Лікування карієсу

Карієс – найбільш популярна причина звернення до стоматолога. Якщо вчасно не вжити заходів і не усунути поверхневі ураження, карієс швидко пошириться всередину, викличе ускладнення, аж до втрати зуба. Тому стоматологи рекомендують приділяти особливу увагу профілактиці і лікуванню карієсу.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Лікування і профілактика карієсу в стоматології «Полімед»

Карієс – поразка твердих областей зуба. Головним фактором появи карієсу є вплив мікробів на тканини зуба. Через 2-4 години після чищення зубів в ротовій порожнині з’являється понад мільйон бактерій, які активно прикріплюються до зубної емалі, провокуючи карієс.

Розвитку каріозних процесів сприяють:

 • неграмотна гігієна порожнини рота,
 • недостатня чистка зубів;
 • неправильний режим харчування і брак поживних речовин;
 • відсутність вітамінів;
 • малий вміст в їжі фтору і кальцію;
 • знижений імунітет;
 • хвороби шлунка і кишечника.

Лікування карієсу

Перш ніж приступити до терапії, пацієнту необхідно знати, лікування карієсу – що це? Головні принципи стоматологічної терапії засновані на обробці каріозної порожнини. Процедура включає в себе кілька етапів. Тому потрібно розуміти, лікування карієсу – що входить в терапію. Основні етапи лікування:

 • Знеболення.
 • Розтин каріозної порожнини. Найчастіше розмір зовнішнього отвору оманливий, а каріозна порожнина в кілька разів ширше, ніж зовнішнє поразку емалі. Щоб ретельно очистити каріозну порожнину, стоматологу необхідно розширити отвір за допомогою бормашини.
 • Усунення уражених тканин. За допомогою бормашини або іншого більш сучасного обладнання, стоматолог усуває некротизовані тканини.
 • Обробка порожнини перед пломбуванням. Лікар формує порожнину для зручності установки пломби.
 • Пломбування.

Найчастіше для лікування карієсу в стоматології необхідно одне відвідування лікаря. У разі глибокого ураження або виявлення пульпіту знадобиться додатковий візит до стоматолога. Тому тривалість лікування карієсу залежить від глибини ураження.

Лікування карієсу в Дніпрі в клініці «Полімед» базується на збереженні ураженого зуба. Тому стоматолог намагається застосувати всі можливі методи лікування карієсу, щоб не допустити видалення зуба.

Профілактика карієсу

Діагностика та лікування карієсу – один з головних напрямків стоматологічної діяльності. Однак кожен стоматолог знає, що захворювання простіше попередити, ніж лікувати. Тому лікування карієсу у дорослих неможливо без подальшої правильної профілактики захворювання.

В першу чергу, це стосується грамотної чистки зубів, яку необхідно проводити два рази на день мінімум по 2 хвилини. За допомогою щітки і пасти очищаються міжзубні проміжки, язик, внутрішні поверхні і т.д. Особливу увагу в цьому випадку необхідно приділяти підбору щітки і пасти.

Додатково стоматологи рекомендують застосовувати ополіскувачі після кожного прийому їжі. Ополіскувачем також радять завершувати чистку зубів. Більшість ополіскувачів містить масла, здатні знищити до 99% бактерій, зміцнити емаль, усунути наліт у важкодоступних місцях.

Один з методів профілактики – заповнення нестачі фтору, що призводить до зниження міцності емалі. Дефіцит фтору компенсують використанням спеціальних ополіскувачів, внесенням в раціон харчування морепродуктів. Ефективний метод профілактики карієсу – виключення прийому їжі, контрастної по температурі. Надмірний перепад температур негативно позначається на стані емалі, викликає мікротріщини, в яких в подальшому розмножуються мікроорганізми.

Здоров’я зубів багато в чому залежить від регулярного відвідування стоматолога. Це дозволить запобігти захворюванню на ранніх стадіях. З періодичністю 1-2 рази на рік стоматологи рекомендують виконувати профілактичну гігієну порожнини рота.

Види лікування карієсу

У лікуванні карієсу на початковій стадії добре зарекомендував себе метод інфільтрації. Він заснований на використанні інноваційної смоли ICON, яка ефективно усуває хвороботворні мікроорганізми на поверхні емалі. Такий метод лікування карієсу емалі безболісний і займе не більше 15 хвилин.

Лікування карієсу жувальних зубів, а також захворювання в стадії плями проводять із застосуванням озонотерапії. Озон, як сильний окислювач, усуває бактерії з поверхні зуба. Також озон використовують як допоміжний засіб при лікуванні хронічного карієсу.

Повітряно-абразивний метод знайшов широке застосування при лікуванні карієсу на передніх зубах. Він дозволяє відмовитися від бормашини при видаленні некротичних тканин.

Лікування карієсу зуба мудрості часто супроводжується його видаленням. Лікування карієсу з анестезією необхідно при глибоких ураженнях. Це пов’язано з тим, що больові відчуття посилюються в міру збільшення каріозної порожнини в зубі. Лікування запущеного карієсу проводять з видаленням некротичних тканин, використанням ремінерализації і подальшим пломбуванням порожнини.

З лікуванням карієсу у кореня не слід зволікати, оскільки це загрожує втратою зуба. Найчастіше такі каріозні поразки супроводжуються пульпітом і гострим болем. Якщо уражено менше 50% кореня, зуб вдасться зберегти.

Лікування карієсу при вагітності

Лікування карієсу під час вагітності має свої особливості. Вагітні жінки більше схильні до карієсу і руйнівним процесам зубів, що пов’язано з перебудовою жіночого організму. За даними статистики у 79% вагітних жінок виявляється підвищена чутливість емалі зубів, а у 91% – карієс. При перших проявах каріозних поразок вагітній жінці необхідно звернутися до стоматолога. Своєчасне лікування карієсу на ранніх термінах вагітності здатне запобігти генералізовані каріозні процеси.

Стоматолог, в першу чергу, проводить огляд ротової порожнини, збирає анамнез і розробляє тактику лікування карієсу у вагітних. Головна небезпека при терапії – негативні наслідки анестезії на розвиток плода. Анестетик всмоктується в кров і може проникати через плацентарний бар’єр в організм дитини. Тому вкрай важливо перебувати під наглядом лікаря під час вагітності, щоб провести лікування карієсу фронтальних зубів якомога раніше.

Стоматологи не рекомендують проводити лікування карієсу шийки зуба до другого триместру вагітності. У цей період відбувається закладка органів і систем ембріона, тому підвищений ризик негативного впливу медикаментів на плід. Лікування карієсу на 5-му місяці вагітності і застосування препаратів не викличе ускладнень у дитини.

Усунення глибоких форм карієсу стоматологи радять проводити без використання анестезії. Для знеболення вагітним пропонують спеціальні препарати, унікальна властивість яких – повне виведення з крові протягом 3 годин. Лікування карієсу на пізніх термінах некомфортно тим, що через специфічне положення на стоматологічному кріслі у жінок посилюється навантаження на вену і аорту через тиск плоду. Тому вагітних жінок в кріслі розташовують, трохи повернувши на бік, що знижує навантаження.

Лікування карієсу. Ціна і відгуки

Ціна на лікування карієсу і пломби залежить від тяжкості ураження. Остаточну вартість може сказати лікар після попередньої консультації. Скільки коштує лікування карієсу можна уточнити у адміністратора клініки.

Ціна на лікування фіссурного карієсу у дітей визначається обсягом роботи, але часто не перевищує вартість стандартної пломби. Ціна на лікування глибокого карієсу буде на порядок вище, ніж поверхневого, що пов’язано з необхідністю проведення декількох процедур у стоматолога.

Серед пацієнтів позитивні відгуки отримало лікування карієсу озоном. Озон є природним антибіотиком і сильним окислювачем, який активно усуває бактерії з ротової порожнини. Озон використовують для лікування карієсу на стадії плями і при молярному поверхневому карієсі. Ціна на лікування карієсу озоном досить демократична.

Ціна на лікування карієсу без свердління залежить від обраного методу терапії. Особливою популярністю в цьому випадку користується метод ICON, що не вимагає механічного впливу на зуб.

Запис на прийом лікування карієсу

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.