Герметизація фісур у дітей

Герметизацію фісур для дітей слід проводити, щоб запобігти неприємним наслідкам найбільш поширеного захворювання у дітей і дорослих – карієсу.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке герметизація фісур у дітей?

Багато батьків задаються питанням «герметизація фісур у дітей – що це?». Фісурами називають заглиблення на жувальній поверхні емалі. Саме з них найчастіше починається каріозний процес.

Герметизація фісур дітям – ефективний метод механічної профілактики карієсу. В результаті на жувальних поверхнях запечатуються поглиблення і борозенки. Як результат – створюється надійний захист зубної поверхні від агресивних зовнішніх факторів (мікроорганізмів і залишків їжі).

Герметизація фісур у дітей має за і проти. Однак досвідчені стоматологи наполягають на проведенні процедури, яка відбувається з використанням рідкого пломбувального матеріалу. У дитячій стоматології герметизація фісур – поширена процедура. Завдяки відпрацьованій методиці запобігає розвитку карієсу.

Стоматологи рекомендують приводити дітей на огляд в період, коли починають прорізуватися перші зуби. Герметизацію фісур дитині проводять в ранньому віці. Інакше з часом борозни можуть наповнитися мікроорганізмами, пізніше виконання процедури призведе до того, що карієс буде розвиватися під стоматологічним герметиком.

Методи герметизації фісур у дітей

Методи герметизації фісур у дітей досить однотипні. Перед процедурою зуб попередньо готують – очищають від нальоту, обробляють антисептиком і висушують. Для кращого зчеплення герметика з зубом на емаль наносять спеціальні склади. Тільки після цього зубну поверхню покривають герметиком, який твердішає під променями ультрафіолету.

Як тільки матеріал застиг, поверхню полірують, видаляють залишки герметика. На зуб наносять лак із фтором для максимального захисту жувальній поверхні. Герметизація гарантує захист від карієсу на рівні 95%.

Основні способи герметизації фісур:

  • Неінвазивний. Поверхня зуба покривається герметиком. При цьому головна вимога – емаль не повинна бути схильна до карієсу, фісури зобов’язані бути простої форми. Такий метод використовують для постійних зубів або молочних, які недавно прорізалися.
  • Інвазивний. Метод вбачає розширення фісур для проникнення через емаль. Такий спосіб використовують для фісур складної форми або в разі, коли борозни закриті буграми для жування.

Герметизація фісур у дітей на фото виглядає майже так само, як і нормальний здоровий зуб. Завдяки наявності в арсеналі стоматологів широкого асортименту композиційних герметиків вдається досягти відмінних результатів.

Герметизація фісур одного зуба (у дітей) займає приблизно 10-30 хвилин. Процедура не викликає дискомфорту у дитини. Завдяки герметизації вдається захистити зуб від зовнішніх факторів приблизно на 12-24 місяців. Точний період залежить від індивідуальних особливостей організму дитини. Після герметизації зуби не вимагають спеціального догляду, правила гігієни залишаються стандартними – правильна зубна щітка, паста, ополіскувач.

Стоматологи застосовують різні герметики:

  • Прозорі герметики. Дозволяють візуально контролювати стан жувальної поверхні і стежити за розвитком каріозного процесу. Їхній головний недолік – складність контролю стану герметика через прозорості матеріалу.
  • Непрозорі герметики. Мають молочно-білий відтінок. Завдяки окрасу легко стежити за наявністю герметика на поверхні зуба. Єдиний мінус – не можна контролювати стан фісури.

Герметизація фісур у дітей: ціна та відгуки

На герметизацію фісур у дітей відгуки тільки позитивні. Процедура здатна надовго захистити жувальну поверхню від каріозних процесів. Також герметизація сприяє припиненню розвитку карієсу на початкових стадіях.

Завдяки герметизації захищається ротова порожнина від вторинного карієсу, зміцнюються постійні зуби. Щоб дізнатися ціну на герметизацію фісур у дітей, досить звернутися до адміністрації клініки або подивитися ціни в розділі сайту. Лікар-стоматолог після консультації та огляду ротової порожнини назве точну ціну за весь обсяг робіт.

Герметизацію фісур молочних зубів рекомендують проводити у віці 2-3 роки. У цей період у дитини, як правило, відбувається повне звільнення молочних зубів і їх прорізування. При грамотно виконаної герметизації ризик захворювання карієсом зводиться до мінімуму.

Герметизацію фісур постійних зубів проводять дітям у 5-6 років. У цьому віці на жувальних поверхнях зубів збираються мікроорганізми, які важко видалити за допомогою звичайної чистки.

Герметизація фісур – поширена процедура, яка надійно захистить зуби дитини від руйнувань і карієсу.

Запис на герметизацію фісур

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.