Знімне і бюгельне протезування зубів

Втрата кількох зубів завжди неприємна і викликає сильний естетичний дискомфорт. Як результат – порушується не тільки функція жування, але і виникає безліч комплексів. Відсутність зубів призводить до погіршення дикції, дефектів прикусу, захворювань шлунково-кишкового тракту. Усунути проблему допоможе сучасне знімне протезування зубів.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Знімне протезування зубів - що це таке?

Знімне протезування призначене для заміни відсутніх зубів в ряду. Особливість конструкції криється в назві протеза – пацієнт використовує протези, знімаючи їх за потребою.

Знімні конструкції виконані з міцних матеріалів, які не викликають алергії і відторгнення. Протези досить зручні в щоденному використанні, не ушкоджують м’які тканини ротової порожнини і слизову.

Знімні протези практично не відрізняються від натуральних зубів. У стоматологічній практиці використовують протези, розраховані на кілька зубів або конструкції, які замінять цілий зубний ряд. Головними перевагами знімних протезів є:

 • відсутність хірургічного втручання;
 • простота конструкції;
 • легкість установки;
 • відсутність протипоказань;
 • відсутність обмежень за віком.

У стоматологічній практиці застосовують два види протезів:

 • частковий;
 • повний.

Часткова конструкція застосовується, коли відсутні кілька зубів, розташованих поруч. Протези виготовляють таким чином, щоб вони були повністю ідентичні природним зубам.

Повні протези необхідні в разі відсутності всього зубного ряду. Такі конструкції не потрібно підбирати під рідні зуби, домагаючись точності за кольором і формою.

Повний зубний протез утримується в порожнині рота за рахунок щільного прилягання його внутрішньої поверхні до ясен. Чим більше площа контакту, тим надійніше буде утримуватися конструкція. Протез тримається завдяки вакууму, який утворюється між конструкцією і слизовою. За рахунок точного прилягання краю протеза виключається потрапляння повітря між ним і слизовою, створюється ефект присмоктування.

Щоб в подальшому протез повторював всі рухи ротової порожнини під час жування і розмови, знімається точний зліпок. При його виготовленні важливо зімітувати всі мімічні і жувальні рухи – в цей час на м’які тканини фіксується матеріал для зліпка.

При виготовленні протеза важливо точно підібрати колір і форму зубів, які будуть гармонійно поєднуватися з особою пацієнта. Наприклад, занадто білі зуби виглядають неприродно у людей похилого віку. Після виготовлення протеза лікар проводить перевірку, підганяє форму і положення зубів.

Матеріали і типи знімних протезів

Протези виробляють з різних матеріалів і закріплюють різними методами. У практиці використовують пластинчасті, гнучкі і бюгельні протези.

Пластинчасті моделі – найбільш простий і бюджетний варіант протезування. Вони виконані з акрилової основи і штучними зубами з пластмаси. До сусідніх опорних зубів такий протез кріпиться за допомогою металевих гачків.

Пластинчасті протези використовують при повній відсутності зубів. Штучні зуби на протезі закріплені до пластини, яка за кольором і формою повторює ясна. Частково знімні пластинчасті протези служать для відновлення функції жування та естетики посмішки. Вони складаються з штучних зубів, які в точності повторюють відтінок і форму рідних зубів в ряду.

Такі протези кріпляться за допомогою ковпачків до природних зубів. Якщо протез неможливо закріпити на рідних зубах, конструкція встановлюється за рахунок всмоктуючої здатності на м’які тканини верхньої або нижньої щелепи. Така фіксація є не найнадійнішою.

Гнучкі протези відрізняються пластичністю і щільно прилягають до м’яких тканин. Як матеріал для виробництва протеза використовують нейлон або поліуретан.

Різновидом знімних конструкцій є протез на телескопічних коронках. Протез кріпиться до зубів за допомогою коронки, яка складається з двох елементів. Перший елемент представлений металевою коронкою в формі ковпачка, який надійно за допомогою спеціального цементу встановлюється на сусідній рідний зуб. Другий елемент – коронка, яка знаходиться безпосередньо на протезі. При надяганні конструкції елементи поєднуються, щільно з’єднуючись один з одним.

Що таке бюгельні протези? Плюси і мінуси

Бюгельні протези вважаються найнадійнішими і найдовговічнішими. Вони складаються з металевої основи і фіксуються до рідних зубів за допомогою замків або телескопічних коронок.

«Бюгельне протезування зубів – що це?» – питання, яке турбує більшість пацієнтів. Найменування протеза походить від німецького «Bugel», що перекладається як «дуга». Такий протез використовують при частковій відсутності зубів, коли відновити естетику і функції зубного ряду неможливо за допомогою незнімних конструкцій.

На перший погляд бюгельна дуга виглядає масивно, але в реальності вона тонка. Через це пацієнт буде швидко адаптуватися до носіння протеза. Бюгельні конструкції сьогодні вважаються найбільш зручними з існуючих знімних варіантів. Незважаючи на те, що дуга широка, вона тонка і щільно прилягає до неба. Дуга забезпечує надійну фіксацію протеза на одному місці, не дозволяє йому зміщуватися.

Необхідною умовою при установці протеза є наявність достатнього числа рідних здорових зубів. Це пов’язано з тим, що навантаження, що з’являється при жуванні, передається на ясна, але частина навантаження повинні приймати зуби. Якщо зубів недостатньо, вони будуть не стійкі до навантаження і швидко розхитуються. Навіть якщо в рідних зубах є пломби, це не створить проблем. Основне, щоб природні зуби були надійними і стійкими.

Каркас – найважливіший елемент бюгельного протеза. Він має форму монолітного блоку. Важливо виконати протез так, щоб він одягався і знімався єдиною системою. Металева дуга виготовляється із застосуванням інноваційних методів лиття сталі. Така складність виробництва бюгелей пояснює високу вартість даних знімних протезів. Знімне і бюгельне протезування зубів – це одні з найпрогресивніших і ефективних методів відновлення здоров’я і привабливості посмішки.

Головними перевагами бюгельного протезування є:

 • надійна фіксація;
 • збереження зубів і ясен за рахунок рівномірного розподілу жувального навантаження між опорними зубами;
 • комфорт у використанні.

Пацієнти швидко звикають до носіння бюгельного протеза, його можна використовувати, не знімаючи на ніч. Залежно від типу фіксації бюгельні протези бувають з кламмерною або замковою системою.

Варіант з використанням кламерів фіксується до сусідніх зубах за допомогою металевих гачків. Замкова система – більш сучасний спосіб з’єднання бюгельного протеза. Вона забезпечує жорсткість і стабільність конструкції, які не можуть гарантувати кламерами. Замкове кріплення протеза здійснюється за допомогою невеликих замків: одна їх частина знаходиться безпосередньо на протезі, друга – на коронці рідного зуба.

Основні плюси замкового бюгельного протезування:

 • Естетичність. Замкової системи не видно під час розмови або прийому їжі.
 • Функціональні можливості. Замок дозволяє домогтися збалансованого розподілу жувального навантаження на опорні зуби.

Знімне і бюгельне протезування зубів в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Ціна бюгельного протезування зубів залежить від кожного конкретного випадку. Перед протезуванням лікар проводить огляд і призначає діагностичні дослідження. Перед маніпуляцією стоматолог враховує побажання і переваги пацієнта, визначає обсяг роботи і тривалість лікування.

Ціна на знімне протезування всіх зубів визначається матеріалом знімної конструкції. Фахівці клініки «Полімед» – це стоматологи високого рівня підготовки, які володіють сучасними технологіями і новітніми прийомами протезування.

Маніпуляції проводяться із застосуванням сучасної техніки, що гарантує якісний результат роботи. Найкраще бюгельне протезування зубів характеризують відгуки вдячних пацієнтів, які скористалися послугами клініки «Полімед» і залишилися задоволені результатом лікування.

Запис на сеанс установки знімних і бюгельних протезів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.