Лікування карієсу

Запишіться на прийом.

Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться у робочий час.

Що таке карієс

Карієс – це патологічний процес, що характеризується осередковим ураженням твердих тканин зуба, викликаний дією органічних кислот, які виділяють мікроорганізми, що знаходяться в зубному нальоті.

Класифікація карієсу

Класифікація карієсу за характером клінічного перебігу

  • гострий
  • хронічний

Класифікація карієсу за глибиною ураження

  • карієс у стадії плями
  • поверхневий
  • середній
  • глибокий.


Лікування карієсу

Гострий карієс розвивається швидко і характеризується вузьким вхідним отвором, заповненим разм’ягченим дентином.

При хронічному карієсі процес може протікати роками і сприяти виникненню щільного пігментованого дентину, який здатний захистити пульпу від впливу органічних кислот, що виділяються мікроорганізмами.

Карієс в стадії плями – це коли на поверхні зуба утворюється меловидна пляма, але при цьому, структура емалі ще не змінена. Вона як і раніше залишається гладкою. При таких симптомах необхідно очистити поверхню від зубного нальоту і провести ремінералізуючу терапію, тобто нанесення на поверхню емалі спеціальних препаратів. Так само можна застосувати метод інфільтрації – просочування.

Поверхневий карієс – це коли вже утворюється порожнина, але ще тільки в межах емалі. В такому випадку зуб може ставати чутливим до солодкого і холодного. Лікування полягає в препаруванні ділянки емалі, можливо, подальшої інфільтрації та постановці пломби.

Середній карієс – подальше, після поверхневого, ураження тканин зуба, яке зачіпає не тільки емаль, а й емалево-дентинне з’єднання та поверхневий дентин. Зуб стає більш чутливим на подразники, але хворобливі відчуття зникають після дії подразника. Лікування полягає в препаруванні каріозної порожнини до здорових тканин, проведенні медикаментозної обробки та постановці пломби.

Глибокий карієс – це глибоке ураження тканин зуба до близько пульпарного дентину. Лікування полягає у висіченні уражених тканин, проведенні ремтерапії та постановці пломби. Якщо не вилікувати карієс, то може виникнути запалення нерва (тобто таке захворювання як пульпіт), а в подальшому – запалення близько зубних тканин (періодонтит).


Профілактика карієсу

Для того щоб попередити виникнення карієсу і його ускладнень, необхідно навчитися правильно чистити зуби, користуватися зубною ниткою, відвідувати стоматолога і проводити гігієнічні прийоми раз на півроку. Адже тільки лікар-стоматолог здатний виявити ураження твердих тканин на ранніх стадіях. Простіше і дешевше вилікувати початкові форми карієсу, ніж його ускладнення. А також, необхідно стежити за кількістю спожитих вуглеводів.

Хто проводить

Вартість

Послуга
Ціна

Відгуки

Запис

Будь ласка, залиште свої контактні дані та адміністратор зв’яжеться з Вами в робочий час. Стоматологія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.