Професійна гігієна і профілактика зубів

Правильний догляд за ротовою порожниною – запорука здоров’я зубів і красивої посмішки. Багаторічний досвід стоматологів доводить, що у пацієнтів, які регулярно і грамотно проводять гігієну ротової порожнини в побутових умовах і періодично відвідують лікаря для проведення професійного чищення, знижується ризик виникнення карієсу на 70% в порівнянні з тими, хто не приділяє увагу догляду за порожниною рота. Тому профілактика для зубів важлива для здоров’я всього організму.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке професійна гігієна та профілактика зубів?

Багато пацієнтів запитують «Професійна гігієна зубів – що це?». Це поняття включає в себе лікувально-профілактичні процедури, які спрямовані на зниження ризику впливу мікроорганізмів в порожнині рота на тканини зубів і ясен.

По суті, гігієна зубів – це комплекс профілактичних методів, які виконує лікар-гігієніст. В арсеналі стоматолога сьогодні безліч сучасних апаратів, обладнання та способів профілактики – звукові і ультразвукові інструменти, обладнання для полірування і фторування, абразивні прилади. Профілактика зубів – це регулярна процедура, яка повинна проводитися не рідше 1 разу на рік.

Як роблять гігієну і профілактику зубів в стоматології?

Перш ніж виконати профілактику зубів і ясен, пацієнти запитують, що входить в гігієну зубів. Процедура включає в себе кілька етапів:

  • Очищення звуковим або ультразвуковим інструментом. Оптимальний метод, щоб швидко і якісно видалити зубний наліт і зубний камінь.
  • Чистка абразивними приладами. Результативний метод, що дозволяє швидко усунути плями і пігментації на емалі. Гігієна зубів у стоматолога проходить з використанням абразивного струменя, який випускається під високим тиском.
  • Полірування поверхні зубів. Дозволяє зробити поверхню зуба блискучою і гладкою. Для полірування застосовують обертові щіточки і полірувальні насадки, на які наносять пасти низької абразивності.
  • Фторування. Обов’язкова маніпуляція після кожної процедури гігієни зубів. Поверхня зуба покривається лаком із фтором, який додатково захищає зуби від зовнішніх впливів, знижує їх чутливість.

Види гігієни і профілактики зубів

Залежно від проблеми, профілактика і гігієна зубів може мати свої особливості і відмінності.

Гігієна і профілактика зубів в особливих випадках (при вагітності та брекетах)

Профілактика зубів у стоматолога дещо відрізняється у різних категорій пацієнтів. Відмінності також має гігієна зубів при вагітності. Це пов’язано з тим, що в процесі вагітності у жінки спостерігається зниження кількості мінеральних речовин, що призводить до появи уразливості твердих тканин зуба, підвищення ризику розвитку карієсу.

Недолік мінералів в організмі мами часто стає причиною розвитку схильності до хвороб зубів у малюка. Тому вкрай важливо звертати увагу на профгігіену зубів при вагітності.

Гігієна зубів в стоматології для вагітних в першу чергу включає в себе кілька основних етапів:

  • регулярні стоматологічні огляди;
  • своєчасне усунення карієсу;
  • професійні процедури, спрямовані на зміцнення тканин зуба.

Профілактика зубів при вагітності обов’язково заснована на професійному чищенні. Стоматолог усуває зубний наліт і камінь, полірує зуби і покриває їх захисним лаком. Вкрай небажано в період вагітності проводити процедуру відбілювання, що може стати причиною пошкодження емалі в силу того, що в період виношування дитини навантаження на емаль і так підвищена.

До особливих випадків профілактики відноситься гігієна зубів при брекетах. Якщо в стандартному варіанті пацієнт до проведення ортодонтичного лікування відвідував лікаря з періодичністю 1 раз на півроку, то після постановки брекетів відвідувати стоматолога потрібно не менше 1 разу на три місяці, щоб виключити карієс на ранніх стадіях.

З цією ж періодичністю проводять професійну чистку та профілактику зубів і ясен. Процедура спрямована на зняття м’якого і твердого зубного нальоту, який в домашніх умовах усунути неможливо. В ході процедури зуби полірують, покривають фторовмістним складом.

Профілактика зубів від карієсу

Профілактика зубів від карієсу – кращий спосіб запобігання захворювання. Діагностика і профілактика карієсу зубів заснована на регулярному проведенні професійного чищення, підборі індивідуальних засобів догляду за порожниною рота. В ході процедури лікар-гігієніст видаляє зубний наліт і камінь, професійно очищає поверхню зуба за допомогою пасти і гелю.

Профілактику карієсу постійних зубів необхідно виконувати з періодичністю не менше 2 разів на рік. Навіть при ретельному очищенні зубів в домашніх умовах, повністю усунути зубний наліт у важкодоступних місцях неможливо. Тому профілактика захворювання зубів карієсом включає гігієнічну чистку професійними стоматологами для усунення зубного каменю і нальоту.

В якості місцевої профілактики стоматологи використовують процедуру ремінералізації зубів. Вона дозволяє відновити мінеральний баланс зубної тканини, збільшити стійкість зубів до карієсу.

Профілактика стирання і крошения зубів

Не менш важлива профілактика від стирання зубів. У людей зі схильністю до даної проблеми профілактику від крошения зубів необхідно проводити не менше 2 разів на рік. Процедура базується на використанні відновлювальних складів, які проникають в структуру зуба і поповнюють його мінеральними речовинами. Реминерализация є обов’язковою складовою профілактики стертості зубів.

Додатково стоматологи призначають фторування, яке проводиться під час ультразвукового чищення. Чистка необхідна для того, щоб мінеральні склади ефективніше проникли в тканини зуба, адже вони можуть затримуватися на зубному нальоті і виражених відкладеннях. Професійне фторування проводять двома методами:

  • Поверхневий. Здійснюється за допомогою спеціального стоматологічного лаку, який поповнює зуби мінералами, зменшує їх чутливість. Процедура повторюється з періодичністю в кілька місяців.
  • Глибокий. Профілактика стертості зубів заснована на використанні кап. Зуби на кілька хвилин поміщають в насадки-зліпки. Повне відновлення емалі відбувається за кілька процедур.

Профілактика інших хвороб зубів

Профілактика і лікування хвороб зубів і порожнини рота спрямована на запобігання багатьох захворювань на початкових стадіях. Гігієна для зубів являє собою комплексний захід, заснований на щоденному чищенні зубів і регулярному відвідуванні лікаря. Такий підхід стане відмінною профілактикою пожовтіння зубів. Регулярне проведення чистки і зняття зубного каменю дозволить відновити натуральний колір зубної емалі без глибокого відбілювання.

Правильна гігієна необхідна з метою профілактики випадіння зубів. В ході процедури видаляють зубні відкладення, наліт на язиці, який часто стає причиною виникнення карієсу і призводить до передчасного випадання зубів. Профілактика перфорації зуба – не менш значуще питання, ніж попередження карієсу.

Гігієна зубів у стоматолога. Ціна і відгуки

Крім гігієни зубів в стоматології, окрему увагу слід приділяти домашнім процедурам. Вони не менш важливі, ніж професійна чистка зубів. Отримати поради з гігієни зубів можна у фахівців клініки «Полімед». Гігієністи клініки регулярно проводять навчання з метою ознайомлення пацієнтів з правилами правильного чищення зубів, використання зубної нитки та інших засобів для гігієни зубів.

Ціна на гігієну зубів демократична, дозволити її зможе кожен пацієнт. Вартість гігієни зубів залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і стану ротової порожнини. В цілому, завдяки лояльній ціні на проф гігієну зубів, пацієнти зможуть проводити профілактику без шкоди своєму бюджету 1-2 рази на рік.

Запис на сеанс гігієни і профілактики зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 20:00 без вихідних.