Лікування періодонтиту

Зубний біль – одна з найнеприємніших, він повністю затьмарює свідомість, заважає працювати і не дає думати ні про що інше. Причиною хворобливих відчуттів може виявитися періодонтит. Ігнорування болю може обернутися неприємними наслідками, ускладненнями і втратою зуба. При перших проявах больових відчуттів необхідно звернутися до лікаря і провести лікування хвороб пародонта в стоматології.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Діагностика та лікування періодонтиту в стоматології «Полімед»

У багатьох пацієнтів виникає питання – «Лікування періодонтиту – що це?». Для початку потрібно розібратися в будові зуба. Періодонтом називають сполучну тканину, що оточує корінь зуба в області верхівки. Запальні процеси в цих тканинах звуться періодонтит.

Головна дилема, яка з’являється у пацієнта – періодонтит: лікувати або видалити. Кожен стоматолог максимально намагається зберегти уражений зуб. Пацієнту слід розуміти, що лікування періодонтиту – це суто індивідуальний процес. Терапія багато в чому залежить від причини виникнення хвороби. Найчастіше запалення виникає внаслідок попадання мікроорганізмів з пульпи в періодонт. Занесення інфекції викликає ураження нерва і зв’язки, які утримують зуб. Періодонтит може виникнути в наступних випадках:

 • ускладнення карієсу;
 • неграмотно виконане лікування кореневих каналів;
 • некротичні зміни пульпи при запущеному пульпіті;
 • травми і пошкодження зубів;
 • тривалий вплив агресивних речовин на зуби.

При лікуванні періодонтиту клінічні рекомендації зводяться не тільки до усунення причини захворювання, але і симптоматичної терапії. Для періодонтиту характерні:

 • гострий зубний біль;
 • посилення болю при жуванні;
 • набряклість щік і губ;
 • хворобливий набряк навколо ясен;
 • підвищена рухливість зуба в разі запущеного пульпіту;
 • неприємний запах з ротової порожнини;
 • формування свищів в яснах і щоках.

Встановити діагноз на періодонтит може тільки лікар-стоматолог. Перед тим як приступити до лікування періодонтиту постійних зубів лікар проводить:

 • огляд ротової порожнини;
 • аналіз крові;
 • рентгенологічне дослідження.

В окремих випадках стоматолога необхідна додаткова консультація ортодонта.

Методи лікування періодонтиту

Робота стоматолога, в першу чергу, спрямована на лікування періодонтиту консервативними методами. Після ретельно проведених діагностичних досліджень лікар вибирає оптимальний метод терапії – лікування періодонтиту антибіотиками або без них.

Медикаментозне лікування періодонтиту

Медикаментозне лікування періодонтиту починається з механічного очищення кореневих каналів, з яких видаляються патогенні тканини. Для виконання процедури лікар використовує спеціальний інструмент. В основі лікування періодонтиту – ліки антисептик.

Після ретельного очищення каналів приступають до лікування періодонтиту антибіотиками. Препарат поміщають в основу кореневих каналів. Таку маніпуляцію проводять багаторазово, кожен раз залишаючи антибіотик приблизно на добу.

Лікування періодонтиту без видалення нерва в основному застосовується при хронічній формі захворювання. В такому випадку використовують препарати, що стимулюють відновлення періодонта. При формуванні глибоких періодонтальних кишень необхідне лікування періодонтиту таблетками або ін’єкціями антибіотиків. Після проведення терапії кореневі канали пломбують. Матеріал для постійної пломби підбирають халежно від будови каналу.

Лікування періодонтиту без ліків

Лікування періодонтиту без антибіотиків засновано на використанні фізіотерапії, електрофорезу, магнітної терапії, ультрафонофореза і т.д. Особливою популярністю користується лікування періодонтиту без розтину зуба.

Лікування періодонтиту лазером – ефективний метод терапії в сучасній стоматології. Завдяки діодному лазеру можна точно впливати на уражену ділянку, відсікати тканини найтоншими шарами. При цьому одночасно відбувається коагуляція судин, кровотеча повністю зупиняється.

Головна особливість лазерного лікування періодонтиту – стерильність і швидке загоєння ран. Завдяки гнучкому діоду лазера процедура очищення кореневих каналів можлива навіть при їх викривленні. Для дезінфекції уражених тканин стоматологи використовують лазерну стерилізацію кореневих каналів і порожнини кісткової тканини.

Види лікування періодонтиту

У стоматологічній практиці розрізняють кілька видів періодонтиту:

 • інфекційний – на тлі ускладненого карієсу;
 • медикаментозний – в результаті неправильної терапії зуба;
 • травматичний – після травм і забоїв зубів.

Щодо перебігу захворювання періодонтит буває:

 • гострий;
 • хронічний;
 • загострений хронічний.

Лікування гнійного періодонтиту часто базується на хірургічному втручанні. Сильний запальний процес вимагає радикальних методів терапії. Лікування гострого періодонтиту включає наступні етапи:

 • надріз ясна і відшаровування слизової оболонки біля зуба для зручного доступу до кістки;
 • видалення уражених тканин і верхівки кореня;
 • пломбування кореневого каналу;
 • накладення на тканини хірургічних швів.

В середньому процес відновлення кістки після лікування інфекційного періодонтиту займе близько 1 місяця. Лікування токсичного періодонтиту може закінчитися видаленням зуба.

Лікування періодонтиту під час вагітності ускладнюється неможливістю проведення окремих методик дослідження і терапії. Це стосується ряду медикаментів, рентгенівського дослідження і т.д. Лікування періодонтиту у вагітних також ускладнено зниженням імунітету. Головне завдання лікаря – не допустити формування периостита, який вимагає комплексної терапії і обов’язкового використання антибіотиків.

Лікування загостренного періодонтиту проходить в кілька етапів. Спочатку лікар усуває уражені тканини, розширює кореневі канали, проводить лікування запломбованих каналів. На другому етапі стоматолог закладає лікарські засоби в кореневі канали, закриває уражену ділянку тимчасовою пломбою. Через кілька днів лікар відкриває канали і ставить постійну пломбу.

Лікування хронічного періодонтиту може закінчитися втратою зуба. Це пов’язано з тим, що захворювання протікає зі змазаною клінічною картиною. Основними симптомами при такому періодонтит є незначний біль при жуванні і неприємний запах з ротової порожнини. Іноді при хронічному періодонтит можуть з’являтися свищі на яснах.

При лікуванні токсичного або хронічного періодонтиту особливу увагу приділяють дренуванню каналів для організації відтоку ексудату. Лікування періодонтиту постійних зубів при явному больовому синдромі має грунтуватися на використанні анальгетиків і запобіганні сенсибілізації організму. У такому випадку застосовують лікування періодонтиту кальцієм – стоматолог призначає всередину розчин хлориду кальцію та антигістамінні препарати.

Лікування періодонтиту: ціна та відгуки

Ціна на лікування періодонтиту залежить від тяжкості ураження і характеру протікання хвороби. Лікування періодонтиту без ліків проводиться виключно з використанням сучасного обладнання і якісних матеріалів. Вартість лікування періодонтиту багато в чому визначається складністю протікання патологічного процесу і кількістю відвідувань клініки до повного лікування зуба. Щоб дізнатися ціну на лікування періодонтиту, необхідно відвідати стоматологічний кабінет і проконсультуватися з лікарем.

Відгуки про лікування періодонтиту зводяться до того, що захворювання простіше попередити, ніж усувати його наслідки. З цією метою стоматологи рекомендують правильно виконувати гігієну ротової порожнини, чищення зубів два рази в день, грамотно підбирати гігієнічні засоби, регулярно відвідувати стоматолога, своєчасно усувати зубний наліт і камінь, проводити пломбування зубів.

Запис на лікування періодонтиту

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.