Лікування кісти

Кіста зуба – серйозне стоматологічне захворювання, яке може обернутися ще більш серйозними ускладненнями. Лікарі одноголосно називають кісту одним з найнебезпечніших захворювань, пов’язаних з ротовою порожниною. Ця «підступна» хвороба тривалий час може протікати безсимптомно і спричинити безліч різних ускладнень. Тому до лікування кісти в зубі необхідно ставитися відповідально і починати своєчасно.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Лікування кісти зуба в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Лікування кісти на зубах – терапія, до якої слід підходити комплексно. Щоб з’ясувати найефективніше лікування кісти зуба, необхідно визначити вид кісти, причину її виникнення. Кіста являє собою порожнинне утворення у вигляді капсули, розташованої поруч з зубом. Всередині порожнини міститься рідина і бактерії.

Формування кісти – своєрідна захисна реакція організму на інфекцію. Патологія виникає, коли в тканину щелепи через канал зуба надходять мікроорганізми і викликають запалення. Головна небезпека при лікуванні кісти на зубах – можливість розриву порожнини і надходження вмісту в кров.

Для вибору правильного методу терапії лікар проводить ретельну діагностику. Вартість лікування кісти зуба залежить від тяжкості ураження і типу новоутворення. Відгуки про лікування кісти зуба кажуть, що терапія буде ефективніше, якщо своєчасно вжито заходів щодо усунення новоутворення. Остаточну ціну на лікування зубної кісти може сказати лікар після проведеної діагностики.

Лікування кісти зуба у вагітних має свої особливості. Головним чином терапія зводиться до видалення кісти. При можливості стоматолог намагається відстрочити цю маніпуляцію до пологів. У разі виникнення критичної ситуації лікування кісти зуба при вагітності з подальшим видаленням проводять у другому триместрі вагітності.

У більшості випадків стоматологи застосовують терапевтичні підходи, щоб не нашкодити плоду. Найефективніше лікування кісти зуба направлено на збереження зуба. У разі важкої патології зуб доведеться видалити. В арсеналі сучасних стоматологів є анестетики без адреналіну, які можна використовувати без ризику негативних наслідків на плід. Також дозволяється рентгенівське дослідження з мінімальною опромінюючої дозою.

Методи лікування кісти зуба

Лікування зубної кісти виконують декількома методами – хірургічним і терапевтичним. Кожен з них має свої особливості, переваги і недоліки. Відповідний метод лікування кісти кореня зуба стоматолог вибирає індивідуально після діагностичних досліджень.

Лікування кісти зуба медикаментами

Лікування кісти зуба без хірургічного втручання дозволяє усунути новоутворення без операції. Такий метод є оптимальним при терапії. Лікування кісти зуба консервативно проходить з меншим стресом. Такий метод може зайняти трохи більше часу, ніж хірургічний, але при цьому є не менш ефективним.

Як правило, лікування кісти зуба медикаментами відбувається в кілька етапів. При першому відвідуванні стоматолог свердлить хворий зуб, очищає кореневий канал в глибині ясна, де корінь зуба з’єднується з кістою. Після очищення кореневого каналу вміст порожнини може вільно виходити назовні.

Лікування кісти зуба терапевтичним методом передбачає промивання кореневого каналу антисептиками, застосування дезінфікуючих розчинів. Обов’язкова складова терапії – лікування кісти зуба антибіотиками і препаратами, які руйнують оболонку кісти. Тільки після повного очищення порожнини кісти і знищення мікроорганізмів можна говорити про ефективне лікування кісти зуба таблетками.

На цьому лікування кісти зуба медикаментозно не закінчується. Для відновлення кісткової тканини в місці ураження використовують спеціальні пасти, після проводять пломбування зуба. Через деякий час (близько півроку) призначають рентгенівське дослідження. Якщо на рентгені не виявлено нове формування, лікування кісти зуба терапевтичним методом пройшло успішно.

Сучасний метод терапії – лікування кісти зуба кальцієм. Безопераційний підхід передбачає використання депофореза. З його допомогою можна знищити мікроорганізми в кореневих каналах. Терапію проводять в декілька стадій.

Спочатку стоматолог вводить в кореневий канал спеціальну суспензію на основі гідроксиду кальцію. Під впливом слабкого електричного розряду суміш переміщається, легко проникаючи у важкодоступні порожнини зуба, заповнює кісту, що призводить до знищення мікробів. Після повного очищення кісти від мікроорганізмів встановлюють пломбу, не витягуючи гідроокис кальцію.

Лікування кісти зуба лазером

Лікування кісти зуба лазером – популярний метод в стоматології. Процедура є більш безпечною в порівнянні з хірургічними операціями. Відгуки про лікування кісти зуба лазером виключно позитивні, і свідчать про безліч переваг методу:

  • Безболісність. Лазерний промінь не зачіпає нервові закінчення, не викликає неприємних больових відчуттів.
  • Точковий вплив. Завдяки найтоншому лазеру, він впливає конкретно на уражену ділянку, не стикаючись зі здоровими тканинами.
  • Швидка регенерація. Лазер стимулює кровообіг, знезаражує слизову оболонку, що сприяє загоєнню рани.
  • Відсутність кровотечі. В ході втручання лазерний промінь одночасно припікає кровоносні судини.

Ціну на лікування кісти зуба лазером можна уточнити у адміністратора клініки. В середньому така терапія коштує на порядок дорожче, ніж терапевтичний або хірургічний методи лікування. Однак вартість лікування кісти зуба лазером в Дніпрі повністю виправдана його ефективністю.

Запис на лікування кісти

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.