Видалення кіст

Кістами називають утворення у верхівках кореня зуба. Вони являють собою капсулу, заповнену кистозною рідиною. Наявність кісти на корені зуба пацієнт може не помічати тривалий час. Патологія найчастіше проявляється появою різкого болю. В цьому випадку необхідно оперативно провести видалення кісти зуба в Дніпрі.

Запишіться на прийом. Адміністратори стоматології “Полімед” з Вами зв’яжуться в робочий час.

Що таке і як проводиться видалення кісти зуба і ясен в стоматології «Полімед» в Дніпрі?

Видалення кісти з зуба – це стандартна стоматологічна маніпуляція. Кіста швидко призводить до руйнування кісткової тканини. Якщо вчасно не виконати операцію з видалення кісти на яснах, вона може привести до втрати здорового зуба.

Пацієнт часто тривалий час не помічає наявність кісти. Патологія ніяк не відображається на білосніжній усмішці, а може проявлятися лише невеликим болем при чищенні зубів або під час прийому їжі. Найчастіше кіста розташовується на нижніх молярах, і виникає в результаті травм, інфекційних хвороб, неправильного стоматологічного лікування.

Виявити кісту, як правило, можна тільки за допомогою рентгенівської діагностики, так як зовнішніх проявів захворювань немає. Чим раніше виявлена ​​патологія, тим швидше можна приступити до видалення кісти з ясен, і уникнути серйозних наслідків захворювання.

Видалення кісти на яснах необхідно провести до великого запалення і загострення захворювання. У запущеному випадку кіста викликає гнійні запалення, утворення свищів, появу сильних набряків і больових відчуттів. В результаті виникають головні болі, підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів.

Які бувають види видалення кісти зуба і ясен?

Етапи видалення кісти зуба залежать від тяжкості захворювання. Найчастіше терапевтичні методи лікування безсилі, тому стоматологи проводять хірургічне видалення кісти на яснах.

Методи видалення кісти зуба наступні:

 • Резекція. Оперативне втручання передбачає усунення запалення з верхньої частини зуба, ніяк не впливає на зовнішній вигляд зубного ряду.
 • Гемісекція. Видалення кореня з частиною коронки. Після операції постраждалий зуб необхідно закрити коронкою.
 • Цистостомія. Виконується за допомогою надрізу маляра, порушеного кистозной патологією. Після зубної канал заповнюють спеціальним ліками. Такий метод можна застосовувати при видаленні кісти з зуба великого розміру.

Стоматологи до останнього намагаються зберегти зуб, і не проводять видалення кісти разом зубом. Зуби з кістами видаляють в наступних випадках:

 • при запущених формах пародонтозу;
 • при наявності вертикальних тріщин в корені зуба;
 • при непрохідності зубних каналів;
 • при сильному руйнуванні зуба;
 • при повному розташуванні зуба в кістозної порожнини.

Видалення кісти зуба лазером останнім часом є найбільш популярним способом усунення патології. Такий метод повністю позбавляє пацієнта від новоутворень.

Видалення кісти зуба хірургічно лазером – ефективний спосіб, який відрізняється великою кількістю переваг:

 • Безболісність. Лазер не впливає на нервові закінчення, тому при видаленні можна уникнути застосування знеболюючих засобів. Якщо в ході процедури необхідно видалення нервів, стоматолог запропонує анестезію.
 • Дезінфекція. Видалення кісти на яснах лазером проводиться без використання антисептичних засобів, так як сам лазер виступає в якості дезінфектанту ураженої області.
 • Швидка регенерація. Лазер стимулює тканини, сприяє швидкому відновленню. Тому кореневий канал відразу після операції можна закрити пломбою.
 • Відсутність кровотечі. Лазер одночасно з розтином тканин проводить запаювання кровоносних судин.
 • Відсутність ускладнень.

Видалення кісти зуба верхньої щелепи також може проводитися із застосуванням апікальної хірургії. Суть методу полягає у видаленні вмісту кісти і кінчика кореня зуба, який примикає до порожнини. Після проводять пломбування і зашивання розрізу.

Наслідки видалення кісти зуба залежать від індивідуальних особливостей організму пацієнта. Серед них може бути підвищення температури, головний біль, набряк, больові відчуття. Для полегшення стану пацієнта застосовують симптоматичне лікування. Щоб уникнути неприємних наслідків після видалення кісти зуба мудрості, лікар призначає післяопераційні процедури:

 • спокій, відсутність будь-яких фізичних навантажень;
 • уникання гарячих водних процедур – лазень, саун, гарячих компресів;
 • виключення активного полоскання ротової порожнини. Для полоскання використовують відвари цілющих трав, антисептичні препарати;
 • виключення куріння і вживання алкогольних напоїв.

Видалення кісти зуба під наркозом, боляче чи ні?

Головне питання, яке виникає у пацієнтів – видалення кісти зуба: боляче чи ні? Усунення больових відчуттів в сучасній стоматології стоїть на першому місці. Видалення кісти зубів під місцевим наркозом є обов’язковою умовою при виконанні маніпуляції. Так як для отримання доступу до нижньої ділянки потрібно відшаровування ясен і видалення частини кісток, видалення кісти зуба з наркозом – необхідна вимога при хірургічному втручанні.

Після видалення кісти зуба ясна болять протягом декількох днів. Стоматологи називають це нормальною реакцією після хірургічного втручання. Загоєння рани і зняття швів відбувається приблизно через 10 днів. Тому видалення кісти зуба – це боляче чи ні, залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, а також виконання рекомендацій післяопераційного догляду за ротовою порожниною. Лікар після операції призначає полоскання, прийом протизапальних і знеболюючих препаратів.

Видалення кісти зуба при вагітності проводять в крайніх випадках. Якщо є час почекати з видаленням, лікар виконає тільки лікування кісти, і перенесе хірургічне втручання на період після пологів. Однак в разі сильного запалення і гнійних утворень в кістковій тканині, видалення кісти при вагітності проводять оперативно. Для вагітних використовують спеціальні анестетики, які не містять адреналін і не завдають шкоди плоду. Рентгенівське дослідження виконують з мінімальними дозами опроміненняї

Видалення кісти зуба і ясен. Ціна і відгуки

Ціна на видалення кісти зуба в Дніпропетровську залежить від характеру патології. Вартість видалення кісти зуба визначається величиною порожнини, обраною методикою, складністю патології.

Пацієнти задаються питанням «Скільки коштує видалення кісти зуба?». В цьому випадку стоматологи одноголосно заявляють, чим раніше пацієнт звернеться в клініку за допомогою, тим нижче буде ціна на видалення кісти ясен. В ціну видалення кісти зубів входять також діагностичні дослідження, які призначає лікар перед виконанням хірургічного втручання.

Відгуки про видалення кісти зуба лазером виключно позитивні. Цей метод зарекомендував себе як найбільш сучасний і дбаливий. Завдяки лазеру можна домогтися високого терапевтичного ефекту. Лазер абсолютно безпечний для пацієнта, гарантує мінімальну ймовірність виникнення кровотеч і інфікування після операції.

Відгуки про видалення кісти зуба свідчать про тривали післяопераційний період, який може супроводжуватися лихоманкою і хворобливими відчуттями. У цей період важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, проводити полоскання антисептичними розчинами, приймати антибіотики і анальгетики за призначенням стоматолога.

Запис на прийом видалення кісти

Залиште свої контактні дані. Адміністратор зв’яжеться з вами в робочий час. Стоматологія працює з 9:00 – 21:00 без вихідних.