Лікування альвеоліту

Альвеолит – патологічний процес, який супроводжується підвищеною хворобливістю. Гостре запалення виникає внаслідок інфікування лунки кістки після видалення зуба. Щоб не допустити серйозних ускладнень, необхідно вчасно провести хірургічне лікування альвеоліту.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” зв’яжуться з Вами в робочий час.

Як відбувається і скільки коштує лікування альвеоліту зуба в стоматології «Полімед»

Лікування альвеоліту зуба – комплексна терапія, спрямована на усунення запалення лунки кістки. Альвеолит виникає внаслідок неправильно проведених маніпуляцій з недотриманням стерильних умов при видаленні зуба.

Після видалення зуба в лунці кістки утворюється згусток крові, який є захисним бар’єром і відповідною реакцією організму. Альвеолітом називають будь-які патологічні процеси, які заважають утворенню нормального кров’яного згустку. Причини і лікування альвеоліту різноманітні. Розвиток захворювання часто викликає інфікування згустку, порушення його формування або механічне пошкодження.

Причин появи хвороби кілька:

 • Травми стінок лунки. Цей фактор є найбільш поширеним при виникненні альвеолітів. Лунка має досить тонкі і ніжні стінки, які прі не професійному втручанні легко травмуються. Ці травми можуть стати причиною виникнення патологій різної тяжкості. Одна з них – потрапляння уламків у відкриту рану, розвиток інфекції.
 • Недостатня стерильність. Навіть використання сучасних антисептиків не гарантує повну стерильність.
 • Особливо ймовірне виникнення альвеоліту при видаленні зубів з гнійними патологіями.
 • Знижений імунітет. У людей зі зниженим імунною системою організм не може в повній мірі протистояти бактеріям. Тому лікарі не рекомендують видаляти зуби при гострих інфекціях, під час ускладнення хронічних захворювань. Пацієнтам з низьким імунітетом також заборонений контакт з людьми, страждаючими застудою, хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Антибіотики після хірургічних втручань призначають діабетикам, пацієнтам із злоякісними новоутвореннями, людям похилого віку.
 • Порушення формування згустку крові. У нормі згусток запобігає проникненню в лунку кістки залишків їжі. Якщо згусток не сформувався, в лунці накопичується їжа, яка сприяє розвитку бактерій, і в подальшому – альвеолітів. Тому досвідчені стоматологи перед видаленням зуба перевіряють згортання крові, дізнаються, чи брав пацієнт препарати, що розріджують кров.
 • Недотримання правил післяопераційного догляду після видалення зуба. Пацієнту призначають ряд процедур після операції. У разі невиконання полоскання ротової порожнини, нехтування правилами особистої гігієни розвивається альвеоліт.

Лікування альвеоліту, в першу чергу, спрямована на усунення вогнища інфекції і запобігання ускладнень. Також стоматолог оцінює стан ротової порожнини, щоб зберегти інші зуби здоровими. Лікування альвеоліту в стоматології засноване на використанні інноваційних засобів антисептики і новітнього обладнання. У побутових умовах провести терапію альвеолита неможливо. Тому, як тільки з’явилися болі після видалення зуба, слід зробити сучасне лікування альвеоліту.

Види лікування альвеоліту

 • Терапію альвеолиту слід довірити досвідченому стоматологу. Після постановки діагнозу лікар усуне вогнище інфекції, запобіжить ускладненням і збереже зубний ряд.

Лікування альвеоліту після видалення зуба виконують консервативним або хірургічним методом. Перший спосіб застосовується при ранньому виявленні симптомів інфекції. Якщо лікар діагностував альвеоліт, лікування хвороби проводять з використанням антибіотиків, протизапальних засобів. Лікар підбирає антибіотики, які максимально швидко проникають у вогнище запалення.

Місцеве лікування альвеоліту нерозривно пов’язане з використанням антисептиків для санації ротової порожнини. Стоматолог призначає полоскання і промивання лунки. Для усунення болю виписують протизапальні засоби. У разі появи неврологічного болю, лікування при альвеоліті супроводжується використанням місцевих анестетиків.

У запущених ситуаціях застосовують хірургічне лікування альвеоліту лунки. Воно передбачає ретельне і повноцінне чищення пошкодженої зони від залишків їжі, відмерлих тканин і гною. Додатково для лікування і профілактики альвеоліту стоматолог призначає фізіопроцедури – лазер, ультрафіолет. Ціна на лікування альвеоліту залежить від тяжкості хвороби.

Слід строго запам’ятати, що лікування альвеоліту лунки неможливо виконати в домашніх умовах. Побутові маніпуляції можуть привести до серйозних ускладнень, зниження імунітету.

Лікування альвеоліту у вагітних цілком можливо, але ускладнене труднощами в підборі медикаментів, які протипоказані під час виношування дитини. Завдання стоматолога – подбати про здоров’я майбутньої мами, знизити ризик розвитку альвеоліту, який несе небезпеку не тільки організму жінки, а й плоду. Тому вкрай важливо не допускати розвитку альвеоліту, уникати контакту з небезпечними агентами різного походження.

Лікування і профілактика альвеоліту спрямовані на недопущення розвитку інфекції. З метою профілактики пацієнтам рекомендують:

 • регулярні полоскання ротової порожнини після видалення зуба;
 • виключення куріння;
 • виключення з раціону занадто гострої, солоної і гарячої їжі;
 • виключення фізичних навантажень, відвідування басейнів і саун.

Ефективність лікування при альвеоліті багато в чому залежить від своєчасності терапії. Тому не варто нехтувати своїм здоров’ям, і при перших хворобливих відчуттях звертатися за допомогою до стоматолога.

Запис на лікування альвеоліту

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.