Основна функція накладок – зробити посмішку привабливою і поліпшити зовнішній вигляд людини.
Які бувають види вінірів за матеріалом?
У стоматологічній практиці використовують кілька різновидів матеріалів для вініріа.
Кераміка
Керамічний вінір за зовнішнім виглядом найбільш наближений до натурального зуба. Кераміка відрізняється міцністю, не змінює свого кольору і напівпрозорості з роками використання. Завдяки таким якостям вдається досягти максимальної естетичності – навіть при найближчому розгляді зуби виглядають натурально.
Керамічні вініри призначають, коли необхідно домогтися поліпшення естетики посмішки. Також кераміку застосовують в разі сильних пошкоджень і дефектів емалі. Головним недоліком керамічних вінірів називають час їх виготовлення. Протези тривалий час готують в лабораторії, перед їх установкою необхідно сточування емалі зуба.
Керамічний протез також носить назву Суцільнокерамічні вінір. За формою вони нагадують лусочки, які міцно фіксуються на передню частину зуба. Суцільнокерамічні вініри випускають декількох видів:
Пресовані. Вініри виробляють під тиском, завдяки чому вони набувають високу міцність. В процесі виготовлення вініри піддають дії високих температур. За рахунок такої технології вініри мають найтоншу напівпрозору структуру. Незважаючи на це, традиційний метод пресування не здатний надати вінірам натуральний відтінок і рельєф зуба.
Пресовані з додаванням природних барвників. Технологія також передбачає пресування під тиском. Після цього зубний технік в спеціалізованій лабораторії додоає барвники, що надають вінірами природний вигляд. Завдяки цьому вінір набуває неповторний натуральний вигляд і довговічність. Барвники відтворюють найдрібніші відтінки емалі, в точності імітують рельєф і будову зуба.
Цирконій
Цирконієвий вінір вважають найміцнішим з відомих конструкцій. Він з успіхом застосовується в естетичній стоматології по всьому світу. Конструкція виготовлена з цирконію біля основи, на яку наноситься керамічна маса. При виробництві цирконієвих вінірів користуються автоматизованою технікою – конструкції готують на спеціальному фрезерному блоці по створеній раніше 3D-моделі.
Завдяки такій технології досягається висока точність при виготовленні вінірів – автоматизована техніка зводить до мінімуму похибки людського фактора. Конструкції повністю відповідають за кольором і формою натуральним зубам. Важливою перевагою цирконієвих вінірів є стабільність кольору і надійність. Конструкції не потемніють з роками, будуть служити довше, ніж кераміка.
Композит
Вінір з композиту, як правило, встановлюється на жувальні зуби. Найчастіше його використовують для відновлення одного або двох зубів. Такий вінір не вимагає попереднього обточування зубів. У порівнянні з керамічними аналогами композитні вініри служать менше. Їх головна перевага – простота в експлуатації і доступна ціна. За один прийом у лікаря можна відновити всі жувальні поверхні зубів.
Люмініри
Ще одним різновидом вінірів є люмініри. Вони являють собою надтонкі пластини, напівпрозорі по своїй структурі. Люмініри можна фіксувати не тільки на здорові зуби, але також на зуби, покриті коронками з міцної кераміки. Дані накладки не вимагають попереднього обточування зубів – їх фіксують безпосередньо на емаль.
Люмініри кріпляться на спеціальний склад, нерозчинний в слині. На перший погляд люмініри можуть здатися тендітними і ненадійними. Однак вони мають значну стійкість до механічних навантажень, не бояться впливу кислот і барвників, які знаходяться в продуктах харчування.
Пломбувальний матеріал
Вінір з пломбувального матеріалу вважають одним з різновидів реставрації вінірами. Але часто лікарі говорять про ці методи, як про абсолютно різні. Пломбувальний матеріал призначений для приховування дефектів форми і кольору зуба. Такий метод також називають прямим. Накладки виготовляє стоматолог безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта.
Дані вініри виготовлені з композитних матеріалів, які аналогічні тим, що використовують для пломбування зубів. Саме тому вініри носять таку назву. Додатково стоматолог може використовувати композитні фарби для досягнення необхідного відтінку зуба.
Для установки пломбувального матеріалу зуб попередньо обробляється, з нього знімають шар емалі на товщину приблизно 0,3 мм. Після цього на поверхні зуба пошарово формують винир. Процедура завершується шліфуванням і поліруванням.
Найчастіше такий метод називають «художня реставрація зуба». Вінір з фотокомпозиту здатний виправити скол на поверхні тільки одного зуба. Головною перевагою даного методу є бюджетна вартість. Мінусами вінірів з пломбувального матеріалу стоматологи називають недовговічність, крихкість конструкції і низьку естетичність.
Показання та протипоказання до установки вінірів
Показання до встановлення вінірів наступні:
- зміна кольору емалі внаслідок ускладненого карієсу, прийому антибіотиків, флюорозу;
- викривлення і поворот зубів;
- патологічна стертість зубів, занадто короткі зуби;
- наявність щілини між зубами;
- диснеївська посмішка – коли під час посмішки видно значна частина ясна;
- низький тонус м’язів і шкіри в нижній ділянці обличчя.
В окремих випадках вініри призначають на жувальні зуби для підвищення прикусу.
Також вініри призначають, якщо зуби криві. При цьому викривлення має бути не критичним. Вініри будуть необхідні, якщо пацієнт незадоволений формою зуба, його кольором або станом емалі. Накладки з легкістю виправлять проблему занадто коротких зубів або неестетичний проміжок між ними. Завдяки вінірами всього за кілька процедур можна отримати голлівудську посмішку.
Як і будь-які протези, вініри мають ряд причин, через які вони не можуть бути встановлені. Протипоказання до вінірів:
- глибокий прикус;
- неправильна гігієна ротової порожнини або її відсутність.
Слід знати, що вініри точно не призначать, якщо немає зубів. У такому випадку необхідна тільки установка імплантів. У пацієнтів з неправильним прикусом вініри не зможуть виправити дефекти, якщо вони занадто важкі. Тому перед установкою накладок проводять фіксацію брекет-систем для вирівнювання зубного ряду, і тільки потім призначають вінірінг.
Вінір: плюси і мінуси
Більшість стоматологів і пацієнтів відзначають безліч переваг вінірів, серед яких:
- нівелювання віку, так як пожовклий колір емалі характерний для літніх людей;
- усунення стертих з віком зубів;
- перекриття пустот в результаті рецесії ясен;
- заповнення проміжків між зубами;
- зміцнення зношених зубів.
Незважаючи на безліч плюсів, вініри мають недоліки. В першу чергу, це висока вартість. Однак вартість вінірів разується за кожну накладку окремо, що дозволяє пацієнтові фінансово підготуватися до процедури. Недоліком також є необхідність препарування зубів. У разі поломки вініра, він не підлягає ремонту і вимагає повторного виготовлення.
Найбільша шкода вінірів – необхідність спилювання частини емалі. В подальшому після установки накладок не можна буде відмовитися від їх носіння. Після першої фіксації доведеться використовувати вініри все життя. Після зняття вінірів необхідно буде відновлювати емаль, що в принципі неможливо без використання пломбувальних матеріалів.
Ще одна шкода, яку можуть нанести вініри – поява чутливості до зовнішніх чинників. В окремих випадках вона може бути пов’язана з реакцією на температурні подразники.
Плюси і мінуси вінірів очевидні. Сьогодні вініри стали все більш затребуваними серед пацієнтів різного віку. Накладки здатні повернути естетичність посмішки всього за кілька сеансів.
Ціна вінірів в клініці «Полімед»
«Скільки коштує вінір?» – перше питання, яке виникає у пацієнтів в стоматологічній клініці. Вартість залежить від типу конструкції і використовуваного матеріалу вініра. В середньому вартість установки прямих накладок обійдеться дешевше, ніж ціна на керамічний вінір.
Пацієнту слід розуміти, як формується загальна вартість на вінір. Припустимо, в прайсі вказується ціна за керамічний вінір, згодом до вартості може бути додано знеболювання, виготовлення зліпків, різні корекції і т.д. Остаточну вартість вінірів варто уточнити у стоматолога після проведення огляду і діагностичних досліджень.
Якщо говорити про матеріал, то вартість композитних вінірів дешевше, ніж керамічних. Але при цьому вони володіють меншою кількістю переваг. Ціна вініра на один зуб розраховується виходячи з матеріалу самої конструкції, витратних матеріалів, послуг зубного техніка і ортопеда. У вартість додається діагностика, зняття зліпка, обробка ротової порожнини і встановлення тимчасових накладок.
Відгуки про вініри стоматології «Полімед»
Відгуки про вініри для зубів – найкраща реклама цього виду протезування. Безліч пацієнтів підтверджують ефективність процедури, яка дозволяє позбутися дефектів зубного ряду всього за кілька сеансів у стоматолога. Відгуки про знімні вініри не менше позитивні, ніж про постійні конструкції.
При встановленні протезів також варто враховувати гарантію на вініри. При установці вінірів кожна окрема клініка дає гарантію на дану процедуру. Скільки прослужать вініри, в першу чергу, залежить від дотримання рекомендацій лікаря. В середньому протезів вистачає на срок від 10 до 20 років.
Відгуки про термін служби вінірів кажуть, що їх довговічність залежить від обраного матеріалу. Якщо накладки не наражати механічній дії, своєчасно очищати від нальоту, не зловживати гарячими напоями, вином, чаєм і кавою, вініри прослужать довгі роки.
Запис на сеанс встановлення вінірів
Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.