Реставрація зубів

Реставрація зубів – це не тільки естетична посмішка, але і здоров’я ротової порожнини. Часто посмішка здатна змінити кар’єру і особисте життя людини. Неестетична посмішка примушує приховувати почуття і емоції, розмовляти, не показуючи зубів. Рішенням проблеми стане сучасна реконструкція зубів.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і як проводиться реставрація (реконструкція) зубів?

Реконструкція зубів – це відновлення натурального виду зубного ряду. Техніка реставрації зубів передбачає не тільки повернення привабливого відтінку емалі, усунення тріщин і відколів, а й формування правильної форми зубів.

Поширені варіанти реставрації – відновлення втрачених частин зуба або цілого зубного ряду. Для реставрації використовують матеріали, які відрізняються підвищеною міцністю і стабільністю. Коли пацієнти питають «Реставрація зубів – що це?», Стоматолог з упевненістю скаже, що це маніпуляція, здатна повернути не лише гарну посмішку, але і впевненість людині. Реставрацію проводять в наступних випадках:

 • зміни відтінку зуба;
 • зміни конфігурації зуба;
 • значні щілини між зубами;
 • травми емалі;
 • серйозні каріозні поразки;
 • втрата зуба при видаленні.

Які бувають види реставрації зубів?

Види реставрації зубів залежать від характеру проблеми. У стоматологічній практиці розрізняють кілька технік відновлення зубного ряду:

 • художня реставрація;
 • фіксація коронок;
 • установка імплантів і вінірів.

Художня реставрація передніх зубів виконується для усунення придбаних або вроджених дефектів. Також цей метод передбачає реставрацію жовтих зубів і приховування тріщин емалі.

Для художньої реставрації використовують матеріали, що містять близько 30-60% компонентів неорганічного походження. Решта відсотків в складі композитів належать органічним сполукам, які піддають полімеризації реагентами або ультрафіолетом. Інноваційні матеріали досить міцні і надійні, їх можна застосовувати для реставрації жувальних зубів. При реставрації передніх зубів композити в точності імітують колір натурального зуба.

Найчастіше художню реставрацію можна провести за один прийом. Анестезію застосовують при важких ушкодженнях зубів там, де усунути дефекти без знеболюючих неможливо. Лікар усуває пошкоджені області зуба. На наступному етапі роботи стоматолог підбирає матеріал для відновлення структури зуба і його форми. В середньому маніпуляція займає близько 1 години.

Реставрація передбачає делікатну роботу по відновленню поверхні зуба за допомогою композитної маси. Для проведення реставрація необхідні грамотно підібрані матеріали і значний досвід стоматолога.

Якщо потрібно провести реставрацію задніх зубів при значному їх руйнуванні, застосовують фіксацію зубних коронок. Такий метод використовують у випадках, коли є тільки половина верхньої області зуба, або якщо зуб знаходиться в неправильному положенні, має складний дефект.

Установку коронки проводять в два етапи під анестезією. На першому етапі реставрації зубів видаляють нерви, проводять пломбування каналів. У разі важкого руйнування зуба використовують штифти для зміцнення позиції. На цьому етапі виконують зняття зліпка, підбір кольору протеза, встановлюють тимчасову коронку. На другому прийомі у стоматолога фіксують зубний протез на спеціальний клейовий склад. У стоматологічній практиці застосовують коронки декількох типів:

 • металеві;
 • металопластикові;
 • металокерамічні;
 • безметалеві.

Реконструкція передніх зубів часто пов’язана з установкою вінірів або люмінірів. Вініри являють собою найтонші пластинки, які в точності повторюють передню область зуба і закривають ріжучий край. Показаннями до фіксації вінірів є:

 • значне потемніння емалі;
 • відколи емалі;
 • порушення позиції зуба.

Вініри виглядають натурально в порожнині рота, особливо при установці групи пластинок. Згодом вініри не стираються і не втрачають первинного кольору. У стоматології використовують вініри трьох видів:

 • композитні;
 • керамічні;
 • цирконієві.

Вініри на відміну від люмінірів більш товсті. У зв’язку з цим їх встановлюють на обточені зубні поверхні. Як тільки проведено обточування, стоматолог виготовляє зліпок, по якому в подальшому виконують вініри.

Зліпки для люмінірів роблять з необточених зубів. Для вставновлення люмінірів знадобиться 1-2 відвідування стоматолога. Для фіксації вінірів потрібно більше часу, процедура починається з глибокого зняття зубної емалі.

Для чого робиться реставрація зубів. Плюси і мінуси

Пацієнти часто задаються питанням «Для чого виконується реставрація зубів?». У цієї процедури є безліч переваг, пов’язаних не тільки з поверненням естетики посмішки, але і здоров’я зубів. Головними плюсами відновлення називають:

 • повернення зубам природної краси і блиску;
 • усунення дефектів зубів;
 • відновлення функції жування.

Перед виконанням процедури також слід оцінити «за» і «проти» реставрації зубів. Як і у будь-який стоматологічної маніпуляції, у реставрації є деякі протипоказання:

 • наявність кардіостимулятора у пацієнта. В окремих дослідженнях медики стверджують, що застосування фотополімеризатора впливає на роботу електронного стимулятора серця;
 • алергії на матеріали, які використовують під час реставрації.

Відносними протипоказаннями до відновлення є:

 • швидко прогресуючий карієс;
 • патології стертості зубів;
 • нехтування правилами гігієни, коли зусилля стоматолога по реставрації виявляться марними через не дотримання загальних вимог по догляду за порожниною рота.

Мінусів реставрації зубів стоматологи і пацієнти не знаходять. Маніпуляція здатна повернути красу посмішки, усунути структурні зміни зубів, помітні оточуючим.

Плюси і мінуси реставрації зубів зрозумілі кожному пацієнтові. Завдяки сучасним технологіям, стоматологам вдається повернути природну красу зубного ряду, усунути вроджені порушення, ліквідувати придбані проблеми. Коли пацієнт запитує «реставрація зубів – це боляче?», Стоматолог з упевненістю відповість – ні. Всі маніпуляції виконують із застосуванням анестезії для створення максимального комфорту пацієнта.

На скільки вистачає реставрації зубів?

Виконуючи процедури по відновленню природної краси посмішки, виникає питання про довговічність реставрації зубів. Відповісти на це питання точно не можна. На скільки вистачає реставрації зубів, залежить від конкретного клінічного випадку та обраної методики відновлення.

В середньому після художньої реставрації зуби не втратять естетичності протягом 10-15 років. Однак стоматологи кажуть, що для відновлення глянцю може знадобитися полірування з щорічною періодичністю.

Скільки тримається реставрація зубів, визначається обраним матеріалом.

 • Для винирів цей термін становить 7-10 років,
 • При застосуванні надтонких люмінірів – 20 років.
 • Термін служби при реставрації зубів металокерамічними коронками становить 10 років.
 • Порцелянові коронки прослужать близько 5 років,
 • З цирконію та оксиду алюмінію – до 20 років.

Реставрація та реконструкція зубів в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Ціна на реконструкцію зубів залежить від ряду причин. Вартість реставрації зубів визначається типом застосовуємого матеріалу, складністю дефекту і досвідом лікаря. В окремих ситуаціях ціна реставрації зубів включає анестезію і додаткові діагностичні дослідження.

Як правило, для протезування зубів необхідно провести лікування каріозних зубів, виконати фіксацію тимчасових коронок, їх примірку і позиціонування. Ціна на відновлення зруйнованого зуба визначається вартістю самих імплантів і вибраною методикою маніпуляції. Виконати дешево реставрацію зубів можна при незначних проблемах (наприклад, повернення естетичного кольору емалі).

Відгуки про реконструкцію зубів говорять про високу ефективність процедури. Маніпуляція не тільки повертає привабливість усмішці, але і здоров’я ротової порожнини. Згідно відгуками, реставрацію зубів у Дніпрі слід довірити професіоналам, які не перший рік спеціалізуються на подібних процедурах. Лікар грамотно проведе обстеження, призначить необхідні маніпуляції по відновленню естетики посмішки.

Запис на сеанс реставрації зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.