Пломбування зубів

Кожен пацієнт стоматологічної клініки, незалежно від віку, хоча б раз стикався з пломбуванням зубів. Ця маніпуляція є однією з найбільш популярних в стоматологічній практиці. Однак не всі пацієнти до кінця знають, пломбування зубів – що це?

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і скільки коштує пломбування зубів в стоматології «Полімед»?

Пломбування є ефективним способом відновлення форми і функції зуба, ураженого карієсом. Перед тим як провести пломбування зуба без видалення нерва, лікар усуває зубну тканину, яка піддалася каріозною змін. Після стоматолог очищає заражену область, заповнюючи порожнину пломбувальних матеріалів. Пломба, що закриває порожнину, не тільки запобігає проникненню бактерій вглиб зуба, але і не дає карієсу надалі розвиватися.

Ціна на пломбування зубів багато в чому визначається типом пломби. Сьогодні в арсеналі лікарів безліч матеріалів для пломбування, тип яких стоматолог підбирає індивідуально в залежності від патології. Ціна на пломбування передніх зубів може бути трохи вище стандартної вартості постановки пломби через більш строгих вимог до естетики.

Технології пломбування зубів

Пломбування зубів без анестезії проводять за єдиною схемою. Перед постановкою пломби лікар виконує:

 • Первинний огляд. Стоматолог комплексно оцінює стан ротової порожнини – слизової оболонки, ясен, зубів. При виявленні патології лікар призначає діагностичні дослідження.
 • Діагностика. Огляд нерідко є недостатнім для комплексної оцінки стану зубів. Лікар може призначити рентгенівський знімок, щоб уточнити дані про розмір порожнини поразки, дізнатися наявність нервів і т.д. У разі пломбування зубів мудрості лікареві знадобиться розширена рентгенографія щелепи в кількох проекціях.

Загальна схема пломбування зубів (без нерва або з нервом) передбачає:

 • Очищення каріозної порожнини і видалення уражених тканин. У разі виявлення пульпіту або запалення дентину, проводять видалення запального вогнища. Тому коли пацієнти запитують, скільки триває пломбування зубів, лікар може сказати тільки після початку обробки каріозної порожнини.
 • Застосування антисептичних препаратів. Каріозна порожнина обробляється антисептиками, при необхідності – антибіотиками. У разі збільшеною порожнини, лікар приймає рішення про постановку штифта.
 • Пломбування. Закриття порожнини за допомогою спеціального матеріалу.
  Формування правильного прикусу, шліфування та полірування зубної поверхні. Заключний етап лікування, від якого залежить термін експлуатації пломби.

Пломбування зубів без бормашини дозволяє зберегти здорові тканини зуба ефективніше, ніж класичні процедури. Суть методу полягає в застосуванні повітряної абразії – вплив на зубні тканини оксиду алюмінію у вигляді порошку, який подається під тиском разом з повітрям. Таке пломбування зубів без свердління не вимагає анестезії, проходить в кілька разів швидше, ніж класичне лікування, є для пацієнтів будь-якого віку.

Пломбування зубів під наркозом краще виконувати при гострому і глибокому карієсі, коли поразка досягло пульпи. Пломбування зубів без видалення нерва проводять у разі поверхневого карієсу або при незначних пошкодженнях емалі. Протипоказанням до видалення нерва є стоматити, гостра інфекція в ротовій порожнині.

Виконуючи пломбування зубів під наркозом або без, необхідно вживати заходів з профілактики карієсу, зменшити навантаження на запломбований зуб, виключити з їжі фарбувальні продукти.

Види пломбування зубів

Пломбування фронтальних зубів проводять різними матеріалами. Сьогодні у стоматологів кілька видів пломб, які відрізняються за матеріалом, з якого вони виконані, і за методом постановки. Кожен з пломбувальних матеріалів має свої характерні особливості. Найбільш поширені пломби в стоматологічній практиці:

 • Цементні пломби або стеклоїономерниє цементи. Пломби виготовлені на основі скла. Такі пломби найчастіше використовують для лікування зубів, так як вони містять фтор. Цементними пломбами виконують пломбування шийок зубів, лікування карієсу у вагітних, терапію карієсу у пацієнтів похилого віку, застосовують при глибокому і гострому карієсі.
 • Пломби на основі металу і амальгами. Практично не використовуються в сучасній стоматологічній практиці через високий коефіцієнта розширення і не естетичності. Пломба відрізняється доступною ціною, але має темний колір, тому дуже помітна в ротовій порожнині. Якщо лікарі встановлюють пломби з амальгами, то це точно будуть не передні зуби.
 • Світлостверджувальні пломби. Найбільш популярний варіант в стоматології, представлений в широкому розмаїтті. Дані пломби випускають універсальні і вузькоспеціалізовані. Останніми проводять пломбування передніх зубів або лікування жувальних поверхонь. Завдяки пластичності композити здатні в точності відтворювати структуру тканини зуба, повторювати його форму і рельєф. У порівнянні з матеріалами, які вимагають хімічного затвердіння, светоотверждаемая пломба має менший відсоток усадки. За допомогою композитів проводять пряме відновлення каріозної порожнини і пломбування жувальних зубів, а також лікування непрямим способом. Останній метод передбачає обробку каріозної порожнини, зняття зліпків, обробку порожнини тимчасовою пломбою. У лабораторії зліпки моделюють, створюють постійну композитну вкладку необхідної конфігурації. На другому візиті до лікаря тимчасова пломба знімається і на її місце фіксується постійна.

За типом конструкції пломби бувають декількох видів:

 • Моноліт. Пломба замінює уражену ділянку зуба;
 • Армовані. Забезпечені штифтами для кращої фіксації;
 • Сендвіч-пломби. Представлені двома частинами, виготовленими з різних складів.

Вибір типу пломбування між зубами залежить від характеру пошкодження, фінансових можливостей пацієнта. Пломбування передніх зубів багато в чому пов’язано з естетичністю. Від зовнішнього вигляду пломби залежить вид усмішки, тому до такої процедури пред’являють суворі вимоги. Стоматологи рекомендують при перших незначних дефектах емалі передніх зубів відразу звернутися до лікаря, щоб запобігти серйозні ознаки розвитку карієсу. Пломбування передніх зубів часто виконують за допомогою композитних матеріалів, які в точності передають структуру природних тканин зуба для досягнення максимального колірного відповідності.

Пломбування зубів мудрості рекомендують проводити на ранніх стадіях появи карієсу. Це пов’язано з тим, що трудомістка операція при запущеному кариозном процесі може привести до неприємних ускладнень. Пломбування зуба мудрості ускладнюється його незручним розташуванням в ротовій порожнині, що ускладнює лікаря проведення лікувальних маніпуляцій.

Пломбування зубів при вагітності

Пломбування зубів вагітним – поширена практика. Це пов’язано з перебудовою жіночого організму, коли з зубів вимивається фтор і кальцій. Стоматологи рекомендують регулярно відвідувати кабінет лікаря, для виявлення карієсу на ранніх стадіях.

У першому триместрі вагітності відбувається закладка всіх органів і тканин дитини, тому в цей період не рекомендують зайві стреси, застосування медикаментів, рентгенівські дослідження і т.д. Пломбування зубів при вагітності краще проводити в другому триместрі. Цей період є найбільш безпечним з точки зору медичних втручань. У другому триместрі можна не тільки пломбувати, а й видаляти зуб під місцевою анестезією без ризику нашкодити плоду.

У третьому триместрі лікарі не рекомендують зайві потрясіння і стреси. Однак, якщо майбутня мама спокійно сприймає візити до стоматолога, пломбування зубів можна проводити і в цей період. Лікування виконують виключно з використанням місцевої анестезії, яка не викличе негативних впливів на плід.

Пломбування зубів – важлива процедура відновлення кісткових тканин зуба. Маніпуляція допомагає захистити пошкоджені ділянки, відновити естетику посмішки. Чим раніше пацієнт звернеться з проблемою в стоматологічну клініку, тим ефективніше пройде пломбування зубів.

Запис на прийом пломбування зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.