Видалення зубів проводять, виключно, за показаннями. Одними з найпоширеніших є хронічні інфекції, а також поява свищів і абсцесів, які не вдалося вилікувати консервативним методом.
Радикальним заходам піддають і зуби при складних хворобах пародонту. Якщо консервативними методами не вдалося усунути рухливість зуба і утримати його в лунці, то призначають операцію.
На окрему увагу заслуговує видалення зубів перед протезуванням. В такому випадку, усувають область яка не підлягає лікуванню для подальшої установки дентальних імплантатів. Перед протезуванням проводять видалення в наступних випадках:
- руйнування зуба;
- неможливість проведення консервативного лікування;
- хронічне запалення навколо кореня;
- зуби мудрості, які не мають антагоністів і не беруть участі в оклюзії.
- ретиновані зуби.
Найчастіше, дорослим людям проводять видалення зубів для вирівнювання зубного ряду, тому що в такому віці, на відміну від дітей, не відбувається росту зубів і розвитку щелепи. Видалення зуба призначають, якщо щелепа занадто мала і зуби займають більше місця, ніж необхідно. У подібних випадках часто спостерігають нерівномірний ріст зубів, що призводить до необхідності видалення зубів мудрості.
Видалення зубів мудрості – одне з найпоширеніших хірургічних втручань. Це зуби, які неправильно прорізаються, створюють тиск на сусідні здорові, а після цього викликають їх запалення та викривлення. Видалення зуба мудрості часто проводять за такими стоматологічними показаннями:
- зубисхильні до карієсуіне підлягаютьлікуванню;
- кістакоренів;
- впливнасьомізубивряду.
Рішення про видалення зуба мудрості приймає лікар, який безпосередньо лікує, а не ортодонт!
Видалення зубів під наркозом
Лікування зубів без болю – один з головних пріоритетів стоматолога. Сучасні методи дозволяють зробити маніпуляцію максимально комфортною для пацієнта. Тому, коли лікар призначає хірургічне втручання, не варто побоюватися і представляти варварські методи. Видалення зубів під місцевою анестезією – це загальноприйнята практика. Єдине, що відчує пацієнт – легкий укол. В період реабілітації після видалення зубів пацієнт може відчувати біль, тому стоматологи призначають болезаспокійливі препарати. Як правило, хірургічне втручання проводять під місцевою анестезією. Рішення про вибір методу знеболення приймає стоматолог.
Видалення зубів під час вагітності проводять вкрай рідко і, виключно, за показаннями лікаря. Операцію виконують при вираженому больовому синдромі та в випадках, коли неможливо відкласти видалення зуба на період після пологів. Видалення зубів під анестезією вагітним призначають при:
- переломізуба;
- гнійномузапаленніукореня;
- повному руйнуваннізуба;
- неправильномуположеннізубамудрості,якийстворюєтискнасусіднізуби,приводячидо травмслизової.
Видалення зубів вагітним, як правило, проводять у другому триместрі, коли у плода сформовані внутрішні органи, а плацентарний бар’єр повністю захищає дитину від негативних впливів анестезії та інших медикаментозних засобів. Акушери-гінекологи не рекомендують проводити видалення зуба на 1, 2 і 9 місяцях вагітності.
Операція ускладнена не тільки труднощами маніпуляції, але й емоційним навантаженням на організм майбутньої мами. Видалення зуба мудрості у вагітних може призвести до ряду ускладнень, одним з яких є підвищення температури. В такому випадку з маніпуляцією краще почекати і виконати її після пологів.