Обрізання і пластика вуздечки

Обрізання і пластика вуздечки – хірургічне втручання, метою якого є формування правильного кріплення тонкої складки слизової оболонки в ротовій порожнині. Вона з’єднана з нерухомою частиною ясна або простором під язиком. Пластика вуздечки в стоматології здатна вирішити безліч проблем, пов’язаних з артикуляцією.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке френулопластика або підрізання вуздечки язика / губи?

У ротовій порожнині розташовані три вуздечки – губ і язика. За допомогою цих, досить еластичних складок, губи і язик кріпляться в порожнині рота. Занадто коротка вуздечка або її неправильне розташування призводять до безлічі стоматологічних хвороб, формування дефектного прикусу, рухливості зубного ряду. Підрізання короткої вуздечки язика дозволить дитині спокійно рухати губами і язиком. Щоб уникнути серйозних наслідків і дефектів в дорослому віці, пластику вуздечки в стоматології проводять дітям якомога раніше.

У батьків часто виникає питання «Френулопластика – що це?». Терміном називають підрізання вуздечки верхньої і нижньої губи, язика. Виявляють патології короткої вуздечки, як правило, в пологовому будинку, на першому прийомі у стоматолога або у логопеда в разі порушень вимови звуків.

Показанням до пластики вуздечки язика і губ є нездатність дитини захопити груди при годуванні. В результаті немовля не наїдається, багато плаче. Аномалію короткої вуздечки також можна виявити за зовнішніми ознаками – у дитини язик щільно закріплений у роті, малорухомий.

Навіщо потрібно підрізання або пластика вуздечки у дітей?

Якщо дефект не виявили в пологовому будинку, батьки зобов’язані звернутися до стоматолога, щоб виконати френулопластику в Дніпрі. Пластика вуздечки під язиком стане ефективним рішенням проблем з вимовою. Коротка вуздечка обмежує рух язика, створює труднощі при вимові звуків «Д», «Л». Якщо не зробити френулопластику в стоматології, дитина буде каркавити і шепелявити.

Френулопластика у дітей – процедура не настільки естетична, як практична. Пластика вуздечки губи має свої показання. Коротка вуздечка стримує руху губ, ускладнює смоктання молока. Без підрізання вуздечки на верхній губі оголюються верхні зуби, губи не можуть зімкнутися.

Якщо френулопластику вуздечки верхньої губи не виконали в пологовому будинку, до 4-5 років її зобов’язаний зробити стоматолог. Багато батьків задаються питанням – «підрізання вуздечки за і проти». У цьому випадку відповідь лікарів виключно на підтримку френулопластики. Через укорочену вуздечку верхньої губи дитині важко вимовляти звуки «О» і «У». Підрізання вуздечки дітям необхідно для запобігання утворення щілин між зубами і висунення передніх зубів вперед. Підрізання вуздечки потрібно не тільки від каркавості, але і для виключення дефектів неправильного прикусу.

Підрізання вуздечки нижньої губи у дітей – менш поширена процедура. Але дефект короткої вуздечки призводить до того, що їжа накопичується між зубами і губою, як результат – поява зубного нальоту і карієсу. Батьки запитують – «Навіщо виконувати підрізання вуздечки?». Якщо не провести френулопластику нижньої губи, укорочена вуздечка призведе до порушення прикусу і запалення ясен.

Як проводиться і скільки коштує підрізання вуздечки?

Операція френулопластика в стоматологічній практиці – стандартна процедура. Батьків цікавить, пластика вуздечки – боляче чи ні. Як правило, операцію з пластики вуздечки виконують під місцевим наркозом, щоб не завдати дитині психологічну травму і не заподіяти біль. Методик френулопластики кілька:

  • За допомогою скальпеля або ножиць. У такому випадку можуть накладати шви або пластика вуздечки виконується без швів.
  • Підрізання вуздечки губи лазером. Завдяки лазеру розрізається і запаюється тканина, накладення швів не потрібно. Після цієї процедури дитина може з упевненістю сказати, що підрізання вуздечки – це не боляче.
  • Розтягування вуздечки. Логопед спеціальними вправами в ранньому віці здатний розтягнути вуздечку до необхідної довжини.

Ціна на френулопластику верхньої губи або язика залежить від обраного методу і віку дитини. Ціна на підрізання вуздечки лазером відрізняється від механічного способу незначно.

Підрізання вуздечки язика або губи дітям різних вікових груп

Підрізання вуздечки язика у грудничка часто виконують в пологовому будинку. Така процедура є найбільш безболісної і швидкою. Підрізання вуздечки новонародженому виконують за допомогою ножиць або скальпеля. Ранова поверхня швидко гоїться без будь-яких ускладнень. Загоєнню також сприяє годування грудьми, яке допомагає швидко зупинити кров.

Підрізання вуздечки язика в 1 рік – оптимальний варіант для дитини. Якщо процедура не виконана під час, то підрізання вуздечки язика у дітей 5 років виконують під місцевим наркозом. Дитині накладають шви, дотримуючись післяопераційний догляд.

Підрізання вуздечки верхньої губи немовляті виконує також неонатолог в пологовому будинку. Якщо процедура не проведена в ранньому віці, підрізання вуздечки дитині в 3 роки здійснює стоматолог. Процедура займає всього кілька хвилин, шви знімають приблизно через 5 днів.

Стоматологи рекомендують проводити підрізання вуздечки дитині, коли відбувається зміна центральних молочних зубів на корінні. Підрізання вуздечки нижньої губи новонародженому роблять після огляду неонатолога. У зворотному випадку підрізання вуздечки виконують у дітей до 7 років, коли ще не сформований повноцінний прикус. Хоча ця патологія зустрічається досить рідко, період відновлення після маніпуляцій на нижній губі довший.

Відгуки про підрізання вуздечки в стоматології «Полімед»

Про підрізання вуздечки язика відгуки батьків і маленьких пацієнтів тільки позитивні. Френулопластика язика і губ є обов’язковою процедурою для правильного розвитку дитини.

Пластика вуздечки губи, відгуки про яку можна знайти на медичних форумах, не завдасть дитині дискомфорт. Процедура займає всього кілька хвилин, післяопераційний догляд не викличе труднощів. Відгуки про підрізання вуздечки кажуть, що у дитини швидко відновлюється мова, формується правильний прикус, не виникає порушень дихальних і жувальних функцій.

Запис на сеанс підрізання вуздечки

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.