Видалення зубів

У стоматології розрізняють кілька типів видалення зубів. Простий метод використовують, якщо необхідно видалити зуб з одним коренем. Складне видалення зуба в хірургічній стоматології передбачає усунення зубів з 2-3 коренями та складними відгалуженнями. Метод вимагає застосування особливого інструмента і значного досвіду стоматолога.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Видалення зубів верхньої і нижньої щелепи хірургічним шляхом в стоматології «Полімед»

Видалення зубів в стоматології – процедура, до якої слід поставитися відповідально. Розрізняють декілька видів хірургічного втручання:

 • просте;
 • складне;
 • атипове.

Метод видалення вибирають в залежності від розташування і загальної картини патології.

Просте видалення зубів верхньої щелепи передбачає використання одного інструменту – щипців або елеватора. Для видалення лікарю необхідно докласти всю силу правої руки. Для видалення зубів нижньої щелепи тиск здійснюється за допомогою великого пальця правої руки. Проста методика видалення передбачає накладення щипців на коронку таким чином, щоб не зруйнувати її. Після розхитування стоматолог видаляє зуб.

Складне видалення зубів в хірургії передбачає використання декількох інструментів. В ході маніпуляції хірург розсікає м’які тканини, витягує зуб, на хірургічну область накладає шви.

Атипова техніка необхідна в разі, коли потрібно видалити зруйнований зуб. Доступ до зуба відкривається за допомогою розрізу ясна скальпелем. Після хірургічного втручання на рану накладають шви.

Для чого проводять видалення зубів

Видалення зуба проводять за показаннями. Одними з них є хронічні інфекції, поява свищів і абсцесів, які не вдалося вилікувати консервативним методом. Показанням до видалення також є каріозні ураження, що призвели до пошкодження зуба, які не підлягають відновленню.

Радикальних заходів піддають зуб при складних хворобах пародонту. Якщо консервативними методами не вдалося усунути рухливість зуба і утримати його в лунці, призначають операцію.

На окрему увагу заслуговує видалення зубів для протезування. В такому випадку усувають область, яка не підлягає лікуванню для установки дентальних імплантатів. Перед протезуванням проводять видалення в наступних випадках:

 • руйнування зуба;
 • неможливість проведення консервативного лікування;
 • хронічне запалення навколо кореня;
 • зуби мудрості.

Поширена стоматологічна практика – видалення зубів при виправленні прикусу. Маніпуляція зачіпає дві сторони стоматології – хірургічну і ортондотичну. Головною причиною видалення зубів для установки брекетів є неправильне розташування зубів в ряду.

Найчастіше видалення зубів для вирівнювання проводять дорослим людям, так як в такому віці не відбувається зростання і розвиток щелепи, на відміну від дітей. Видалення зуба призначають, якщо щелепу занадто мала, зуби займають більше місця, ніж необхідно. В такому випадку часто спостерігають нерівномірний ріст зубів, що призводить до необхідності видалення іклів або зубів мудрості.

У стоматологічній практиці видалення зуба виконують через їхню надмірну скупченість. Цю патологію в більшості ситуацій викликає неправильна зміна тимчасових зубів на корінні. Показанням до видалення також є асиметрія ряду зубів. Зсув зубів провокує порушення середньої лінії, яку в нормі утворюють центральні верхні і нижні різці.

Видалення зубів мудрості – одне з найпоширеніших хірургічних втручань. Зуби, що неправильно прорізаються, створюють тиск на сусідні здорові, викликають їх запалення і викривлення. Видалення зуба мудрості часто проводять по стоматологічним показаннями:

 • зуби схильні до карієсу, не підлягають лікуванню;
 • кіста коренів;
 • вплив на сьомі зуби в ряду.

Рішення про видалення зуба мудрості, в першу чергу, приймає лікуючий лікар, ніж ортодонт.

Видалення зубів під наркозом

Лікування зубів без болю – головне завдання стоматолога. Сучасні методи дозволяють зробити маніпуляцію максимально комфортною для пацієнта. Тому коли лікар призначає хірургічне втручання, не варто боятися і уявляти варварські методи.

Видалення зубів під наркозом – загальноприйнята практика. В ході маніпуляції використовують засоби анестезії. Єдине, що відчує пацієнт – легкий укол. Після видалення зубів під загальним наркозом в період реабілітації пацієнт може відчувати незначний біль, тому стоматологи призначають болезаспокійливі препарати. Як правило, хірургічне втручання проводять під місцевим наркозом, загальна анестезія використовується у важких випадках або при видаленні кількох зубів за один сеанс. Рішення про вибір методу знеболення приймає стоматолог.

Видалення зубів під час вагітності проводять вкрай рідко – виключно за показаннями лікаря. Операцію виконують при вираженому больовому синдромі і в випадках, коли неможливо відкласти видалення зуба на період після пологів. Видалення зубів під наркозом вагітним призначають при:

 • переломі зуба;
 • гнійному запаленні у кореня;
 • повному руйнуванні зуба;
 • неправильному положенні зуба мудрості, який створює тиск на сусідні зуби, призводить до травм слизової.

Видалення зубів вагітним, як правило, проводять з 13 по 32 тиждень , коли у плода сформовані внутрішні органи, а плацентарний бар’єр повністю захищає дитину від негативних впливів анестезії та інших медикаментозних засобів. Фахівці забороняють проводити видалення зуба на 1, 2 і 9 місяці вагітності.

Операція ускладнена не тільки труднощами маніпуляції, але емоційним навантаженням на організм майбутньої мами. Видалення зуба мудрості вагітним може привести до ряду ускладнень, одним з яких є підвищення температури. В такому випадку з маніпуляцією краще почекати і виконати її після пологів.

Видалення зубів в Дніпрі. Ціна і відгуки

Ціна на видалення зубів залежить від складності конкретного випадку. Точно розрахувати вартість операції зможе стоматолог після огляду і проведених діагностичних досліджень. В ціну маніпуляції можуть бути включені рентгенівські знімки, кошти місцевого або загального наркозу.

Виконати дешево видалення зубів можна при простих хірургічних втручаннях, коли необхідно усунути один зуб без серйозних патологій і розгалужень коренів. Відгуки про видалення зубів радять не нехтувати рекомендаціями післяопераційного догляду. Щоб загоєння пройшло вдало, необхідно дотримуватися простих правил:

 • протягом декількох годин після процедури не вживати в їжу гарячі продукти;
 • жувати їжу на протилежній стороні від місця видалення зуба;
 • гігієну ротової порожнини і чистку зубів проводити через день після операції;
 • без призначення лікаря не використовувати полоскання.

Видалення зубів в Дніпрі краще довірити професіоналам з багаторічним досвідом роботи і значною кваліфікацією. Тільки такий підхід і використання сучасного обладнання гарантує позитивний результат хірургічного втручання, відсутність ускладнень.

Запис на сеанс видалення зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.