Подовженні клінічної коронки – це операція, яка має не тільки естетичні, але і біологічні свідчення.
Естетичними показаннями до маніпуляції є:
- яснева посмішка, коли при посмішці видно більше 2 міліметрів м’яких тканин;
- порушення симетрії контура ясна.
Біологічними показаннями називають:
- дефекти коронки зуба нижче краю ясен при кариозному ураженні;
- травми коронки зуба нижче ясенного краю.
Хірургічне подовження клінічної коронки зуба за естетичними показниками пов’язано з бажанням людини подовжити поверхню зуба через косметичний дискомфорт – не гармонійні співвідношення м’яких тканин і зубів, коли при посмішці видно занадто великий обсяг ясна і, при цьому, зуби виглядають маленькими.
Сьогодні все частіше, подовження висоти клінічної коронки проводять через патологічну стертість зубів. Дану патологію провокує стрес і шкідливі звички. Щоб повернути зубам привабливість, колишні розміри та вид, зупинити процес стертості, стоматолог робить остеопластики за показаннями і ортопедичну корекцію.
Як і будь-яка маніпуляція, подовження клінічної коронки (остеопластика) має ряд ускладнень і протипоказань. Операцію неможливо провести у випадках відсутності доступу до зуба або наявності анатомічних обмежень, які ускладнюють роботу хірурга.
Остеопластика при пародонтиті здійснюється тільки після ретельного усунення осередків запалення і проведення відповідного лікування. Хірургічне втручання проводять за загальноприйнятою методикою в кілька етапів:
- місцева анестезія;
- корекція ясна за шаблоном. Після корекції лікар приступає до розсічення м’яких тканин для звільнення необхідного простору доступу до кістки;
- корекція кісткової тканини альвеолярного відростка. При необхідності, застосовується використання кістковопластичного матеріалу;
- накладення швів.
Після оперативного втручання лікар призначає прийом знеболюючих препаратів, полоскання ротової порожнини антисептиками, а при необхідності – курс антибіотиків. Щоб загоєння пройшло швидко і безболісно, необхідно обмежити жувальні навантаження на зуби в районі втручання. Після подовження зуба шви знімають, приблизно, через 10-14 днів. На загоєння м’яких тканин знадобиться близько 2-3 місяців.