Шинування зубів

Шинування рухомих зубів – це один з ефективних підходів для відновлення здорової посмішки. Методика є невід’ємною частиною терапії, якщо у пацієнтів діагностується підвищена хиткість зубів. Шинування дає можливість зміцнити зуби, запобігти їх втрату.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке шинування зубів?

Вирушаючи на прийом до стоматолога, потрібно розуміти, шинування зубів – що це таке. Маніпуляція – одна зі складових лікування хвороб пародонта. Завдяки шинуванню вдається уникнути випадання зубів у пацієнтів в запущених випадках пародонтиту. Сьогодні ця методика вважається справжнім порятунком для людей з підвищеною рухливістю зубів.

Навіщо робиться шинування зубів? За та проти

Шинування жувальних зубів не тільки зміцнює рухливі зуби, але і виключає запальні процеси ясен. Щоб розуміти, для чого виконується шинування зубів, необхідно знати всі показання до процедури:

 • підвищена кровоточивість ясен;
 • неправильне положення росту зубів, зміщення в зубному ряду;
 • наявність кишень, що призводять до руйнування коренів зубів;
 • оголення коренів;
 • надмірне відкладення зубного нальоту навколо кореня, що викликає його руйнування, як результат – втрату зуба.

Показання до шинування зубів з’являються в результаті запущених запалень пародонта. Підвищена рухливість зубів призводить до порушення положення всього ряду зубів. Навіщо виконувати шинування зубів має бути зрозуміло кожному пацієнтові. Процедуру призначають для усунення наслідків пародонтиту, забиттів місць твердих тканин зуба і щелепи.

«За» і «проти» шинування зубів безпосередньо пов’язані зі станом тканин порожнини рота. Тому стоматологи призначають рентгенівське дослідження для визначення стану певної ділянки щелепи. Явних протипоказань до шинування зубів не існує. Однак стоматолог розглядає кожен випадок окремо для з’ясування всієї картини патології.

Також проводять шинування зубів при переломі щелепи. Маніпуляцію призначають при травмах зубів – пошкодженнях, що призводять до змін положення зуба. Шинування зубів після травми фіксує зубний ряд в одній позиції, що виключає його розхитування.

Шинування зубів має недоліки, як і інші стоматологічні маніпуляції. Головний з них – необхідність тривалого носіння шини при запущених патологіях. Плюси і мінуси шинування зубів обумовлені специфікою процедури. Мінусом процедури називають матеріальні витрати. Але якщо пацієнту необхідно зміцнення зубів, питання вартості не повинен бути важливіше, ніж здорова посмішка. На скільки вистачає шинування зубів залежить від матеріалів і досвіду стоматолога.

Як робиться шинування зубів? Методика і матеріали

Алгоритм шинування зубів визначається локалізацією проблемної ділянки, характером патології і матеріалом. Метод підбирає лікар в кожному конкретному випадку. Стандартно шинування зубів включає етапи:

 • Анестезія. Анестетик вибирається з урахуванням чутливості пацієнта, наявності алергій;
 • Пропилювання борозни на жувальній поверхні зуба;
 • Закладка в борозну фіксуючого матеріалу;
 • Заповнення пропила пломбою.

В арсеналі стоматологів – знімні і незнімні шинуючі конструкції. Як робиться шинуваня зубів і яку конструкцію обирають, залежить від індивідуального випадку. Вибір шини визначається наступними факторами:

 • число втрачених зубів;
 • тип дефекту;
 • ступінь запального процесу м’яких тканин.

Знімні конструкції призначені для тих ситуацій, коли у пацієнта не вистачає зубів. Незнімні шини використовують тоді, коли потрібно виключити навантаження на тканини пародонту. Скільки триває процедура шинування зубів, залежить тяжкості патології.

Які бувають види шинування зубів?

Техніку шинування зубів вибирає лікуючий лікар за показаннями. Розрізняють три види зміцнення зубного ряду:

 • Тимчасове. Методика шинування зубів заснована на фіксуванні шин на період до 3 місяців. Метод застосуєьтся на ранніх стадіях хвороби. Маніпуляція не здійснює негативного впливу на тканини ясен, дозволяє швидко модифікувати шину щодо перебігу терапевтичного процесу.
 • Довготривале. Шинування включає кілька етапів, шини встановлюють на період до 1 року. Потяжність лікувального процесу залежить від особливостей організму.
 • Постійне. Шини кріплять на термін від 1 року. Процедура дозволяє домогтися стабільного стоматологічного ефекту.

Шинування зубів при пародонтозі – поширена практика. Хвороба викликає руйнування коренів і хиткість зубів. Терапевтична методика при пародонтозі пов’язана зі зміцненням зубів скловолоконними нитками, коронками і т.д.

Види шинування в залежності від матеріалу

Техніка шинування зубів залежить від стоматологічного матеріалу. На рухливі зуби накладають різні типи матеріалів, які повинні відповідати ряду вимог. Матеріали повинні бути біосумісні з тканинами ротової порожнини, не викликати алергій, бути нешкідливими для здоров’я.

Матеріал вибирають за кольором, щоб не виникало контрасту між зубом і відтінком матеріалу. Сучасні матеріали гігієнічні, витримують значні навантаження. Шинування фронтальної групи зубів не повинно викликати дискомфорту при чищенні і проведенні гігієнічних процедур.

Експлуатаційні вимоги, що пред’являються до матеріалів:

 • непомітність в порожнині рота для збереження естетики посмішки;
 • відсутність проблем з промовою і прийомом їжі;
 • міцна фіксація зубів, що не дозволяє їм зміщуватися;
 • надійне закріплення на самих зубах.

Найбільш поширена маніпуляція – шинування розхитаних зубів скловолокном. Після затвердіння матеріал перетворюється в міцну балку, яка надійно закріплює зуб. За допомогою скловолокна навантаження рівномірно розподіляється на всі зуби. При укусі навіть одним зубом шина передає навантаження на всі зуби, об’єднані балкою.

Шинування зубів арамідною ниткою характеризується підвищеною міцністю. За результатами досліджень така система має міцність в 8 разів більше, ніж сталь. За допомогою арамідного волокна досягається естетичність і ефективна корекція зубів при хворобах пародонту. Матеріал по довговічності у багато разів перевершує аналоги. Арамідна нитка не вступає в реакції з їжею, відрізняється відмінною біосумісністю.

Шинування зубів бюгельним протезом проводять у разі, коли немає варіантів використання інших методів. Стоматолог визначає наявність запальних процесів, складає схему зубопротезування. Лікар виготовляє зліпки щелеп і модель, за якою буде виконаний каркас. Метод є найбільш тривалим і витратним.

Шинування зубів коронками – найстаріший із запропонованих методів, який використовувався ще в СРСР. У практиці застосовують коронки з металу, металокерамічні і безметалеві варіанти.

Шинування зубів гласспаном використовують для міцної фіксації передніх і бічних зубів. Система являє собою гнучку зв’язку, виконану з кераміки. Шина сумісна з усіма стоматологічними матеріалами. Пломбування проводять різними композиційними матеріалами, твердіючими самостійно або під випромінюванням лазера.

Шинування зубів композитом виконують в одне відвідування. Метод забезпечує високу міцність за рахунок надійного зв’язку волокон стрічки з композитом. Колір композитної конструкції ідеально наближений до натурального відтінку зуба, тому система практично непомітна. При невеликих обсягах композитний матеріал не створить дискомфорту під час розмови і прийому їжі.

Шинування зубів лігатурним дротом застосовують для тимчасового відновлення зубної пластини. Шина фіксується на одну або дві щелепи. Дріт встановлюють на 3-4 дні, після видаляють.

Шинування зубів металевої шиною – метод, розрахований на невеликий термін використання. Шину можна зафіксувати на зубах в будь-якій зоні ротової порожнини. Постановка металевої шини безболісна, виконується на термін від декількох тижнів до 3 місяців.

Шинування зубів ортодонтичним дротом дозволяє скоригувати кожен зуб окремо. Перед процедурою проводять шліфування і полірування зубів. Систему застосовують тільки при наявності всіх зубів у пацієнта.

Види шинування в залежності від зубів

Класифікація шинування зубів залежить від розташування проблемної зони в ротовій порожнині.

Шинування бічних зубів починається з виконання пропилу на глибину приблизно 2 мм. Така методика дозволяє уникнути занадто великих міжзубних проміжків, усунути рухливість і розбіжність зубів. Після ретельного огляду та проведення досліджень, лікар визначає, як провести шинування передніх зубів нижньої щелепи і скільки зубів буде перебувати в шині.

В окремих випадках можуть призначити шинування нижніх зубів з метою профілактики. Процедуру виконують за загальноприйнятою методикою. При цьому шина захоплює ікла і інші зуби, які стійко закріплені в кістки.

Довготривале шинування зубів призначають при важких патологіях, надмірній рухливості після пародонтиту, серйозних травмах щелепи.

Шинування корінних зубів проводять з попередніми усуненням зубного нальоту. Відкладення на зубах в більшості випадків є основною причиною розвитку пародонтиту та викликає рухливість зубів. Навіть при шинуванні одного зуба лікар-гігієніст усуває наліт, при необхідності застосовує ремінералізацію – терапію по насиченню емалі потрібними мінеральними речовинами.

Шинування зубів. Ціна і відгуки пацієнтів

Пацієнтів цікавить ціна на шинування зубів. Розцінки залежать від типу матеріалу і труднощів самої маніпуляції. Вартість шинування зубів визначається складністю кожного окремого випадку. В середньому ціна на шинування зубів скловолоконною стрічкою на передніх зубах обійдеться дорожче, ніж на молярах і премолярах.

Дешевше скловолокна будуть металеві і безметалеві коронки. Найбільш дорогий варіант – бюгельні протези.

Відгуки про шинуванні зубів говорять про високу ефективність процедури, що дозволяє назавжди забути про рухливість зубного ряду, усунути неприємні наслідки пародонтиту.

Не варто боятися болю! У сучасній стоматології її просто немає. Фахівці клініки «Полімед» швидко і якісно усунуть рухливість зубів, повернуть здоров’я і естетику посмішки.

Запис на прийом шинування зубів

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.