Ретинованний зуб мудрості

Ретинованний зуб мудрості – поширена стоматологічна проблема. Найчастіше, це останній моляр, значно занурений в м’які тканини. У більш простому розумінні – це зуб, непрорезавшійся з ясен. Така незначна, на перший погляд, патологія може стати причиною безлічі проблем і серйозно нашкодити здоров’ю в цілому.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке ретинованний зуб мудрості

Вирушаючи на прийом до стоматолога, слід розуміти, ретинований зуб мудрості – що це. За своєю природою зуби мудрості – це органи, які втратили функції в ході еволюції. За статистикою близько 10% людей земної кулі не мають цих зубів зовсім. У інших зуб мудрості не тільки присутній, але і прорізується без патологій, правильно займає область в ряду зубів. У гіршому варіанті у пацієнта є зачатки зубів мудрості, але виникає проблема при їх прорізуванні.

Ретинований ​зуб за визначенням – одна з найпоширеніших стоматологічних патологій. Ретенция виникає під впливом декількох факторів:

 • спадковість;
 • рання втрата тимчасових зубів в дитинстві;
 • щільні стінки ясен;
 • дефекти прикусу і підвищена скупченість зубів.

Щодо рівня прорізування зуба виділяють кілька видів ретенації. Частково ретинований зуб не менше проблематичний, ніж повністю занурений в ясна. Щодо ступеня ретинації розрізняють наступні варіанти розташування зуба:

 • під кутом вперед;
 • під кутом назад;
 • горизонтально по відношенню до решти зубів;
 • коронковою частиною вниз.

Як визначити ретинованний зуб. Методи і симптоми

Діагноз на ретинованний зуб найпростіше поставити при частковому прорізуванні. На яснах видно ділянку коронки, яка може перебувати в зубному ряду або поза ним. Помітити навіть частково ретинованний зуб мудрості досить важко, так як він розташований в самому далекому краю щелепи. Щоб його побачити, потрібно широко відкрити рот перед дзеркалом. Типові симптоми ретинованного зуба при частковому прорізуванні – почервоніння ясен, набряк, виражений больовий синдром.

Виявити повністю ретинованний зуб можна за допомогою рентгена. Найчастіше такий зуб не доставляє пацієнтові незручностей. Єдине, що може бути помітно – випинання ясна. У пацієнтів з ретинованим зубом температура може бути підвищена, що обумовлено запальними процесами в яснах. Зуб діє на сусідні, викликає їх зміщення і розхитування. В результаті з’являється біль при жуванні і відкриванні рота.

Ретинованний зуб може викликати карієс і періодонтит інших зубів. У важких випадках симптоми ретинованного зуба мудрості пов’язані з фолікулярною кістою і гнійними ускладненнями. Такі патології призводять до підвищення температури, утворення абсцесів і флегмон. Щоб виявити ретинцию зуба, лікар призначає рентгенівське дослідження. Діагностика проводиться при запаленні і больових відчуттях.

Чи потрібно видаляти ретинованний зуб

Проблемою ретенації зубів страждає величезна кількість людей. Найчастіше зуб недостатньо прорізується, викликає запалення і біль. Ретенація супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів, температурою.

Перше питання, яке стоїть перед пацієнтом, – чи потрібно видаляти ретинованний зуб. Універсальної відповіді на це питання немає. Видаляти чи ні ретинованний зуб мудрості, залежить від індивідуального стоматологічного випадку. За статистикою такі зуби частіше усувають, ніж залишають. Видалення ретинованного зуба часто обумовлено наступними факторами:

 • регулярні болі і неприємні відчуття;
 • неправильне розташування зуба мудрості;
 • карієс частково ретинованного зуба;
 • утворення свищів і абсцесів;
 • запалення навколо ретинованного зуба;
 • кіста.

Виконати витягування ретинованного зуба потрібно в разі недорозвинених третіх молярів. Якщо зуб ріжеться під нахилом або горизонтально стикається з сусідніми зубами, процес супроводжується болем. Пацієнту стає некомфортно жувати їжу. У запущених випадках ретенация може стати причиною паралічу нерва . У даній ситуації видалення зуба проводиться в обов’язковому порядку.

Видалення не призначають, якщо зуб успішно порізався і розташований в правильній позиції, бере участь в пережовуванні їжі. Однак найчастіше «вісімці» не вистачає місця в ряду, що викликає проблеми з прикусом і дефекти функції жування.

Вердикт про видалення ретинованного зуба мудрості залишається за лікарем. Стоматолог всебічно оцінює проблему, визначає відсутність ускладнень, і тільки після цього приймає рішення про операцію.

Видалення зуба мудрості – це важке хірургічне втручання, яке здатний виконати досвідчений лікар. Вкрай важко провести витягування ретинованного зуба при його неправильному розташуванні. В середньому операція займає не менше 30 хв, у важких випадках – може тривати близько 2 годин. Видалення нижніх зубів – більш складна маніпуляція, ніж верхніх. Кість нижньої щелепи щільніше і менш пориста.

Видалення зуба відбувається виключно під загальним або місцевим наркозом щодо складності випадку. Перед видаленням лікар проводить діагностичні дослідження. Як правило, перед хірургічним втручанням за добу стоматолог призначає седативні засоби.

Видалення починається з надрізу ясна за допомогою лазера або скальпеля для формування доступу до кістки. Лікар звільняє простір до зуба шляхом препарування тканин. Щипцями хірург проводить екстракцію зуба і його видалення по частинах. На м’які тканини після операції накладають шви, область хірургічного втручання обробляють антисептиками.

Ціна і відгуки видалення ретинованного зуба

Ціна видалення ретинованного зуба залежить, в першу чергу, від складності конкретного випадку. Найменша ціна на видалення ретинованного зуба мудрості буде при усуненні «вісімки», яка розташована вертикально без ускладнень. Така процедура займе мінімум часу, виконується під місцевим наркозом.

Ціна витягування ретинованного зуба 2-го ступеня тяжкості вища. Найбільша ціна операції по видаленню третіх молярів. У вартість процедури також входить попередній огляд у стоматолога, діагностичні дослідження, рентгенівські знімки, засоби для загального наркозу.

Згідно відгукам про видалення ретинованного зуба, після хірургічного втручання варто взяти лікарняний. Збільшення температури, запалення ясен і біль – нормальна реакція організму на видалення зуба.

Сьогодні в стоматологічній практиці не розроблені методи запобігання появи ретинованних зубів. Батькам лікарі рекомендують дотримуватися загальних правил контролю розвитку щелеп у дитини, стежити за термінами прорізування і вчасно виконувати ортодонтические процедури. Якщо стоматолог запропонував видалити ретинованний зуб – лякатися не варто. Хірургічна процедура в майбутньому позбавить пацієнта від безлічі ускладнень.

Запис на лікування ретинованного зуба

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.