Складне видалення зубів

Вирушаючи на прийом до стоматолога, необхідно розуміти «складне видалення зуба – що це?». До маніпуляції вдаються в крайніх випадках, коли неможливо обійтися простими методами усунення зуба.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке складне видалення зубів?

Складне видалення зуба за визначенням – непросте операційне втручання, яке призначають в декількох випадках:

 • зрощення коренів з кісткою щелепи;
 • неправильна позиція зубів мудрості;
 • надмірне руйнування кореня, відгалуження;
 • видалення молярів з 2-3 коренями;
 • свищі, абсцеси і кісти;
 • ретинованний зуб.

Методика складного видалення зубів складається з ряду етапів. Хірург акуратно відокремлює м’які тканини від зуба, на зуб накладає щипці таким чином, щоб їх можна було зімкнути і зафіксувати. Щипцями хірург проводить розгойдування зуба, яке залежить від розташування коренів. Як тільки зуб став досить рухливим, лікар витягує його з альвеоли, обробляє лунку.

Складне видалення зуба – подібне до усунення кіст і абсцесів. Видалення призначають в тому разі, коли у стоматолога немає вільного доступу до зуба. Складне видалення зуба і лікування після маніпуляції займе чимало часу. Операція передбачає розсічення м’яких тканин з наступним накладенням швів.

Складне видалення зуба мудрості – це операція, яка передбачає застосування сильнодіючих та протизапальних засобів. Складне видалення застосовують в непростих стоматологічних випадках, при наявності патології і кореневих відгалужень. Найчастіше такий спосіб використовують при частковому прорізуванні зубів мудрості або усунення «вісімок».

Складне видалення постійного зуба від простої маніпуляції відрізняється наступними особливостями:

 • Використання загального наркозу. Під час операції застосовують сильнодіючі препарати (іноді загальний наркоз), в той час як прості маніпуляції виконують під місцевою анестезією.
 • Тривалість. Прості втручання займають близько 20 хвилин. Для складної маніпуляції знадобиться приблизно година, операція проходить в кілька стадій.
 • Спеціальні інструменти. При простому методі застосовують стандартні щипці та елеватори. Складні маніпуляції вимагають використання інструментів для підняття і розрізання ясна, загарбання кореня зуба і т.д.
 • Накладання швів. Найчастіше складне видалення не обходиться без глибоких надрізів ясен і накладення швів.
 • Довгий період відновлення. Після складного втручання необхідно строго виконувати рекомендації лікаря, щоб уникнути інфекційного зараження і запалення.
 • Прийом антибіотиків. Стоматологи переважно після складної маніпуляції призначають прийом антибіотиків.

Ускладнення і наслідки складного видалення зубів

Як і будь-яке хірургічне втручання, складне видалення зуба має наслідки. Важливо, щоб маніпуляцію виконували досвідчені стоматологи. Після видалення зуба багато пацієнтів встановлюють імпланти, тому необхідно зберегти цілісність кістки, що оточує зуб.

Скільки триває заживлення після складного видалення зуба, залежить від індивідуального стоматологічного випадку. Процес загоєння протікає болісно в перший тиждень. Біль після складного видалення зуба – нормальна реакція організму. Біль при складному видаленні зуба мудрості залежить від організму, але в середньому триває близько 3 днів. Тому стоматологи в перші кілька днів після операції призначають знеболюючі препарати, щоб прибрати неприємні відчуття.

При реабілітації після складного видалення зуба набряк і припухлість спостерігаються практично у всіх випадках. Вкрай важливо, щоб після видалення в лунці був збережений кров’яний згусток. Щоб звести до мінімуму ускладнення після складного видалення зуба мудрості, необхідно дотримуватися післяопераційних рекомендацій лікаря:

 • виключення напоїв і гарячої їжі протягом декількох годин після операції;
 • в першу добу після маніпуляції не можна полоскати і прогрівати лунку;
 • пережовування їжі виконувати тільки на протилежній від видаленого зуба стороні.

Стандартними наслідками складного видалення зуба є:

 • больові відчуття;
 • кров’яний згусток у лунці;
 • незначне підвищення температури;
 • набряк щоки в області видаленого зуба.

Однак пацієнту варто звертати увагу на інші симптоми, що виникають після видалення зуба і відразу звернутися до стоматолога. Ці симптоми можуть говорити про наявність інфекційного процесу, який часто стає причиною зараження внутрішніх органів. До таких симптомів належать:

 • висока температура;
 • наявність гною в лунці;
 • тривала кровотеча в лунці;
 • сильний біль.

Види складного видалення зубів

Складне видалення зубів мудрості проводять за показаннями лікаря-ортодонта. Дана маніпуляція передує ортодонтичній терапії. Складне видалення верхнього зуба мудрості – простіша маніпуляція, ніж процедура з нижніми зубами. Це пов’язано з тим, що кістка нижньої щелепи щільна і зуби важче витягуються.

Складне видалення нижнього зуба мудрості часто пов’язано з тим, що зуб не прорізався достатнім чином, не займає правильне місце в зубному ряду, прорізується під нахилом або коронкою вгору. Складне видалення ретинованного зуба мудрості – поширена стоматологічна практика. Зуб прикритий м’якими тканинами ясна і заподіює масу незручностей, чинячи тиск на сусідні зуби, викликає запалення, карієс, періодонтит. Тому складне видалення нижнього зуба мудрості проводять в обов’язковому порядку, якщо неможливо витягнути зуб на правильну позицію, щоб він виконував функцію жування.

Складне і атипове видалення зубів – різновиди оперативного втручання. Атиповою операцією називають заплановану хірургічну маніпуляцію, що передбачає розкриття м’яких тканин і відшарування слизової для доступу до кістки. Для препарування використовують спеціальний інструмент, після операції рану вшивають. Складне видалення зуба мудрості на верхній щелепі і атипові маніпуляції – травматичні втручання, які потребують медикаментозного супроводу та спостереження у хірурга протягом тижня.

Складне видалення коренів зуба – процедура, з якою не можна тягнути, щоб не завдати серйозної шкоди здоров’ю. Рішення про операцію приймає лікуючий лікар за показаннями в кожному конкретному випадку. Складне видалення корінного зуба проводять:

 • в запущених випадках пародонтиту;
 • якщо корінь зламався або тріснув;
 • якщо зуб зруйнований до ясен;
 • якщо зуб мудрості здійснює негативний вплив на інші зуби.

Обов’язковою є складне видалення зуба з кістою, яку не можна усунути, не видаляючи весь зуб. Маніпуляцію виконують, коли коронка сильно зруйнована. Лікар проводить витяг зуба по частинах. Для цього стоматолог розтинає м’які тканини, розпилює зуб на секції.

Складне видалення зубів: ціна та відгуки

Ціна складного видалення зуба мудрості залежить від безлічі факторів – тяжкість конкретного випадку, використовувана анестезія і т.д. У клініці «Полімед» працюють професійні хірурги, які гарантують безпеку і надійність виконуваних маніпуляцій. Вартість складного видалення зуба в «Полімед» не дорожче, ніж в інших клініках Дніпропетровська. Відгуки про складне видаленні зуба мудрості кажуть, що на період відновлення необхідно взяти лікарняний, щоб виключити інфікування, легше перенести больові відчуття і запалення.

Клініка оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє швидко провести діагностику, усунути протипоказання і провести хірургічне втручання. Завдяки досвіду стоматологів та використанню інноваційних приладів, відгуки про складне видаленні зуба виключно позитивні. Команда кваліфікованих фахівців клініки «Полімед» – запорука позитивного результату операції з мінімальними ускладненнями.

Запис на сеанс хірургічної стоматології

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.