Подовження клінічної коронки, остеопластика

Сьогодні гарна посмішка – важлива складова успішної людини. Естетичні і здорові зуби – це гармонія кольору, форми, габаритів і положення. Обов’язково всі ці параметри повинні вдало поєднуватися з рисами обличчя. У сучасній естетичній стоматології переслідують принцип природної усмішки, підкреслюючи неповторність кожної людини. Тому коли у пацієнта виникає необхідність відновлення краси посмішки, вдаються до остеопластики щелеп.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і які бувають види остеопластики?

У пацієнтів в стоматологічній клініці виникає питання, що таке остеопластика. Ця маніпуляція носить фізіологічний і естетичний характер. Остеопластика ясна необхідна в разі надмірного розростання м’яких тканин, при неправильному прикусі, коли під час розмови видно велику частину ясен. У такому випадку знадобиться стоматологічна корекція.

Даний тип патології посмішки в стоматології є найбільш дискомфортним для пацієнта. Основний дефект, з яким звертаються в стоматологічну клініку, – невеликий розмір зубів. У практиці такий дефект називають ясневою посмішкою.

Неестетична посмішка характеризується надмірним розростанням м’яких тканин на зуби, що візуально робить їх короткими. В результаті контур ясен стає несиметричним, альвеолярний відросток видно при відкритті рота.

Подовження коронкової частини зуба проводять за чотирма методиками:

 • терапевтична;
 • хірургічна;
 • ортодонтична;
 • ортопедична.

Терапевтичний метод передбачає нарощування ріжучого краю. Спосіб застосується при невеликих відколах на поверхні зуба.

Ортопедичний метод передбачає нарощування коронки зуба за допомогою вінірів і люмінірів. З їх допомогою піднімають прикус, зуб подовжується по різальному краю без задіяння зони ясна. Такий метод поширений при приховуванні стертого різального краю або усуненню значних дефектів. Ортопедичний метод використовують, якщо у пацієнта укорочені зуби, але при цьому ідеальний контур ясна.

Найбільш поширеним є хірургічний спосіб, який передбачає збільшення видимої області зуба, яка виступає над яснами. Хірургічний метод можна застосовувати на зубах зі значним руйнуванням тканин. Також спосіб використовують для зміни контуру і положення ясна. Проводять остеопластику при імплантації і для підняття прикусу.

Ортодонтичний метод використовують для витягування зуба за допомогою брекет-систем. Брекет-система може встановлюватися на кілька зубів або на 2 щелепи. Такий метод можна застосовувати при наявності простору між зубами-антагоністами з метою подовження коронки одного зуба, довжина якого відрізняється від всіх інших. Головний недолік ортодонтичного методу – необхідність носіння системи близько 1-2 років.

Розростання ясен може відбуватися як знизу, так і зверху. Тому остеопластика нижньої щелепи – не менше поширена маніпуляція, ніж процедура з верхніми зубами. Маніпуляцію на нижній щелепі можна провести за допомогою коронок або вінірів. Подовжити зуб зверху можливо хірургічними методами. Стоматолог підбирає оптимальний метод подовження з урахуванням будови кісток щелепи, стану кореня зуба.

Коли проводиться хірургічне подовження клінічної коронки зуба (остепластіка)?

Остеопластика – це операція, яка має не тільки біологічні, але і естетичні показання. Біологічними показаннями називають:

 • дефекти коронки нижче краю ясен;
 • каріозний процес в підясневій області;
 • травми коронки;
 • невдала реставрація, в результаті чого зуб був оброблений глибоко, що порушило його природну ширину.

Естетичними показаннями до маніпуляції є:

 • яснева посмішка, коли видно більше 2 міліметрів м’яких тканин;
 • порушення симетрії контура ясна.

Хірургічне подовження клінічної коронки зуба за естетичними показниками пов’язано з бажанням людини подовжити поверхню зуба через косметичний дискомфорт – не гармонійні співвідношення м’яких тканин і зубів, коли при посмішці видно занадто великий обсяг ясна, при цьому зуби здаються маленькими.

Сьогодні все частіше подовження висоти клінічної коронки проводять через патологічну стертості зубів. Дану патологію провокує стрес і шкідливі звички. Щоб повернути зубам привабливість, колишні габарити і вид, зупинити процес стертості, стоматолог проводить остеопластику за показаннями і ортопедичну корекцію.

Як і будь-яка маніпуляція, остеопластика має ряд ускладнень і протипоказань. Операцію неможливо провести через відсутність доступу до зуба або наявність анатомічних обмежень, які ускладнюють роботу хірурга. Подовження не можна виконати з оральної сторони зубів в зоні великих корінних.

Остеопластика при пародонтиті здійснюється тільки після ретельного усунення вогнищ запалення і проведення відповідного лікування. Хірургічне втручання проводять за загальноприйнятою методикою в кілька етапів:

 • місцева анестезія;
 • корекція ясна за шаблоном. Після корекції лікар приступає до розрізу м’яких тканин для звільнення необхідного простору до кістки;
 • накладення швів і ясенної пов’язки.

Після остеопластики в стоматології лікар призначає прийом знеболюючих препаратів, полоскання ротової порожнини антисептиками, при необхідності – курс антибіотиків. Щоб загоєння пройшло швидко і безболісно, необхідно обмежити жувальне навантаження на зуби. Після подовження зуба шви знімають приблизно через 1 тиждень. На загоєння м’яких тканин знадобиться близько 6 місяців. Остеопластіка – це операція, яка має не тільки біологічні, але й естетічні показання. Біологічними показаннями називають:

 • дефекти коронки нижніх країв ясен;
 • каріозній процес в підясневій області;
 • травми коронки;
 • невдала реставрація, в наслідок чого зуб був оброблений глибоко, что порушило его природну ширину.

Подовження клінічної коронки зуба (остеопластика) в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Ціна остеопластики в стоматології залежить від обраної методики маніпуляції. Хірургічне подовження обійдеться дешевше, ніж ортодонтичне, яке передбачає обов’язкове встановлення брекет-систем.

В ціну остеопластики включений огляд у стоматолога, консультація ортопеда. В окремих випадках в ціну подовження клінічної коронки зуба може входити рентгенівський знімок, комп’ютерна томографія.

Більшість пацієнтів піклується не тільки про здоров’я, але і привабливість посмішки. Тому відгуки про остеопластику виключно позитивні. Процедура дозволяє повернути красу усмішці і впевненість пацієнтові.

Запис на сеанс подовження клінічної коронки

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.