Ретенційний період

Ретенційний період в ортодонтії — це час відновлення після активної терапії та закріплення результатів лікування.

Запишитесь на прием.

Администраторы стоматологии «Полимед» с Вами свяжутся в рабочее время.

Що таке ретенційний період

Ретенційний період — це важливий етап ортодонтичного лікування. Більшість пацієнтів впевнені, що терапія закінчується як тільки естетика і функціональність прикусу прийшли в норму. Але потрібно ще стабілізувати результат лікування — утримати зуби в правильному положенні, щоб вони не повернулися в початковий.

Сучасні ретейнери надійно фіксують зуби в правильній позиції і не дозволяють зв’язкам повернути їх у початкове патологічне положення. Призначають ретейнери на період часу, поки тканина кістки повністю зміцніє та відновиться.

У ретенційний період використовують знімні та незнімні конструкції. Рішення про вибір необхідного пристрою залишається за лікарем. До незнімних конструкцій входить шинування зубів на дроті або скловолоконній стрічці з фотополімерним матеріалом. Ці конструкції непомітні для оточуючих. Недоліки: їх висока ціна та строгі вимоги до гігієни в області міжзубних просторів.

До знімних конструкцій відносяться прозорі капи, системи «Myobracе» або апарати, які використовуються під час лікування.

Знімні конструкції помітні для оточуючих і викликають збільшення слиновиділення. Метод носіння (тільки вночі або постійно) визначає лікар. Ця методика доступніше, щодо ціни, і простіше в гігієні.

Прозора капа                                                                    Система «Myobrace»

В окремих випадках, лікар може призначити комбіновані ретейнери, тобто, знімні ретенційні капи в комбінації з незнімними дротяними фіксаторами на внутрішній області зубів.

Скільки триває ретенційний період

Ретенційний період лікування залежить від віку пацієнта і складності патології. Головна закономірність — процес відновлення у дітей відбувається швидше і вимагає менше часу. У дорослих ретенційний період триваліший, що пов’язано з гальмуванням процесів регенерації в організмі. У разі, коли необхідна тривала ретенція, встановлюють незнімні пристосування. Терміни ретенційного періоду та контрольні огляди узгоджуються з лікарем. Особливий контроль потрібен в період прорізування восьмих зубів, які можуть своїм тиском змінити положення зубів, що стоять попереду в зубній дузі.

Хто проводить

Вартість

Услуга
Цена

Відгуки

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 21:00 без вихідних.