Лікування пульпіту

Пульпіт – проблема, яка у багатьох на слуху. Це захворювання є одним з найбільш небезпечних і поширених в стоматологічній практиці. Пульпіт може викликати безліч серйозних ускладнень і принести чимало страждань. Тому пацієнту необхідно знати, лікування пульпіту – що це, і як попередити захворювання.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке лікування пульпіту? Боляче чи ні?

Пульпіт – поразка центру зуба (пульпи). У ній знаходиться безліч нервових закінчень, які відповідають за чутливість емалі, і судини. Саме в пульпі здійснюється формування дентину, який бере участь в зміцненні зубної тканини.

Лікування пульпіту – це, в першу чергу, усунення запалення. Воно може стати фактором набряку пульпи і підвищених больових відчуттів. Причиною виникнення пульпіту часто є інфекція, яка заноситься в пульпу при розвитку карієсу. Пульпіт з’являється через несвоєчасне лікування карієсу, коли пацієнт не звертається за терапією – мікроби з каріозної порожнини проникають всередину структури зуба. Лікування пульпіту без болю можливо завдяки використанню сучасного стоматологічного обладнання.

Лікування, діагностика та профілактика пульпіту в стоматології «Полімед». Ціна і відгуки

Лікування пульпіту у дорослих неможливо провести в домашніх умовах. Це пов’язано з тим, що зубні канали, в яких розвивається запалення, недоступні для полоскань. Стоматологи допускають в домашніх умовах тільки долікарську допомогу – зменшення запалення, зняття набряку і больових відчуттів. Але щоб лікувати пульпіт не боляче, необхідно звернутися в стоматологію.

Ціна на лікування пульпіту залежить від тяжкості патологічного процесу. Також вартість лікування пульпіту визначається кількістю відвідувань до повного одужання зуба.

Лікування пульпіту при вагітності цілком можливо. Але лікарі рекомендують починати терапію у другому триместрі вагітності, коли вже повністю сформований плацентарний бар’єр і плід захищений від негативних впливів препаратів. Оптимально, за відгуками лікарів, лікування пульпіту без використання анестезії.

Діагностика і лікування пульпіту – один з головних напрямків роботи стоматолога. Щоб грамотно виконати лікування, лікар повинен правильно встановити діагноз. При цьому важливо диференціювати пульпіт від карієсу і періодонтиту. Під час діагностичних досліджень перед початком лікування пульпіту в стоматології лікар визначає форму і тяжкість хвороби. Основні етапи діагностики пульпіту:

 • збір даних – опитування про характер болю, її тривалості та умов виникнення;
 • огляд і перкусія;
 • діагностика термометодом;
 • рентгенографія.

Профілактика пульпіту заснована на своєчасному лікуванні карієсу. Щоб уникнути неприємних ускладнень, необхідно регулярно звертатися до стоматолога за професійною гігієною порожнини рота, грамотно підбирати зубні щітки і пасти.

Алгоритм, технологія і час лікування пульпіту

Часто пацієнти запитують, лікування пульпіту – скільки відвідувань потрібно для повної терапії? На це питання лікар здатний відповісти ретельної діагностики та визначення тяжкості захворювання. Алгоритм лікування пульпіту залежить від типу ураженого зуба.

У корінних зубах найчастіше 3 канали – розгалуження пульпи. У різцях зазвичай 1 канал. Тому, скільки по часу займе лікування пульпіту, багато в чому пов’язано з числом каналів. Як правило, лікування пульпітів в 3 відвідування проводять при ураженні корінних зубів. Лікування пульпіту в 1 відвідування характерно для передніх зубів.

Як відбувається лікування пульпіту, залежить від тяжкості ураження. Найчастіше хворобу лікують в кілька етапів. При першому візиті лікар під анестезією відкриває камеру пульпи. Якщо пульпіт викликав карієс, стоматолог одночасно видаляє уражені ділянки дентину і емалі. Після цього лікар закриває канал тимчасовою пломбою, при необхідності призначає рентгенівське дослідження для визначення глибини запального процесу. Що входить в лікування пульпіту пов’язано з тяжкістю захворювання і його формою.

Види лікування пульпіту

Перше питання, що виникає у пацієнтів, лікування пульпіту – боляче чи ні. Перш ніж дати на нього відповідь, необхідно розібратися з ознаками захворювання. Щодо причини розрізняють такі види пульпітів:

 • Травматичний – виникає в результаті ударів і пошкодження зуба;
 • Конкрементозний – з’являється при відкладенні в пульпі мінералів;
 • Медикаментозний – розвивається при безграмотному лікуванні зуба.

Лікування пульпіту корінного зуба в гострій формі на першому етапі зводиться до усунення інфекції. У міру проникнення бактерій вглиб зуба, утворюється гній і стоматологу доведеться зробити лікування гнійного пульпіту. Як тільки запалення поширилося на всі тканини пульпи, приступають до лікування дифузного пульпіту. Пульпіт корінного зуба в хронічній формі – поширена проблема.

Лікування пульпіту потребує декількох етапів і візитів до стоматолога. Лікування початкового пульпіту засноване на консервативній терапії. Стоматолог намагається прибрати запалення за допомогою антибіотиків і антисептиків, які впливають на інфекцію в пульпі.

Консервативне лікування глибокого пульпіту можливо тільки у пацієнтів віком до 30 років. Головним протипоказанням до терапії є хронічна форма хвороби. Лікування пульпіту зуба мудрості часто засноване на повному видаленні нерва або всього зуба.

Крім консервативного лікування використовують хірургічне втручання:

 • ампутація;
 • викорінення.

Хірургічна технологія лікування пульпіту залежить від конкретного випадку і віку пацієнта. Найчастіше застосовують екстирпацію – повне видалення пульпи. Викорінення має кілька видів:

 • Вітальний. Передбачає лікування живої пульпи під анестезією. На початку лікування пульпіту постійних зубів видаляють каріозні поразки, обробляють порожнину антисептиком, витягають нерв і проводять пломбування каналу. Для цього лікування пульпіту досить одного відвідування стоматолога.
 • Девітальний. Хірургічне втручання, в ході якого на пульпу впливають токсичними речовинами, наприклад, миш’яком. Це необхідно для безболісного вилучення нерва. Речовина закладають в зубної канал на 24-48 годин, порожнину закривають тимчасовою пломбою. Лікування пульпіту проводять в 2 відвідування. На другому візиті тимчасову пломбу витягують, видаляють відмерлу пульпу, закривають канал постійною пломбою.

Ампутація – видалення коронкової частини пульпи, коли коренева область залишається незайманою. Скільки відвідувань потрібно для лікування пульпіту залежить від виду ампутації:

 • Вітальний. Частина нерва видаляють під наркозом за один прийом. Метод застросовується до пацієнтів віком до 45 років.
 • Девітальний. На пульпу впливають токсичною речовиною, після чого омертвіла область видаляється. Здорову частину пульпи обробляють антисептичною пастою, яка запобігає розвитку мікроорганізмів.

Лікування і профілактика пульпіту – важливі складові здоров’я ротової порожнини. Щоб уникнути неприємних наслідків захворювання, необхідно регулярно відвідувати лікаря, проводити лікування карієсу на ранніх стадіях.

Запис на лікування пульпіту

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.