Гігієна зубів для дітей

Гігієна зубів для дітей – запорука здоров’я всього організму. Ризик виникнення карієсу у малюків близький до 100%. Це пов’язано з вразливою структурою молочних зубів і їх особливою будовою. Тому вкрай важливо дотримуватися гігієни порожнини рота у дітей з раннього віку.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Навіщо проводити гігієну порожнини рота і зубів дітей в стоматології?

Згідно зі статистикою ВООЗ близько 92% людей у всьому світі не знають, як правильно доглядати за порожниною рота. У свою чергу дорослі передають спотворене уявлення про гігієну зубів дітям. Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, слід приділити увагу гігієні зубів у дітей і звернутися до фахівців. У стоматологічній клініці малюкові розкажуть, як необхідно чистити зубки, і як часто це слід робити.

Що включає в себе догляд за зубами дітей в стоматології?

Догляд за дитячими зубами слід починати з першого прорізування. Перший раз дитину до стоматолога можна привезти вже з 1 року. Це відвідування лікаря зазвичай коротке, включає простий огляд порожнини, оцінку стану слизових і зубів.

Лікар підкаже, як доглядати за зубами дітей, допоможе підібрати правильну щітку. Догляд за зубами в дитячому віці – це огляд порожнини рота, слизової, зубів на наявність характерних змін. Такий підхід дозволить виявити на ранніх стадіях проблеми з зубами.

Коли починається самостійний догляд за молочними зубами у дітей, обов’язково потрібно відвідати стоматологічний кабінет. Лікар проведе корекцію порожнини рота, підкаже, як чистити зубки. Правильний догляд за дитячими зубами в ранньому віці – запорука здоров’я корінних зубів. Неграмотний догляд за зубами у дітей призведе не тільки до їх руйнування, а й хвороб сусідніх постійних зубів.

Гігієна і догляд за зубами і порожниною рота дітей різних вікових груп

Догляд за зубами дітей до року повністю лягає на батьків. До прорізання зубів ясна дитини слід протирати спеціальною серветкою або марлею. Гігієна зубів у дітей раннього віку починається з періоду, коли тільки з’являються зуби. Важливо підтримувати молочні зубки дитини в чистоті, використовуючи правильний набір засобів.

Гігієна порожнини рота у дітей дошкільного віку відрізняється від аналогічної у дорослих. Для гігієни зубів і порожнини рота дітей до року необхідно мати зубну щітку, яка виконана спеціально для малюків. Вона має невелику головку, яку можна зручно розташувати в ротовій порожнині дитини.

Гігієна зубів у дітей раннього віку полягає в чищенні 2-3 рази на день щіткою з м’якими щетинками. Догляд за зубами дитини 2 років можна почати з відвідин стоматолога. Спеціаліст видалить залишки їжі і наліт, перевірить стан зубів. Гігієна порожнини рота у дітей 2 років обов’язково грунтується на регулярному відвідуванні стоматолога.

Гігієна порожнини рота у дітей шкільного віку передбачає відвідування стоматолога не менше 2 разів на рік. Лікар оглядає порожнину рота на наявність карієсу і ускладнень. Своєчасна консультація допоможе виявити аномалії зубів і щелепи, вчасно вжити ортодонтичне лікування.

Запис на сеанс гігієни зубів для дітей

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.