Лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу для дітей – поширена процедура, починаючи з появи зубів. Батькам слід з особливою увагою ставитися до гігієни, проводити регулярні огляди у лікарів-стоматологів, методи профілактики. Навіть, незважаючи на дотримання всіх приписів лікаря, дитячий карієс розвивається набагато активніше, ніж у дорослих. Тому батькам необхідно знати принципи загального лікування карієсу зубів у дітей.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Лікування дитячого карієсу в стоматології «Полімед»

Лікарі намагаються зберегти тимчасові зуби до їх природної зміни корінними. Якщо у пацієнтів молодшого віку карієс спостерігається приблизно в 15% випадків, то у віці від 5 років цією проблемою страждають вже 70% пацієнтів.

Загальне лікування карієсу у дітей направлено на зниження ризику втрати зубів до їх заміни постійними. Вартість лікування дитячого карієсу залежить від масштабу робіт і способу виконання процедури. Якщо захворювання не запущено, ціна на лікування карієсу у дітей буде демократичною. У вартість лікування також додається ціна за місцевий або загальний наркоз в залежності від віку дитини.

Як відбувається лікування карієсу у дітей? способи лікування

Лікування карієсу у дітей без свердління – популярна стоматологічна практика. Сучасні методи лікування карієсу у дітей передбачають фторування зубів. Процедура спрямована на захист ослабленої емалі молочних зубів з метою запобігання розвитку карієсу. Фторування відбувається з використанням гелів, які глибоко проникають в пористу структуру емалі.

Способи лікування карієсу у дітей включають озонування. На гасло інфекції діє газоподібний озон. Такий метод дозволяє відмовитися від свердління, є відмінним методом терапії карієсу на перших стадіях.

Етапи лікування карієсу у дітей в запущеній формі базуються на пломбування та використанні бормашини. Зуби очищають від каріозного гасла, на місце дефекту встановлюють пломбу. Як лікувати карієс у дітей залежить від віку і ступеня тяжкості захворювання. Всі стоматологічні процедури спрямовані на безболісні і максимально комфортні умови для дитини.

Які види дитячого карієсу можна вилікувати в клініці «Полімед»

Лікування дитячого карієсу молочних зубів базується на збереженні зуба до його зміни корінним. Процедуру необхідно виконати під час, щоб в майбутньому сформувати нормальний прикус у дитини. Види карієсу класифікують по локалізації та ступеня тяжкості:

  • апроксімальний;
  • пришийковий;
  • циркулярний;
  • фіссурний.

Лікування гострого глибокого карієсу у дітей (апроксимального) передбачає усунення вогнища не на одному, а на 2 зубах-антагоністах. Лікування карієсу кореня у дітей є поширеною процедурою. Найчастіше ураження формується на коронковій частини зуба. Лікування ускладненого карієсу у дітей часто викликано циркуляційними процесами, які поширюються по всій лінії ясен.

Лікування початкового карієсу у дітей – щадна стоматологічна процедура. Початковий карієс проявляється утворенням плям, які трохи світліше, ніж емаль. При цьому дитина може не відчувати біль, карієс виявляється при огляді стоматологом.

Лікування поверхневого карієсу у дітей передбачає усунення процесів хвороби на первинних етапах. Карієс вражає виключно емаль, не встигає зайти в глибину зуба і нанести серйозні пошкодження. Лікування раннього карієсу у дітей проводять з очищенням каріозної поверхні і пломбуванням.

Лікування середнього карієсу у дітей обов’язково пов’язано з видаленням ураженої порожнини, яка досягає дентину. Лікування гострого глибокого карієсу у дітей – обов’язкова міра, яка не допускає поширення карієсу до пульпи і кореня зуба.

Лікування карієсу у дітей різних вікових груп

Комплексне лікування карієсу у дітей раннього віку – терапія, яку слід застосовувати своєчасно. У батьків виникає питання, як лікувати карієс у дитини 1 року, коли тільки почали з’являтися перші ознаки. Лікування карієсу у однорічної дитини здійснюється щадними методами, без застосування бормашин. Зазвичай лікування карієсу у маленьких дітей передбачає фторування і ремінералізацію. Зуби дитини насичують корисними мінералами.

Як лікувати карієс у дитини 2 роки? Лікарі застосовують методику сріблення – оброблення ротової порожнини іонами срібла. Якщо спостерігаються більш очевидні симптоми хвороби, лікування карієсу у дитини 3 роки проводять з усуненням пошкоджених ділянок і застосуванням лазера. Для попередження поширення хвороби, лікування карієсу у дітей 3 роки виконують з герметизацією фісур.

З віком поширення карієсу стає більш активним, і батьки питають «Як лікувати карієс у дитини 5 років?». Для знищення каріозних мікроорганізмів використовують озонотерапію або вводять в уражену область гідроксид міді і кальцію, які знищують бактерії. З 6 років у дітей починається активна зміна тимчасових зубів. У цьому віці карієс лікують із застосуванням стеклоіономерної пломби

Лікування карієсу в стадії плями системою ICON

Сучасне вирішення питання лікування карієсу – застосування технології Icon. Вона передбачає полімеризацію зубів з наступною обробкою каріозних поверхонь. Таку процедуру можна проводити дітям віком від 3 років.

Застосування технології дозволяє проводити лікування карієсу постійних і молочних зубів у дітей без участі бормашини та свердління зуба. Сучасний підхід повністю виключає нанесення шкоди твердим тканинам, не вимагає використання анестезії.

Комплексне лікування карієсу у дітей за технологією Icon засноване на проникненні синтетичного гелю в уражену область емалі. Речовини, що входять до складу гелю, блокують небезпечні кислоти, зупиняючи карієс на початкових стадіях.

Запис на сеанс лікування карієсу у дітей

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.