Видалення зубів у дітей

Видалення зубів у дітей – подвиг для дорослих і малят. Кожен лікар намагається не допустити видалення і зберегти дитячий зуб до його природної зміни. Однак існують чіткі показання до видалення молочних і постійних зубів.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Які показання та протипоказання до видалення зубів у дітей?

Видалення зубів для дітей має характерні особливості. Існують стандартні показання до виконання цієї маніпуляції. Зубні ряди формуються поступово – молочні зуби змінюються корінними. Якщо зміна відбувається правильно, не існує патологій, видаляти тимчасові зуби раніше терміну не доведеться.

Показання до видалення молочних зубів у дітей часто виникають через неправильний догляд та гігієну. Існують суворі показання до процедури видалення молочних зубів:

  • Інфекції в кореневих каналах. Від карієсу можуть постраждати зачатки корінних зубів.
  • Біологічна зміна зуба. Молочний зуб стає рухомим, приносить незручність дитині під час прийому їжі.
  • Неправильне формування прикусу.
  • Молочний зуб заважає прорізуванню корінного зуба.
  • Важка травма молочного зуба.

Видалення постійних зубів у дітей також має свої показання:

  • Запущений процес ураження кореневих каналів, запалення коронкової частини.
  • Травми зубів. Осколок зуба може травмувати слизову, зуб не підлягає реставрації.
  • Тріщини на зубах уздовж кореня.
  • Показання по ортодонтичним ознаками.

Як відбувається видалення молочних зубів у дітей?

Видалення тимчасових зубів у дітей призначають, якщо зуб рухливий, але тривалий час не випадає. Він може викликати запалення слизової оболонки. Раннє видалення молочних зубів у дітей виконують, якщо почав з’являтися постійний зуб.

Видалення зубів у дітей під загальним наркозом – рідкісна процедура. Видалення молочних зубів у дитини часто здійснюється під місцевим наркозом або без нього. Ін’єкційна анестезія підходить для видалення тимчасових зубів, які досить рухливі. Загальна анестезія може бути застосована до малюків до 2 років.

Як відбувається видалення корінних зубів у дітей?

Видалення корінних зубів у дітей відбувається з використанням медикаментозного сну або під загальним наркозом. Занурення в сон виконують за допомогою ін’єкцій або інгаляцій. Завдяки цьому методу можна провести видалення зубів безболісно за короткий час.

Видалення під загальною анестезією необхідно для проведення серйозних маніпуляцій. Також загальну анестезію призначають для дітей з хворобами нервової системи, яким властива сильна збудливість.

Інші види видалення зубів у дітей

Видалення зубів мудрості дітям проводять при зміщенні фолікули третього моляра або викривленні прикусу. Видалення зайвого зуба у дітей призначають тільки після ретельної консультації та обстеження.

На відміну від процедури видалення постійних зубів, видалення коренів зубів у дітей молодшого віку заслуговує на більшу увагу. Коріння молочних зубів мають більшу розбіжність, їх альвеоли більш тонкі. Зуби видаляють особливим інструментом, дбайливо витягають, щоб не пошкодити зачатки постійних зубів.

Часто для постановки пластинки або брекет-системи необхідно видалення зайвого зуба у дітей. Така процедура є нормальною в стоматологічній практиці і потрібна для формування правильного прикусу у дитини. Видалення ретінірованних зубів у дітей – не менше поширена практика. Ретенция зуба – це патологія, при якій не спостерігається прорізування зубів при наявності зачатків в щелепі.

Видалення передніх зубів у дітей – неприємний процес, який неодмінно позначається на естетиці посмішки. Показанням до операції видалення у дітей переднього зуба може бути перелом у коронки, деформація зуба з неможливістю реставрації, запалення, яке не піддається терапії.

Як відбувається видалення зубів у дітей різних вікових груп?

Видалення зубів у маленьких дітей найчастіше здійснюється під загальним наркозом. Видалення зубів у дітей до 5 років вкрай небажано. Тому стоматологи намагаються максимально зберегти пошкоджені зуби до повної зміни молочних зубів природним способом.

Видалення зубів у дітей 4 років часто обумовлено виникненням пульпіту. Видалення зубів у дитини 2 роки займає, як правило, кілька хвилин, щоб не завдати психологічної травми дитині. Видалення зубів у дітей 3 років часто пов’язане з появою перших ознак карієсу.

Здорові молочні та постійні зуби – запорука гарного стану всього організму. Тому вкрай важливо вчасно проводити профілактику карієсу у дітей з раннього віку, щоб не допускати важких патологій і видалення зубів.

Запис на видалення зубів дітей

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.