Подовження клінічної коронки, остеопластика

Запишіться на прийом.

Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться у робочий час.

Що таке і які бувають види остеопластики

У пацієнтів нерідко виникає питання “Що таке остеопластика?”. Ця маніпуляція носить і фізіологічний, і естетичний характер. Остеопластика альвеолярного відростка необхідна в разі недостатності кісткової тканини при імплантації. Така патологія розвивається при видаленні зубів. Часто остеопластика застосовується при сінусліфтінгу, коли піднімаючи слизову гайморової пазухи, додається кістковопластичний матеріал. При подовженні клінічної коронки для естетичного та фізіологічного перетворення також використовується остеопластика.

Подовження коронкової частини зуба проводять за чотирма методиками:

 • терапевтична;
 • хірургічна;
 • ортодонтична;
 • ортопедична.

Терапевтичний метод передбачає нарощування ріжучого краю. Спосіб застосовується при невеликих відколах на поверхні зуба.

Ортопедичний метод передбачає нарощування коронки зуба за допомогою вінірів і люмінірів. З їх допомогою піднімають прикус і зуб подовжується по ріжучому краю без задіяння зони ясна. Такий метод поширений при приховуванні стертого ріжучого краю або усунення значних дефектів. Якщо у пацієнта укорочені зуби, але при цьому ідеальний контур ясна, то теж використовують ортопедичний метод

Найбільш поширеним є хірургічний спосіб, який передбачає збільшення видимої області зуба, яка виступає над яснами. Хірургічний метод можна застосовувати на зубах зі значним руйнуванням тканин. Також цей спосіб використовують для зміни контуру і положення ясна.

Ортодонтичний метод використовують для витягування зуба за допомогою брекет-систем. Брекет-система може встановлюватися на кілька зубів або на 2 щелепи. Такий метод можна застосовувати при наявності простору між зубами-антагоністами і з метою подовження коронки одного зуба, довжина якого відрізняється від всіх інших. Головний недолік ортодонтического методу – необхідність носіння системи близько 1-2 років.

Стоматолог підбирає оптимальний метод подовження, з урахуванням будови кісток щелепи і стану кореня зуба.

Коли проводиться хірургічне подовження клінічної коронки зуба (остепластіка)

Подовженні клінічної коронки – це операція, яка має не тільки естетичні, але і біологічні свідчення.

Естетичними показаннями до маніпуляції є:

 • яснева посмішка, коли при посмішці видно більше 2 міліметрів м’яких тканин;
 • порушення симетрії контура ясна.

Біологічними показаннями називають:

 • дефекти коронки зуба нижче краю ясен при кариозному ураженні;
 • травми коронки зуба нижче ясенного краю.

Хірургічне подовження клінічної коронки зуба за естетичними показниками пов’язано з бажанням людини подовжити поверхню зуба через косметичний дискомфорт – не гармонійні співвідношення м’яких тканин і зубів, коли при посмішці видно занадто великий обсяг ясна і, при цьому, зуби виглядають маленькими.

Сьогодні все частіше, подовження висоти клінічної коронки проводять через патологічну стертість зубів. Дану патологію провокує стрес і шкідливі звички. Щоб повернути зубам привабливість, колишні розміри та вид, зупинити процес стертості, стоматолог робить остеопластики за показаннями і ортопедичну корекцію.

Як і будь-яка маніпуляція, подовження клінічної коронки (остеопластика) має ряд ускладнень і протипоказань. Операцію неможливо провести у випадках відсутності доступу до зуба або наявності анатомічних обмежень, які ускладнюють роботу хірурга.

Остеопластика при пародонтиті здійснюється тільки після ретельного усунення осередків запалення і проведення відповідного лікування. Хірургічне втручання проводять за загальноприйнятою методикою в кілька етапів:

 • місцева анестезія;
 • корекція ясна за шаблоном. Після корекції лікар приступає до розсічення м’яких тканин для звільнення необхідного простору доступу до кістки;
 • корекція кісткової тканини альвеолярного відростка. При необхідності, застосовується використання кістковопластичного матеріалу;
 • накладення швів.

Після оперативного втручання лікар призначає прийом знеболюючих препаратів, полоскання ротової порожнини антисептиками, а при необхідності – курс антибіотиків. Щоб загоєння пройшло швидко і безболісно, ​​необхідно обмежити жувальні навантаження на зуби в районі втручання. Після подовження зуба шви знімають, приблизно, через 10-14 днів. На загоєння м’яких тканин знадобиться близько 2-3 місяців.

Хто проводить

Відгуки

Вартість

Послуга
Ціна

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.